Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2014/2015‎ > ‎

OBCHODY DNIA TOLERANCJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W PIASECZNIE

W dniach 13-20 listopada 2014r. obchodzony był w naszej szkole tydzień tolerancji, przygotowujący uczniów do obchodu Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W tym czasie zorganizowane były zajęcia tematyczne przybliżające uczniom postawę tolerancyjności - jej wieloaspektowość i różnorodność.
Na zajęciach omawiane były także prawa dziecka zawarte w Konwencji Praw Dziecka „Unicef”. Każda z klas przygotowała okolicznościową pracę zbiorową nt. postaw i przejawów tolerancji. Plakaty o różnorodnej technice, kolorystyce i pomysłowości przystroiły szkolne korytarze, wprowadzając nas w świat bez uprzedzeń kulturowych, religijnych czy nierówności społecznych. Uwieńczeniem obchodu Międzynarodowego Dnia Tolerancji wśród naszej szkolnej społeczności był przemarsz uczniów wokół szkoły w dniu 20 listopada 2014r. W tymże dniu uczniowie także swym ubiorem - w barwach tęczy przejawiali postawę tolerancji wobec odmienności i inności, w myśl poety: „ludzie są równi, tylko nierówność ich dzieli”.