Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

(TY) DZIEŃ TOLERANCJI I PRAW DZIECKA W SP 5

W dniach 13-20 listopada 2015 r. ogłoszony był w naszej szkole Tydzień Tolerancji oraz Praw Dziecka   p.n. „Jesteśmy jedną globalną wioską” w ramach obchodu Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Każda klasa wybrała dowolną kulturę, narodowość, kraj w celu przybliżenia uczniom obrzędów, tradycji, kultury innej narodowości. Uczniowie wykonali wspólnie jedną pracę plastyczną - obrys postaci ubranej w charakterystyczny strój, który licował się z wybranym przez nich tematem.

Wyróżnione prace trafiły na wystawę w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 5, a także w holu budynku Gimnazjum
i placówce poł. w Piasecznie przy ul. Orężnej 3b. Ponadto w dniu 19.11.2015r. odbyło się spotkanie klas czwartych i jednej klasy szóstej z przedstawicielkami „Stowarzyszenia Interwencji Prawnej” dotyczące przybliżenia tematyki adaptacji dzieci imigrantów/uchodźców do nowych warunków, w tym trudności w szkole związanych z nieznajomością języka polskiego bądź różnicami kulturowymi. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, słuchając o prawach
i problemach obcokrajowców.
Dzień 20.11.2015r. był Dniem Tolerancji i Praw Dziecka, dlatego uczniowie paradowali w strojach charakterystycznych dla wybranej kultury, narodowości czy regionu albo akcentowali swoje prawa – ubierając się na kolorowo (kolory tęczy).

Poniżej galeria wykonanych plakatów: