Aktualności

ŚWIĘTO MUZYKI

W dniu 18.06.2018r. będziemy obchodzili ŚWIĘTO MUZYKI.

W tym dniu można przebrać się za ulubionego artystę:      

wokalistę/wokalistkę,  instrumentalistę, tancerza lub kompozytora                                                 

Serdecznie zapraszamy do zabawyJ

Elżbieta Bruszewska i Anna Sambierska


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 

Czwartek 21 czerwca 2018 r. 
  • 15.00 - klasy 3 gimnazjum - hala w budynku przy ulicy Sikorskiego 20 
  • 17.00 - klasy 0 - hala w budynku przy ulicy Sikorskiego 20 

Piątek 22 czerwca 2018 r. 
  •   8.00 - klasy 2 gimnazjum i klasy 7 - hala w budynku przy ulicy Sikorskiego 20 
  •   9.00 - klasy 1 i 2 SP – hala w budynku przy ulicy Szkolnej 14 
  • 10.00 - klasy 3 SP – hala w budynku przy ulicy Szkolnej 14 
  • 11.00 - klasy 4 SP – hala w budynku przy ulicy Szkolnej 14 
  • 12.00 - klasy 6 SP – hala w budynku przy ulicy Szkolnej 14 
  • 13.00 - klasy 5 SP – hala w budynku przy ulicy Szkolnej 14

POKAZ TAŃCÓW LATYNOAMERYKAŃSKICH

Pokaz Mistrzów Świata w tańcu latynoamerykańskim odbył się 4.06.2018 r. w świetlicy szkolnej przy ulicy Szkolnej. 

Gościliśmy Annę Piaseczną i Macieja Walczaka

 



 DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Dnia 4.06.018 r. z okazji Dnia Dziecka świetlicę szkolną odwiedził starosta piaseczyński Pan Wojciech Ołdakowski. Szczegółowo opowiadał dzieciom o pracy swojego urzędu. Odpowiadał na pytania uczniów. 

Czytał wiersze o dzieciach i ich świecie. 


POMAGAMY FUNDACJI NA RZECZ ZWIERZĄT "Przytul psa"



WYNIKI KONKURSU ORIGAMI "Legendy polskie"

Dnia 5 czerwca 2018 r. poznaliśmy wyniki Gminnego Konkursu Origami pt. „Legendy polskie” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Józefosławiu.                                                          

Gratulujemy Michalince Matusiak, uczennicy klasy 1 e, za zajęcie trzeciego miejsca.

I miejsce

Olga Dyktorowska kl. I f,  SP w Józefosławiu

Michał Malecki kl. II  a,  SP w Chylicach

Weronika Woźnicka  kl. III h,  SP nr 1 Piaseczno

II miejsce

Maja Jarecka  kl. III h,  SP  nr 1 Piaseczno

Amelia Bączkowska kl. III h,  SP nr 1 Piaseczno 

III miejsce

Michalina Matusiak kl. I e, SP nr 5 Piaseczno

Antonina Szott kl. III h , SP nr 1 Piaseczno

Wyróżnienia

Stanisław Wróblewski kl. I h, SP w Józefosławiu

Joanna Wolińska kl. II a, SP w Chylicach

Krzysztof Rzechuła kl . III h , SP nr 1 w Piasecznie


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO SUPERRACHMISTRZ - szczegóły


SUKCESY JUDOKÓW ZE SZKOŁY SP NR 5 Z KLUBU JUDO CHAMPION - szczegóły


WYNIKI KONKURSU "MOJE PIASECZNO-WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO"

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku obrad Jury,

Laureatami II edycji  Gminnego Konkursu Plastycznego

„Moje Piaseczno-wczoraj, dziś, jutro” 

które odbyły się dn. 18.05 2018 r., wyłoniono następujących laureatów: 

Kategoria kl. IV - VI

I miejsce:       Maria Sielska kl. IV SP 5 P-no

II miejsce:      Góralski Szymon kl. V SP 5 P-no

III miejsce:     Jadowski Szymon kl. V SP 1 P-no, Krassowski Kacper kl. VI Sp2 P-no 

Wyróżnienia:           

Bulajć Wiktoria kl. IV SP 5 P-no, Deka Wojtek kl. V SP 5 P-no, Fikus Agata kl. V SP 5 P-no,  Gołąbek Kajetan kl. V SP 5 P-no, Kharchenko Wladyslaw kl. VI SP 5 P-no), Krotoszyńska Dominika kl. VI SP 5 P-no, Makowski Olaf kl. VI SP 1 P-no, Patyna Aleksandra kl IV SP 5 P-no Szot Oliwia kl IV SP 5 P-no, Śrutwa Wiktoria kl VI SP 5 P-no.

Kategoria kl. VII – I-III Gim

I miejsce:       Ciećwierz Emma kl. II Gim SP 5 P-no, Markiewicz Dawid kl. II Gim SP 5 P-no

II miejsce:      Mateusz Mochniej kl. VII SP Józefosław

III miejsce:     Sowińska Marlena kl. II Gim  SP 5 P-no

Wyróżnienia:           

Marek Berus, kl. VII SP 5 P-no, Zofia Kańska kl. II Gim SP 5 P-no, Kasprzyszak Halina kl. VII SP 5, Lorenc Katarzyna kl. VII SP 5 P-no, Malecka Emilia kl. VII SP w Chylicach, Magnuszewski Jakub kl. VII SP 5 P-no, Mazur Julia kl. VII SP 5 P-no, Nowakowska Wiktoria kl. VI SP w Złotokłosie, Urban Amelia kl. II Gim SP 5 P-no, Waliszewski Jakub kl. VII SP 5 P-no.

Członkowie Jury: Renata Chałupka SP2 P-no, Joanna Moussa SP 1 P-no, Julita Rajkowska SP5 P-no, 

Dorota Pora-Żurawska SP5 P-no

                                                                                   Laureatom gratulujemy.

 Wręczenie nagród odbędzie się dnia 08 czerwca 2018 r. o godzinie 17.30. Mała sala gimnastyczna SP 5.


LATO W MIEŚCIE - OPŁATA

Opłat za Lato w mieście należy dokonać do dnia 15 czerwca 2018 r. na konto numer: 49 2490 0005 0000 4600 8664 9644
tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka - Lato w mieście 2018

WYNIKI KANGUR MATEMATYCZNY - szczegóły


WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dnia 10 maja 2018 r. poznaliśmy wyniki Gminnego Konkursu „Wymarzone zwierzątko z surowców wtórnych”. 

Jury składające się z nauczycieli Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach wyłoniło laureatów:

I miejsce zajęła Marta Kazirodek,

III miejsce zajął Marcel Łukasik.

Wyróżnienie zdobyli: Antoni Muchajer, Maciej Król, Monika Harke.

Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach otrzymali: 

Olga Krych, Piotr Belke i Paweł Orliński.

Uczniom klasy 2 e serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


WYGRAJMY RAZEM PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA

Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej "PODWÓRKO TALENTÓW" organizowanej przez NIVEA. 
Wygrywa 20 miejsc z największą ilością oddanych głosów. Żeby zagłosować należy się zalogować i wysyłać jeden głos dziennie. 
Zachęcamy naprawdę warto to nic nie kosztuje, a dzieciaki mogą mieć super miejsce do zabawy i nauki.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU - ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI

26 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole  Gminny Konkurs „Łamigłówki Mądrej Główki” dla uczniów klas drugich.

Laureatami zostali:

I miejsce:  Adam Zmroczyńsk - Szkoła Podstawowa w Chylicach

                    Antoni Muchajer – Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie

II miejsce: Bartosz Brus -  Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie

III miejsce: Cezary Bosko – Szkoła Podstawowa w Jazgarzewie

                    Maks Stańczak - Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie

Wyróżnienie: Franek Wachowicz - Szkoła Podstawowa w Chylicach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.


SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW I ZERÓWKOWICZÓW

Dnia 28.05.2018 r. o godz. 18:00 w stołówce w budynku przy ulicy Szkolnej 14 odbędzie się spotkanie rodziców przyszłych pierwszoklasistów i zerówkowiczów.

Serdecznie zapraszamy 


MUSICAL DLA WOJTKA


REGULAMIN AKCJI LATO W MIEŚCIE 2018 - Regulamin


WYNIKI KONKURSU PIOSENKI RELIGIJNEJ


LATO W MIEŚCIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie informuje, że w budynku szkoły przy ulicy Orężnej 3b 
w dniach 25 czerwca - 6 lipca 2018r zorganizowana zostanie dla uczniów klas 1-3 akcja Lato w mieście.

Dzieci zostaną objęte opieką w godzinach 7.30- 16.30.

Rodzice ponoszą koszty wyżywienia dziecka. Stawka wynosi 8 zł za dzień pobytu.

Wyżywienie stanowią śniadanie i dwudaniowy obiad.

Nie zwracamy kosztów wyżywienia w chwili nieobecności dziecka.

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka proszone są o pobranie w sekretariacie szkoły przy ulicy Szkolnej 14 kart kwalifikacyjnych i dostarczenie wypełnionych do sekretariatu przy ulicy Szkolnej 14 do dnia 23 maja 2018 r.

Zapisy przyjmujemy na cały turnus lub na jeden wybrany tydzień.

O kwalifikacji do udziału w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba miejsc jest ograniczona.

MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA

LISTA LAUREATÓW KONKURSU

„MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA – PROJEKT OKŁADKI”

KLASY I-III

Michałowska Cecylia klasa Id Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – I miejsce

Jasińska Zuzanna kl.IIIj Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – I miejsce

Jesionek Weronika kl. Ig Szkoła Podstawowa w Józefosławiu – II miejsce

Rępalska Klaudia kl.IIIc Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym – II miejsce

Szostak Zuzanna kl. IIIj Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – III miejsce

Drela Janusz kl. IIe Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – III miejsce

Urbaniak Amelia kl.IIc Szkoła Podstawowa w Józefosławiu – wyróżnienie

Porębska Zofia kl.IIIh Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – wyróżnienie

Nowak Antoni kl. IIc Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym – wyróżnienie

Malecki Michał kl. IIa Szkoła Podstawowa w Chylicach – wyróżnienie

Głąb Julia kl. IIIg Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – wyróżnienie

Galas Pola kl. Id Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – wyróżnienie


KLASY IV-VII


Piwońska Maja kl. IVj Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – I miejsce

Łuciuk Aleksandra kl. VIc Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – I miejsce

Malecka Emilia kl. VIIa Szkoła Podstawowa w Chylicach – II miejsce

Stasiak Wiktoria kl. IVj Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – II miejsce

Bednarski Adam kl.Ve Szkoła Podstawowa w Józefosławiu – III miejsce

Malecki Mikołaj kl. Va Szkoła Podstawowa w Chylicach – III miejsce

Kosińska Zofia kl. VIc Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym - wyróżnienie

Kolasa Nadia kl. VIg Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie –wyróżnienie

Darnikowski Dawid kl. IVe Szkoła Podstawowa w Józefosławiu – wyróżnienie

Zielińska Maja kl.IVb Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym – wyróżnienie

Całka Laura kl. Ve Szkoła Podstawowa w Józefosławiu – wyróżnienie

Malinowski Mateusz kl. IVI Szkoła Podstawowa nr 5 w Piasecznie – wyróżnienie


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy laureatów konkursu na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w dniu 16.05.2018r.(środa) o godzinie 17 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie ul. Szkolna 9.


XIII Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej

24 kwietnia odbył się konkurs piosenki angielskiej. Naszą szkołę reprezentowali:
Szymon Sędzik z klasy 3m
Julia Dąbrowska z klasy 6g
Z radością informujemy, iż Julia zajęła II miejsce w kategorii klas 4-6. GRATULUJEMU !!!

III GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,BÓG WSZECHMOGĄCY W OTACZAJĄCYM NAS ŚWIECIE"


OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY ALBUS

W dniu 09.05.2018 r. (środa) odbędzie się konkurs historyczny ALBUS.
Zbiórka przed salą nr 23, o godzinie 14:20. Konkurs trwa do godziny 15:30.

WOLNY MAJOWY TYDZIEŃ OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

Zgodnie z planem pracy szkoły najbliższy tydzień 30 kwietnia - 4 maja 2018 r. nie ma zajęć lekcyjnych w szkole. Dla osób potrzebujących opieki dla dzieci są zorganizowane dyżury opiekuńcze w szkole przy ulicy Szkolnej 14. 

Dotyczy to trzech dni pomiędzy świętami 1 maja i 3 maja, czyli:

poniedziałek 30 kwietnia 2018 r.
środa 2 maja 2018 r.
piątek 4 maja 2018 r.

DZIEŃ MATEMATYKI

W dniu 10 kwietnia powstała wystawa z okazji Dnia Matematyki.
Prace przygotowali uczniowie klas 4-6. Cała szkoła została ozdobiona plakatami prezentującymi wiedzę matematyczną, a przy szatni powstała...

WYNIKI KONKURSU MUZYKI FILMOWEJ

W dniu 17.04.2018r. został przeprowadzony II etap Szkolnego Konkursu Piosenki i Muzyki Filmowej dla uczniów z klas 4-6. Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów.

Jurorzy w składzie: p. Anna Sambierska, p.Elżbieta Bruszewska, p. Ewa Pudlak, p. Agnieszka Kossowska, p. Anna Czajka –Przepióra  i p. Agnieszka Rucińska- Pindor przyznali następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

 

TANIEC

I miejsce –Nadia Kolasa kl. 6g ( 50 pkt)

II miejsce –Natalia Cichosz kl. 6g ( 42 pkt)

III miejsce –Hanna Książka 4j (34 pkt)

Wyróżnienie -Hanna Pszczołowska 4j(31,5 pkt)

GRA NA INSTRUMENCIE

I miejsce - Małgorzata Kowalska kl. 6d (45 pkt)

II miejsce –Paweł Kurtz kl. 4m (37 pkt)

 III miejsce – Radi Szyszkow kl. 5c (36 pkt)

ŚPIEW (soliści)

I miejsce –Patrycja Diller kl. 6f (43 pkt)

II miejsce –ex aequo: Anna Domżała kl. 6d (41,5 pkt) oraz Julia Dąbrowska kl. 6g (41pkt)

III miejsce - ex aequo: Karolina Wanatowska kl.4b(39 pkt) oraz Magdalena Tabiszewska kl. 6f (38 pkt)

Wyróżnienie –Bozhena Yablonska kl. 5c (34,5pkt) oraz Maja Bujanowicz kl. 4m (34pkt)

ŚPIEW (zespoły)

I miejsce –duet: Aleksandra Szydłowska i Lena Krych kl. 4j (45pkt)            

II miejsce–duet: Amelia Konieczny i Angelika Mączka kl. 4m (34,5pkt)   

III miejsce – duet: Amelia Kucharska kl.6g i Julia Goś kl. 6f (31 pkt)

 

Gratulujemy Laureatom i bardzo dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za udział w Konkursie J

Anna Sambierska i Elżbieta Bruszewska


X EDYCJA KONKURSU IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO

W czwartek 19 kwietnia odbył się szkolny etap X międzyszkolnego konkursu recytatorskiego "W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego". W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali wybrane utwory ks. Jana Twardowskiego oraz fragmenty prozy. jury wyłoniło zwycięzców, oto oni:
I miejsce - Monika Drela, kl. 6f
II miejsce - Adam Błażejczyk, kl. 6g
III miejsce - Paulina Kowalska, kl. 6e
Wyróżnienia:
Michał Nowak, kl. 6b
Maria Sielska, kl. 4c
Dobrusia Tomasik, kl. 4e
Laureaci wezmą udział w międzyszkolnym etapie konkursu, który odbędzie się 19 maja o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach.
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy!
koordynator: Dorota Mioduszewska

IV ETAP KONKURSU CZYTELNICZEGO

Informujemy, że IV etap konkursu czytelniczego W poszukiwaniu przygody” odbędzie się w dniu 9 maja 2018 r.             (tj. środa) w godz. 13.25 – 14.10 w s. nr 31 – 32. Spotkamy się przy pokoju nauczycielskim. Uczestnicy zmierzą się z lekturą pt. „Opowieści z Narnii. Książe Kaspian(część II).

Przypominamy, że do konkursu można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy przeczytać książkę, dostarczyć zgodę (czekamy na nie do 8 maja) i zmierzyć się z testem.

Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich Czwartoklasistów, którzy lubią wyzwania :)

                                                                                                                             Ewelina Górka i Magdalena Igras


SUPERRACHMISTRZ II ETAP

Do drugiego etapu Gminnego Konkursu Matematycznego "SUPERRACHMISTRZ" zakwalifikowali się:

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MŁODY TALES" - szczegóły