Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2014/2015‎ > ‎

GRA MIEJSKA

20 lutego przedstawiciele klasy VIf : Weronika Pichola, Sędzik Natalia, Gazarkiewicz Paulina, Sadowski Aleksander, Moroz Anton, wraz z przedstawicielami klasy VIb : Budyta Emilia, Gałan Aleksandra, Pakos Dawid, Lewandowski Paweł, Olszewski Benjamin, wraz z opiekunami Pauliną Linowska i Ireneuszem Rybakiem wzięli udział w grze miejskiej na temat ochrony danych osobowych organizowanej przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie. 
Do gry zgłosiło się 13 drużyn, były to grupy ze szkół podstawowych jak i z gimnazjum. Drużyny miały do wykonania 6 zadań. Każde zadanie należało wykonać w osobnym Urzędzie, który trzeba było zlokalizować na mapie satelitarnej. Grupy owiedziły Urząd Miasta i Gminy gdzie trzeba było wypełnić wniosek o wydanie dowodu osobistego i odpowiedzieć na 4 pytania związane z tą procedurą. W Sądzie Rejonowym zbierali informacje na temat Czytelni Akt, na Komendzie Powiatowej Policji dowiedzieli się jakie są procedury i jakie dane należy podawać jeśli było się świadkiem jakiegoś przestępstwa. W Banku zostali szczegółowo poinformowani jak założyć konto bankowe i jak z niego korzystać. Na koniec uczestnicy dotarli do Powiatowej Biblioteki Publicznej gdzie musieli znaleźć informacje na temat możliwości założenia karty bibliotecznej. 
Wszystkie zadania były oceniane przez jury. Ocenie podlegały: czas wykonania wszystkich zadań, poprawność wykonania wszystkich punktów, przestrzeganie przepisów drogowych i procedur konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.