Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

BEZPIECZNA MAMA

Wszechnica Rodzica przy Centrum Kultury w Piasecznie oraz Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie zapraszają wszystkie Panie - Matki zainteresowane tematyką bezpieczeństwa na spotkania z cyklu BEZPIECZNA MAMA.

Podczas trzech spotkań porozmawiamy o bezpieczeństwie Waszym i Waszych dzieci.

Przewidujemy poruszenie następujących tematów:

Blok I  12.05. Zagadnienia teoretyczne związane z tematyką bezpieczeństwa dzieci najmłodszych oraz udzielanie pierwszej pomocy. Przystanek Kultury.

17:30-18:30 Zajęcia poprowadzi st. asp. Maciej Blachliński
Zagadnienia teoretyczne związane z tematyką bezpieczeństwa dzieci najmłodszych: bezpieczne przemieszczanie się z dzieckiem- oznaczenie wózków dziecięcych odblaskami, fotelik dziecięcy, bezpieczne poruszanie po drodze, bezpieczeństwo w domu, na spacerze, zakupach.
18:30 -19:30 Zajęcia poprowadzi Ratownik Medyczny HGR-M
Nie boje się pomagać (zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia - ofiary wypadku, jak powiadamiać, jak wzywać pomocy, jak przewidywać niebezpieczeństwa).

Blok II Samoobrona dla kobiet – 13.05. godz. 18.00 , Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Świętojańska 18.

18.00- 20.00  Zajęcia poprowadzi Instruktor podstaw samoobrony
psychologiczne aspekty samoobrony dla kobiet, nauka reagowania w sytuacjach zagrożenia
-sposoby poruszania się w walce obronnej
-obrona przed chwytami za ręce
-obrona przed chwytami za ubranie i obchwytami tułowia
-obrona przed duszeniem
-obrona w leżeniu
-obrona przed próbą wyrwania torebki
-obrona przed niebezpiecznym narzędziem
-nauka uderzeń i kopnięć

Blok III Psychologiczno-pedagogiczny 18.05. godz.18.00,

Zajęcia poprowadzi Ewa Lubianiec, „Fundacja Pomóż Dorosnąć”
Skąd się bierze agresja u dzieci oraz jak reagować na zachowania agresywne, jak rozpoznać, ze dziecko doświadcza agresji ze strony rówieśników i osób dorosłych, jak radzić sobie ze złością - zabawy służące edukacji emocjonalnej dla dzieci i rodziców.

Spotkania są bezpłatne.

Informacje i zapisy pod nr tel. 798 248 859