Aktualności

KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

Serdecznie zapraszam chętnych uczniów klas IV-VI do udziału w szkolnych eliminacjach do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbędą się dnia 25 lutego 2019 r. o godz. 16.20 w budynku przy ul.Szkolnej 14 (zbiórka przed pokojem nauczycielskim).

Zgody na udział w konkursie można uzyskać od nauczycieli języka polskiego lub pobrać ze strony szkoły.

Wypełnioną zgodę rodziców należy przekazać nauczycielowi języka polskiego najpóźniej do dnia 22 lutego 2019 r.

Dorota Ratyńska
Załączniki:

KONKURS EKOZABAWA

W dniu 13 lutego 2019 roku, podczas V Sesji Rady Miejskiej w Piasecznie, zostały wręczone nagrody przyznane

w Gminnym Konkursie Plastycznym „EKOZABAWKA”. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w tym konkursie:

Sebastian Rolecki kl. II c  

Cecylia Michałowska  kl. II d

Michalinka Matusiak kl. II e

https://www.youtube.com/watch?v=MFxDcVMzR90&feature=youtu.be


GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „GREAT BRITAIN LAPBOOK”

Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie języka angielskiego „Great Britain Lapbook” organizowanym przez Zespół Językowy SP5. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas III – VI. Szczegóły w regulaminie poniżej.

Prosimy pamiętać o zgodach opiekunów prawnych na uczestnictwo dziecka oraz przetwarzanie jego danych osobowych, a także oświadczeniu autora pracy (załącznik do pobrania wraz z regulaminem).

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „MŁODY TALES”

W dniu 21.02.2019 r. (czwartek) o godz. 7:30 odbędzie się w naszej szkole I etap Gminnego Konkursu Matematycznego „Młody Tales”
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zadeklarowanie chęci uczestnictwa nauczycielowi matematyki do 15 lutego 2019 r.

ZMIANA NUMERU KONTA DO WPŁAT ZA OBIADY

Z dniem 1 lutego zmienia się Bank i nr konta do wpłat za obiady. 

Nowe konta do wpłat:
  • Stołówka ul. Szkolna 14 Bank Pekao S.A. nr: 82 1240 6351 1111 0010 8770 7875
  • Stołówka ul. Sikorskiego 20 Bank Pekao S.A. nr: 10 1240 6351 1111 0010 8770 8104
  • Stołówka ul. Orężna 3b Bank Pekao S.A. nr: 19 1240 6351 1111 0010 8770 8524
Poprzednie konto nie będzie funkcjonować, za pomyłkowe wpłaty szkoła nie odpowiada i nie ma możliwości przeksięgowań ani zwrotu.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy  na warsztaty: ,,Wokół socjoterapii" rodziców uczniów 

uczęszczających na zajęcia socjoterapeutyczne i TUS w roku szkolnym 2018/2019                   

dnia: 21.02.2019 r. do sali nr 28 a (przy małej sali gimnastycznej) w godz.17.00 - 18.30

 Organizatorzy: Ewa Głąb Katarzyna Zaleska


KONKURS CZYTELNICZY

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki II etapu konkursu  „W poszukiwaniu przygody, dla klas czwartych (dostępne w załączniku).

Jednocześnie informujemy, że III etap konkursu odbędzie się w dniu 4 marca  2019 r. (tj. poniedziałek) w godz. 17.15 – 18.00 w s. nr 16 – 17 (budynek przy ulicy Szkolnej). W tym samym czasie zostanie przeprowadzony również konkurs przy ulicy Sikorskiego (s. nr 31)

Tym razem uczestnicy zmierzą się z testem z lektury pt. „Pompon w rodzinie Fisiów” autorstwa Joanny Olech.

Przypominamy, że do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy przeczytać książkę, dostarczyć zgodę (czekamy na nie do 28 lutego) i zmierzyć się z testem.

Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich Czwartoklasistów, którzy lubią wyzwania :)

Organizatorki

Uczestnicy II etapu konkursu


WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE


WYNIKI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK - wyniki


KONKURS NA LOGO SZKOŁY - PRZEDŁUŻENIE TERMINU

Ze względu na małą ilość prac konkurs na logo szkoły zostaje przedłużony do dnia 28.02.2019 roku. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie na logo naszej szkoły prosimy o zapoznanie się z dokumentem zamieszczonym poniżej.

WYPŁATA STYPENDIUM ZA NAUKĘ I OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Szanowni Uczniowie,
- stypendia za wyniki w nauce za I półrocze otrzymają uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,20 i wyżej oraz minimum dobre zachowanie;
- stypendia sportowe - otrzymają uczniowie za osiągnięcia sportowe oraz minimum dobre zachowanie.
Wypłata stypendiów - po feriach w sekretariacie Szkoły.


ZIMA W MIEŚCIE 2019 - plan zajęć


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "LEON"

14 listopada 2018 r. odbył się Ogólnopolski Konkursu Matematyczny „LEON” w którym brało udział 75 uczniów klas IV-VIII.

Przedstawiamy uczestników, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.
Przyznawane były miejsca ex aequo.

Klasy IV:

  • Bartosz Wylotek – miejsce 3, nagroda książkowa
  • Franciszek Orłowski – miejsce 3, nagroda książkowa
  • Szymon Sędzik – miejsce 7
  • Antoni Mroczek – miejsce 7
  • Krzysztof Gieleta – miejsce 9
  • Natan Pydyszewski – miejsce 9
Klasy V:
  • Kacper Duchnowski – miejsce 5
Klasy VI:
  • Jan Dąbrowski – miejsce 3, nagroda książkowa
  • Radi Szyszkow - miejsce 3, nagroda książkowa
  • Damian Laskowski - miejsce 6
  • Aleksander Jeżowski - miejsce 7

Na poziomie klas VII i VIII uczestnicy zajęli miejsca powyżej 10.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa. Nagrody i dyplomy będą rozdawane po feriach. Uczniowie o wynikach będą poinformowani indywidualnie przez swoich nauczycieli matematyki. 

Gratulujemy!!!

WYNIKI KONKURSU EDI PINGWIN 2018/2019

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO EDI PINGWIN 2018/2019.

Klasa 4
1.Oliwia Kalbarczyk 4j 46 pkt. Dyplom uznania
2. Maja Pyza 4h 28 pkt .Dyplom uznania

Klasa 5
1. Aleksandra Szydłowska 5j 44 pkt. Dyplom uznania
2. Wiktor Baranowski 5k 43 pkt. Dyplom uznania
3. Maja Piwońska 5j 38 pkt. Dyplom uznania
4. Anna Karusewicz 5j 32 pkt. Dyplom uznania
5. Bartosz Gajewski 5j 32 pkt. Dyplom uznania
6. Krystian Michalski 5k 30 pkt. Dyplom uznania
7. Wiktor Ferenc 5k 26 pkt. Dyplom uznania
8. Maciej Osiński 5k 24 pkt. Dyplom uznania
9. Wiktoria Stasiak 5j 19 pkt. Dyplom uznania

Klasa 6
1. Damian Błażejczyk 6a 35 pkt. Dyplom uznania
2. Kacper Sarzyński 6a 34 pkt. Dyplom uznania
3. Aleksander Jeżowski 6c 30 pkt. Dyplom uznania

Wszystkim serdecznie gratuluję.
Małgorzata Kajkowska

KONKURS MUZYKI FILMOWEJ

Zapraszam do udziału w Szkolnym Konkursie Piosenki i Muzyki filmowej.

Anna Sambierska

Regulamin konkursu


SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

KONKURS dla klas 0 - 3

regulamin                            karta zgłoszenia


KONKURS "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"

W czwartek 24.01.19 o godz. 16.00 w budynku przy Szkolnej (sala 17) odbędzie się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Wierszyki łamiące języki". Do udziału zachęcamy wszystkich uczniów kl. IV - VI.


OPŁATA ZA ZIMOWISKO W PIERWSZYM TYGODNIU FERII

Opłata za wyżywienie na zimowisku wynosi 5 dni x 8,00 zł = 40,00 zł

Wpłatę proszę dokonać do dnia 21 stycznia 2019 r.

Nr konta 62 2490 0005 0000 4600 9140 1052

Dopisek: imię i nazwisko dziecka klasa zimowisko

             ( Np.: Kowalski Jan 3d zimowisko)

Brak wpłaty spowoduje wykreślenie dziecka z listy zgłoszeniowej.


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU KOLĘD

Wyniki Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek ,,Tobie Mały Panie”

Pragnę poinformować, że nasze uczennice: Lena Krych i Aleksandra Szydłowska z kl. V j zdobyły II miejsce    w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek  w kategorii: zespół, a uczniowie:  Otylia Chałupka z kl. V m oraz Bartłomiej Guz z kl. IV c zostali wyróżnieni w tym konkursie w kategorii: solista.

Serdecznie gratulujemy!                                                  Anna Sambierska


MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

W dniu 21.03.2019 r. (czwartek) odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 
dla klas 2-8 SP oraz 3 GM

Koszt udziału w konkursie to 9 zł

Osoby chętne dokonują wpłaty do dnia 23.01.2019 r. (środa) u swoich nauczycieli matematyki. 

Zgody będą przekazywane uczniom w marcu, gdy będą znane szczegóły na temat konkursu na terenie szkoły.

                                                                                                                 Koordynator konkursu


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„BÓG WSZECHMOGĄCY W OTACZAJĄCYM NAS ŚWIECIE”

 

   Komisja konkursowa  wyłoniła  następujących laureatów:


I miejsce                                            II miejsce                                     III miejsce

1. Aleksandra Bajwoluk                    1. Kuba Stuczkowski                    1. Jarosław Bryk

2. Igor Iwanik                                    2. Natalia Kazimierczuk               2. Karolina Tokaj

3. Igor Bohaczyk                               3. Milena Tokaj                             3. Maria Pietrucha

4. Lilianna Kawarska                        4. Lena Krych                                4. Julia Borowicz

5. Nikola Czerczak                            5. Antoni Baran                             5. Milena Bonder

 

                                                        Wyróżnienia

                                                        1. Sonia Kucharczyk

                                                        2. Karol Wałęka

                                                        3. Hanna Pszczołowska

                                                        4. Aleksandra Łukawska

                                                        5. Julia Purys

                                                        6. Jagoda Świeboda

                                                        7. Adrian Brzozowski

                                                        8. Oliwia Tokaj

                                                        9. Zofia Bajwoluk

                                                                                             GRATULUJEMY!!!


SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI "BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA" - szczegóły


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

    Laureaci konkursu z naszej szkoły

                II miejsce - Zuzanna Wronowska klasa II H

                III miejsce - Lidia Galeta klasa I K

                                wyróżnienie -     Maja Studniarek klasa II H

                                                            Cecylia Michałowska klasa II D


KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

8 grudnia 2018 r. na hali sportowej odbyła się kolejna edycja imprezy "Kraina Świętego Mikołaja" organizowanej dla dzieci    i rodziców przez Rade rodziców naszej szkoły. Honorowymi gośćmi były Pani Hanna Kułakowska-Michalak i Pani Ewa Grzelak

Pani Ewa - matka, aktorka, wolontariuszka i założycielka fundacji "Nasze Dzieci" przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, opiekując się chorymi dziećmi daje im radość oraz cząstkę siebie. W listopadzie 2017 r. z inicjatywy dzieci ze świetlicy SP 5 (po 5 latach czekania) otrzymała Order Uśmiechu.

Przez cały rok staramy się, jak możemy, wspierać Panią Ewę. Zbieramy zabawki, książki, malutkie samochodziki, przybory szkolne itp (wszystko musi być nowe). Informacji udziela Anna Grzegrzułka z świetlicy w gimnazjum. Z góry dziękujemy.

   

LIST OTWARTY W SPRAWIE CZYTELNICTWA - szczegóły


V EDYCJA GMINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO NA BLOGA

Miło nam poinformować, że Zespół Humanistyczny przy Szkole Podstawowej nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie po raz piąty organizuje Gminny Konkurs Literacki na Blog „Ale heca! Dzień z życia ucznia”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Piaseczno i trwa od  3 grudnia 2018 r. do 6 marca 2019 r. – tego dnia mija ostateczny termin nadsyłania prac. Tak jak w poprzedniej edycji swoją nagrodę przyznają również czytelnicy, którzy wypowiedzą się w głosowaniu internetowym.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Prosimy pamiętać o zgodach opiekunów prawnych na uczestnictwo dziecka oraz przetwarzanie jego danych osobowych, a także oświadczeniu autora pracy (załącznik do pobrania wraz z regulaminem).

 Zespół Humanistyczny SP 5 w Piasecznie

Regulamin konkursu                                                                                    Zgoda rodziców


WYNIKI I ETAPU KONKURSU - "W poszukiwaniu przygody" - kl. 4

W dniu 19 listopada odbył się I etap gminnego konkursu czytelniczego pt. „W poszukiwaniu przygody”, dla klas czwartych. 

Jednocześnie informujemy, że II etap konkursu odbędzie się w dniu 7 stycznia 2019 r. (tj. poniedziałek) w godz. 17.15 – 18.00 w s. nr 16 – 17 (budynek przy ulicy Szkolnej).

Przypominamy, że do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy przeczytać książkę, dostarczyć zgodę (czekamy na nie do 3 stycznia) i zmierzyć się z testem.

Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich Czwartoklasistów, którzy lubią wyzwania :)

Organizatorki

Wyniki I etapu


WYNIKI DRUGIEJ CZĘŚCI I ETAPU KONKURSU - "W poszukiwaniu przygody" - kl. 5

W dniu 26 listopada odbył się drugi test I etapu gminnego konkursu czytelniczego pt. „W poszukiwaniu przygody”, dla klas piątych. 

Jednocześnie informujemy, że III test konkursowy odbędzie się w dniu 18 lutego 2019 r. (tj. poniedziałek) w godz. 17.15 – 18.00 w s. nr 16 – 17 (budynek przy ulicy Szkolnej).

Uczestnicy zmierzą się z lekturą pt. „Dynastia Miziołków” autorstwa Joanny Olech.

Przypominamy, że do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy przeczytać książkę, dostarczyć zgodę ( czekamy na nie do 13 lutego) i zmierzyć się z testem.

Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich Piątoklasistów, którzy lubią wyzwania :)

Organizatorki

Wyniki I etapu


AKCJA SŁODZIAKI

 Akcja zbierania naklejek na słodziaki zakończyła się ogromnym sukcesem! Udało nam się zebrać ponad 6700 naklejek, co oznacza że do Centrum Zdrowia Dziecka zostanie przekazanych ponad 100 pluszaków.
     To była wspaniała lekcja empatii, umiejętności dzielenia się z innymi, nauka wrażliwości. Nasi uczniowie mają wielkie serca, otwarte na potrzeby innych dzieci.
     Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenia akcji, a nauczycielom i uczniom za ogromne zaangażowanie.
Dziękujemy!

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z HISTORII - MULTITEST 2018

KLASY 5.
1. OTYLIA CHAŁUPKA KL.5M (182 PKT.)-DYPLOM LAUREATA
2. JULIAN BIAŁOGRODZKI KL.5H (166 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
3. BARTOSZ GAJEWSKI KL.5J (166 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
4. MAJA PIWOŃSKA KL.5J (162 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
5. ALEKSANDRA PATYNA KL.5M (162 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
6. JAKUB WILIŃSKI KL. 5J (162 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
7. WIKTOR BARANOWSKI KL.5K (152 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
8. JOANNA LIPKA KL.5J (150 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
9. MACIEJ OSIŃSKI KL.5K (142 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
10. WIKTORIA STASIAK KL.5J (132 PKT.)-DYPLOM UZNANIA

KLASY 6.
1. KACPER SARZYNSKI KL. 6A ( 154 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
2. ALEKSANDER JEŻOWSKI KL. 6C (152 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
3. DAMIAN BŁAŻEJCZYK KL. 6A (142 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
4. ANNA WAWER KL.6C (124 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
5. RADI SZYSZKOW KL.6C(120 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
6. IGOR KOZŁOWSKI KL.6C ( 118 PKT.)-DYPLOM UZNANIA
 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJĘ! 
 Małgorzata Kajkowska  

ROZKŁAD DZWONKÓW PODCZAS EGZAMINÓW PRÓBNYCH KLAS 3 GIMNAZJUM - szczegóły


PLAN PRACY PODCZAS EGZAMINÓW PRÓBNYCH KLAS 3 GIMNAZJUM - szczegóły


AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"

Szkoła Podstawowa nr 5 w czasie ferii zimowych organizuje dla chętnych dzieci "Zimę w mieście" w terminie od 28 stycznia do 1 lutego 2019 r.
Miejsce - budynek szkoły przy ul.Szkolnej 
Uczestnicy - klasy I-IV
Godziny, w których szkoła zapewnia opiekę- 8.00- 16.00
Wyżywienie - śniadania oraz obiady opłacone w kwocie 8 zł. przez rodziców, przygotowuje szkoła
Zgłoszenia - sekretariat szkoły przy ul.Szkolnej (o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zapisów) do 28 listopada
Koordynator projektu- Edyta Pyszyńska (kontakt  e.pyszynska@sp5piaseczno.pl)

MAMY SUKCES W GMINNYM KONKURSIE

WYNIKI KONKURSU GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”

Dnia 13 LISTOPADA 2018 r. poznaliśmy wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Stulecie Niepodległości Polski” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Józefosławiu.                                                          

Gratulujemy Aleksandrze Stańczak, uczennicy klasy 2 e, za zajęcie drugiego miejsca.



ORGANIZACJA EGZAMINÓW PRÓBNYCH KLAS ÓSMYCH PRZEBIEG EGZAMINÓW - szczegóły


OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY EDI-PINGWIN.

Dnia 22.11.2018 r. (czwartek) odbędzie się ogólnopolski konkurs historyczny Edi-Pingwin.
Zbiórka przed salą nr 14, o godzinie 16:20. Konkurs trwa do godziny 17:15.
Małgorzata Kajkowska

NASZE SUKCESY

Konkurs „Skarby lasu"

Z przyjemnością informujemy, iż 16 listopada br. drużyna „Łasujących Łasiczek” w składzie:

·        Joanna Białas (kl. III d),

·        Olga Krych (kl. III e),

·        Antoni Muchajer (kl. III e),

·        Paweł Orliński (kl. III e)

zajęła II miejsce w przyrodniczym konkursie edukacyjnym „Skarby lasu” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie, Gminę Piaseczno, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Chojnów.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


PIASECZYŃSKIE SZKOŁY PRZYSZŁOŚCI - szczegóły


OFERTA PRACY POMOC KUCHENNA - szczegóły


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O PATRONIE „A OTÓŻ I MACIE WSZYSTKO…” 

W KLASACH 4-6

KLASY 4 – list do K. K. Baczyńskiego
I miejsce: Wiktoria Rybarczyk, kl. 4j
II miejsce: Amelia Chałupka kl. 4a i Julia Pyrys kl. 4f
III miejsce: Aleksandra Sobolewska kl. 4a i Weronika Borkowska 4d

KLASY 5 – opowiadanie o przygodzie, którą K. K. Baczyński mógłby przeżyć podczas Powstania Warszawskiego
I miejsce: Aleksandra Szydłowska, kl. 5j
II miejsce: Aleksandra Patyna, kl. 5m

KLASY 6 – prezentacja sylwetki K. K. Baczyńskiego
I miejsce: Damian Błażejczyk, kl. 6a
II miejsce: Anna Wawer, kl. 6c
Zwycięzcom gratulujemy – nauczyciele j. polskiego

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ" - szczegóły


12 LISTOPADA - DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ W SZKOLE

Zgodnie z decyzją Sejmu i Prezydenta 12 listopada jest dniem wolnym

Tego dnia w szkole nie ma zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
Szkoła jest zamknięta, wszyscy pracownicy mają dzień wolny od pracy.

WYNIKI I ETAPU KONKURSU - "W poszukiwaniu przygody"

W dniu 15 października odbył się I etap gminnego konkursu czytelniczego pt. „W poszukiwaniu przygody”, dla klas piątych. 

Jednocześnie informujemy, że II etap konkursu odbędzie się w dniu 26 listopada 2018 r. (tj. poniedziałek) w godz. 17.15 – 18.00 w s. nr 16 – 17 (budynek przy ulicy Szkolnej).

Uczestnicy zmierzą się z lekturą pt. „Podróż Wędrowca do Świtu” autorstwa C. S. Lewisa.

Przypominamy, że do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy przeczytać książkę, dostarczyć zgodę ( czekamy na nie do 21 listopada) i zmierzyć się z testem.

Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich Piątoklasistów, którzy lubią wyzwania :)

Organizatorki

Wyniki I etapu


WYNIKI KONKURSU - "Kocham Cię Polsko"

Wyniki konkursu plastycznego dla klas II - III "Kocham Cię Polsko"


I EDYCJA KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA KLAS SIÓDMYCH - I etap

I etap konkursu czytelniczego „W poszukiwaniu przygody” odbędzie się w dniu 27 listopada 2018 roku (tj. poniedziałek) w godz. 17.30 – 18.15 w s. nr 31. Uczestnicy zmierzą się z lekturą pt. „Inna?” Ireny Jurgielewiczowej.

Do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy przeczytać książkę, dostarczyć zgodę (czekam na nie do 19 listopada) i zmierzyć się z testem.

 Zapraszam do wzięcia udziału wszystkich SIÓDMOKLASISTÓW, którzy lubią wyzwania :)

Organizator: Magdalena Igras, nauczyciel j. polskiego.

Regulamin konkursu i zgoda rodziców do pobrania


KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zespół Katechetyczny przy Szkole Podstawowej nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie po raz czwarty organizuje Gminny Konkurs Fotograficzny „Bóg wszechmogący w otaczającym nas świecie”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Piaseczno. Wykonane przez uczniów prace prosimy składać lub przesyłać do 20 listopada.

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia można pobrać poniżej. Serdecznie zapraszamy.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY OLIMPUS.

Dnia 8.11.2018 r. (czwartek) odbędzie się ogólnopolski konkurs historyczny OLIMPUS-sesja jesienna.
Zbiórka przed salą nr 14, o godzinie 16:20. Konkurs trwa do godziny 17:35.
Małgorzata Kajkowska

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU KURATORYJNEGO Z CHEMII

  • Drukuj
  • Email
Mamy już wyniki etapu szkolnego kuratoryjnego konkursu chemicznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
  1. Stanisław Marciniak 3j
  2. Jakub Klukowski 3j
  3. Tymon Maciejewski 3j
  4. Wiktoria Kucharska 3i
  5. Rafał Zabłoński 3i
  6. Jan Zabłoński 3i
Wszystkich uczniów przygotowywała Pani Dyrektor A. Wągrowska

Gratulacje!

KONKURS KURATORYJNY Z MATEMATYKI

  • Drukuj
  • Email
Dnia 25 października o godzinie 8.50 w salach 47 i 83 odbędzie się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z matematyki.

SPROSTOWANIE

Pragnę poinformować, że w Szkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w kategorii: zespół I miejsce zdobyły: Aleksandra Szydłowska i Lena Krych z kl. Vj. Za pomyłkę w nazwisku jednej z uczennic bardzo przepraszam.

                                                                              Anna Sambierska


WYNIKI KONKURSU Piosenki i Pieśni Patriotycznej dla uczniów klas 4-7

W dniu 15.10.2018 r. został przeprowadzony I etap             

Jurorzy w składzie:Anna Sambierska i Julia Dąbrowska przyznali następujące miejsca w kategoriach:

Soliści

Wyróżnienie zdobyły

I miejsce ex aequo:

Patrycja Diller kl. VII f, Bartłomiej Guz kl. IVc

oraz Krzysztof Gieleta kl. IVm

II miejsce

Zofia Jankowska kl. Vg

III miejsce

            Otylia Chałupka kl. Vm

Bozhena Yablonska kl.VI c

Aleksandra Okólska kl. Vj

Karolina Wanatowska kl. Vb

Julia Tur kl. VIc

 


zespoły

I miejsce – duet: Aleksandra Okólska i Lena Krych kl. Vj

 

  Do II etapu, który odbędzie się 25.10.2018r. w Zespole Szkół w Chylicach, 

zakwalifikowali się laureaci I, II i III miejsca (w obydwu kategoriach).

 Gratulujemy Laureatom i bardzo dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za udział w konkursie J


WYCIECZKA DO SZWECJI

Nasza wycieczka do Szwecji rozpoczęła się od zwiedzania OCEANARIUM w Gdyni. Zobaczyliśmy tam wiele gatunków ryb oraz stworzeń morskich. Po obejrzeniu wystawy odbył się krótki spacer. Autokar zawiózł nas na prom, gdzie po odprawie zakwaterowałyśmy się w swoich kajutach. Mimo swojego małego rozmiaru okazały się być... 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "LEON"

W dniu 14.11.2018 r. (środa) odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON dla klas 4-8.

Udział w konkursie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, rozwijanie pasji matematycznych oraz nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkurs ma formę testu.

Koszt udziału w konkursie to 8,50 zł. Osoby chętne dokonują wpłaty do dnia 16.10.2018 r. (wtorek) u swoich nauczycieli matematyki.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się w poniższym linku:

https://www.leon-konkursy.pl/


PRACA PSYCHOLOGÓW

PSYCHOLOG MARIA GRZELAK - NIEOBECNA DO 15.10.2018

 W DNIU 9.10.2018 (wtorek)

PSYCHOLOG DIANA BARANOWSKA PRACUJE W GODZINACH 10.00-15.00 (dyżur interwencyjny)


OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY MULTITEST

W dniu 18.10.2018 r. (czwartek) odbędzie się ogólnopolski konkurs historyczny Multitest .
Zbiórka przed salą nr 14, o godzinie 16:20. Konkurs trwa do godziny 17:30.
Zapraszam Małgorzata Kajkowska

WOLONTARIAT PODCZAS 40 PZU MARATONU WARSZAWSKIEGO

W niedzielę, dnia 30 września młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wolontariacie na rzecz Fundacji Maraton Warszawski.

Zadaniem wolontariuszy było przygotowanie 1.punktu odżywiania na 5.kilometrze maratonu, który znajdował się na ulicy Międzyparkowej przy Stadionie Polonii.

Temperatura była niska, o godzinie 6.45 tylko 2 stopnie, ciężarówka się spóźniła, ale mimo to zdążyliśmy z przygotowaniem punktu czyli 30 stołów z wodą i izotonikami.

Już podczas biegu uczniowie podawali wodę i izotoniki zawodnikom, a później musieli posprzątać punkt.

Organizatorzy wolontariatu dziękują za zaangażowanie , poświęcenie ;) i za uśmiech!
Aneta Mróz
Agnieszka Sokołowska
Jacek Ozimek

KONKURS MEMORY MASTER

Zapraszamy uczniów klas 4 - 8 do udziału w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Memory Master, który odbędzie się 15 listopada 2018 r. Jest to konkurs leksykalny - zakres obowiązującego słownictwa dla poszczególnych poziomów znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Koszt konkursu to 8 zł. 
Osoby chętne dokonują wpłaty u nauczyciela uczącego do 15 października.
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się w poniższym linku: http://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

Zespół językowy SP5 Piaseczno

KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 15.10.2018 r. odbędzie się Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. 

Przesłuchania rozpoczną się o godz. 14.00 w sali muzycznej.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VII. 

2. Kategorie: soliści i zespoły wokalne (maksymalnie pięcioosobowe).    

3. Uczestnicy wykonają jedną piosenkę lub pieśń o charakterze patriotycznym wyłącznie w języku polskim z podkładem muzycznym lub a cappella.

4. Ocena i nagrody:

powołana komisja oceniać będzie:

·         walory głosowe

·         muzykalność i poczucie rytmu

·         dykcję

·         dobór repertuaru i interpretację

·         ogólny wyraz artystyczny

W poszczególnych kategoriach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy uczestnictwa.

Uczniowie, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów, będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie, który odbędzie się w Zespole Szkół w Chylicach.

Zapisy do 13.10.2018r. u pani Anny Sambierskiej.                                                       ZAPRASZAM  DO UDZIAŁU 


GMINNY KONKURS CZYTELNICZY - "W poszukiwaniu przygody"

    Miło nam poinformować, że Zespół Humanistyczny przy Szkole Podstawowej nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie po raz pierwszy organizuje Gminny Konkurs Czytelniczy „W poszukiwaniu przygody”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas V szkół podstawowych z terenu Gminy Piaseczno i trwa od 17 września 2018 r. do 27 kwietnia 2019 r. – tego dnia odbędzie się finał. 

    Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszym nowym przedsięwzięciu, którego regulamin wraz z kartą zgłoszenia można pobrać poniżej. 

Zespół Humanistyczny
w SP 5 w Piasecznie

szczegóły konkursu, regulamin, karta zgłoszenia


ORĘŻNA OBJAZD

W związku z planowanym na dzień 04.09.2018 zamknięciem skrzyżowania ul. Jana Pawła II i Żytniej związanym z budową ul. Żytniej w Piasecznie.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Jana Pawła II – Dworcowa – Sienkiewicza – Pomorska – Danuty Siedzikówny „Inki” – Orężna.

Planowany czas zamknięcia skrzyżowania – do 3 tygodni.

Na czas robót zostanie utrzymany ruch pieszy umożliwiający poruszanie się wzdłuż Jana Pawła II (w tym dojście do filii szkoły na ul. Orężnej)

Z poważaniem,
Hanna Kułakowska-Michalak
II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

PLAN LEKCJI KLAS 4-6



ZMIANA DZWONKÓW W R. SZK. 2018/2019

Dzwonki od 01.09.2018 r.

 Lekcja Godzina
 1.    7.45 – 8.30
 2.    8.40 – 9.25
 3.    9.35 – 10.20
 4.  10.30 – 11.15
 5.  11.25 – 12.10
 6.  12.30 – 13.15
 7.  13.35 – 14.20
 8.  14.30 – 15.15
 9.  15.25 – 16.10
 10.  16.20 – 17.05


WOLNE STANOWISKO PRACY - WOŹNA

Dyrektor szkoła ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - woźna na pełen etat (8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku). 
Wymagania: wykształcenie podstawowe. Oferty należy składać do 30.08.2018 w sekretariacie szkoły w zamkniętej kopercie wraz z dokumentami: podanie o przyjęcie do pracy, CV, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, zatrudnienie i czas pracy, oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwa, oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych, oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych. 
W ofercie powinna być własnoręcznie podpisana klauzula o treści: "wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)"

WYPRAWKA I PODRĘCZNIKI DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 - szczegóły


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2018/2019

Pozostałe podręczniki uczniowie otrzymają na początku roku szkolnego.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI 

Szkolenie z programowania dla klas 1-3 i klas 4-8 w SP 5 w dniu 22 sierpnia, sala numer 15
Pozostałe szkolenia w budynku gimnazjum ul. Sikorskiego 20, sale numer 11, 12, 13.

RADA PEDAGOGICZNA - 29.08.2018 R. GODZ. 9.00

Rada pedagogiczna odbędzie się na hali sportowej w SP 5, w dniu 29 sierpnia 2018 r. o godzinie 9.00. 

3 września 2018 roku

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Budynek Gimnazjum - Sikorskiego 20

 Godzina 8.30  Godzina 9.15
 Klasy 3 Gim.  Klasy 7
 Klasy 8 SP 5  Klasy 4 (a,b,c,d,e,f)


Budynek SP 5 - Szkolna 14

 Godzina 8.00  Godzina 10.00  Godzina 10.30  Godzina 11.00
 Klasy "0"  Klasy 2  Klasy 6  Klasy 5
 Klasy 1  Klasy 3    Klasy 4 (g,h,i,j,k,l,m)


WYPRAWKA UCZNIA - KLASY I

Niezbędnik ucznia klasy I

– worek z obuwiem na zmianę (podpisany, obuwie z jasną podeszwą)

– strój gimnastyczny na zajęcia z wychowania fizycznego (ciemne spodenki i biała koszulka)

w podpisanym worku

– zeszyt w 3 linie czerwono-niebieskie

– zeszyt 16-kartkowy w kratkę

– blok rysunkowy duży i mały

– blok techniczny duży i mały

– blok techniczny z kolorowymi kartkami duży i mały

– zeszyt papierów kolorowych

– dowolne krepiny

– farby plakatowe + 2 pędzelki o różnej grubości + pojemnik na wodę

– podkładka do prac plastycznych zabezpieczająca ławkę

– plastelina

– kredki Bambino

– teczka z gumką

– bibuła - krepina

– flamastry

– ryza papieru ksero

– kalka techniczna (blok)

– zeszyt A4 - kratka

W/w materiały dzieci pozostawią w szkole w swoich szufladkach.

Wyposażenie piórnika:

– ołówek gruby, trójkątny o graficie HB (tylko taki wymusza u dziecka prawidłowy chwyt pisarski)

– temperówka zamykana

– gumka

– kilka podstawowych kolorów kredek (najlepiej grubych, trójkątnych)

– klej w sztyfcie

– nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami

– linijka 20-centymetrowa

Dzienniczek ucznia ma postać 32-kartkowego zeszytu w kratkę.

Podręczniki, ćwiczenia i zeszyty obłożone i podpisane pismem drukowanym na okładce zewnętrznej. 


OFERTA NA WYNAJEM SKLEPIKU SZKOLNEGO

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 zaprasza do składania ofert na wynajem sklepiku szkolnego przy ulicy Sikorskiego 20 w roku szkolnym 2018/2019.
Zamknięte koperty z ofertami proszę składać do 8 sierpnia 2018 r. do godz. 12:00, do sekretariatu szkoły przy ulicy Szkolnej 14

LISTY KLAS I WYCHOWAWCÓW

Po 15 sierpnia w gablocie budynku przy ul.Szkolnej 14, będą wywieszone listy uczniów klas 1 i oddziałów przedszkolnych z podziałem na klasy i wychowawców.

PODRĘCZNIKI

Klasy od l do Vlll oraz lll gimnazju mają bezpłatne podręczniki. Dzieci dostaną książki od wychowawcy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.