Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

JASEŁKA

„O gwiazdo Betlejemska, zaświeć na niebie mym…
Zaprowadź do stajenki, leży tam Boży Syn…”

12 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyły się JASEŁKA. O godz.14.00 dla klas II i III występowały dzieci z klas: IIh, IIj, IIo, IIl, IIIb i Iii, a o godz. 16.00 dla klas IV-VI uczniowie z klas: Vc, VIa, VId i VIh. Obydwa przedstawienia przygotowały: p.Barbara Kruk i p. Elżbieta Rybska – Dziedzic. W kolejnym przedstawieniu o godz. 18.00 dla oddziałów przedszkolnych i klas I zaprezentowali się uczniowie, w tym  dzieci z grupy teatralnej p.Anny Kolanowskiej i Moniki Iwanow.
Poprzez piękną grę aktorską opowiedzieli oni historię o narodzeniu Jezusa w „betlejemskiej grocie”, który jest radością dla całej ludzkości, zarówno dla tych, którzy w Niego wierzą, szukają Go lub stoją daleko od Niego. Razem z nimi
na szkolnej scenie występowali też rodzice: p. Agnieszka Stolecka, p. Marcin Radziwiłowicz i p. Adam Harke oraz nauczyciele religii: p. Barbara Kruk,
p. Ewa Wars i p. Elżbieta Rybska – Dziedzic. W klimat świąt w szczególny sposób wprowadzały kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych uczniów pod kierunkiem p. Anny Sambierskiej, p. Katarzyny Robak, p. Marty Jędrzejczak, p. Barbary Kruk i p. Anny Cichockiej. Śpiew rozbrzmiewał przy akompaniamencie pianina, skrzypiec, gitary, fletów oraz akordeonu w wykonaniu p. Tomasza Okólskiego.
Wspólnie z uczniami świętowali ich rodzice i zaproszeni goście. Wśród nich byli: Przewodnicząca Komisji Oświaty
i Kultury p.Katarzyna Wypych,  Przewodniczący Rady Miejskiej p. Piotr Obłoza oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.
Dużym zaangażowaniem w organizację uroczystości wykazali się nauczyciele: p. Dariusz Rokicki, p. Artur Czubacki i p. Przemysław Peak. Jasełka zakończyły się niespodzianką przygotowaną przez grupę nauczycielek, które wraz z Panią Dyrektor Edytą Pyszyńską zaśpiewały pastorałkę ,, Na Wilię, na święta”.

Dziękujemy wszystkim za tak piękne wspólne chwile i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.