Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2014/2015‎ > ‎

DZIEŃ KULTURY ANGIELSKIEJ 21.05.2015

W tym dniu odbędzie się przedstawienie poświęcone Wielkiej Brytanii przygotowane przez klasę 6g. (6 godzina lekcyjna).
We wszystkich klasach na języku angielskim zostaną przeprowadzone lekcje poświęcone kulturze krajów anglojęzycznych, a na pozostałych przedmiotach w ramach „dwujęzyczności” nauczyciele zaprezentują 5 słówek angielskich, związanych
z przedmiotem.
Do 18 maja uczniowie dobrani w grupy mają za zadanie wykonać plakaty o następującej tematyce:
  • Klasy 4: flagi, symbole narodowe
  • Klasy 5: charakterystyczne miejsca, zwierzęta, rośliny,
  • Klasy 6: zwyczaje w krajach anglojęzycznych, ciekawostki.
Oprócz tego każda klasa wykonuje makietę charakterystycznego miejsca dowolnego kraju, dowolną techniką (np. budka telefoniczna, Statua Wolności, Stonehenge, Wielki Kanion…). Wystawa prac od 19 maja na korytarzach szkolnych.
Dzieci z klas 1 – 3 przygotowują kolorowanki lub prace przedstawiające miejsca, osoby lub rzeczy związane z krajami anglojęzycznymi.
W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani w barwy narodowe poszczególnych krajów (ewentualnie przypięty do ubrania symbol narodowy):
  • klasy czwarte: Irlandia (zielony, biały i pomarańczowy lub koniczyna)
  • klasy piąte: Anglia (czerwony i biały lub róża)
  • klasy szóste: Walia (czerwony, biały i zielony lub żonkil)
Uczniowie pragnący wykazać się inwencją mogą założyć nieco bardziej wyraziste stroje i w tym dniu stać się np. Królową Elżbietą II, Barackiem Obama, Davidem Beckhamem, strażnikiem Gwardii Królewskiej, Leprechaunem, Indianinem, Jasiem Fasolą…