Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2014/2015‎ > ‎

DZIEŃ KULTURY KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Poprzedni tydzień upłynął pod hasłem kultury krajów anglojęzycznych. Od 18 maja można było podziwiać prace uczniów
o tematyce związanej z krajami anglojęzycznymi: flagi, charakterystyczne miejsca, święta i zwyczaje, ciekawostki itp.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa makiet przedstawiająca mniej i bardziej znane miejsca, które możemy zobaczyć podróżując po Anglii czy Stanach Zjednoczonych. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich ogromna budka telefoniczna wykonana przez Julitę Lichotę i Marlenę Kucharczyk z klasy 5a.

We wszystkich klasach przeprowadzono lekcje przybliżające kulturę Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady.
21 maja odbyło się przedstawienie na temat Wielkiej Brytanii przygotowane przez klasę 6g. Poza talentem aktorskim, mogliśmy podziwiać umiejętności wokalne i taneczne naszych uczniów. Klasa II e zaśpiewała dwie piosenki w języku angielskim, a Emilia Chudy z klasy 6e wraz ze swoim partnerem pięknie zatańczyli walc angielski i dla porównania walc wiedeński. Na koniec uczennica klasy VI g Weronika Graboś zaprezentowała piosenkę "Rolling in the deep", za wykonanie której otrzymała wyróżnienie reprezentując naszą szkołę w X Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej.

Część dzieci podjęła wyzwanie przebierając się za charakterystyczne postaci takie jak: Elżbieta II, David Beckham, Kate Middleton. Szkolnymi korytarzami przechadzali się kowboje, Indianie oraz uczennice z Hogwart. Nieśmiało przemykał również jeden z chłopców z klasy 5a przebrany w tradycyjny szkocki strój :)

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w projekt i dobrą zabawę!!!

Zespół języków obcych