Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

"WYPRAWA - POPRAWA” - POD TAKIM HASŁEM RUSZYŁA TEGOROCZNA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA – POLSKA

Od piątku do poniedziałku uczniowie naszej Szkoły sprzątali najbliższy sobie świat, czyli okolice szkoły. Zanim do tego przystąpili każda klasa przygotowała plakat przedstawiający sposoby sprzątania Ziemi. Zostały one rozwieszone w różnych miejscach szkoły, aby wciąż przypominać, że czysty Świat, to zdrowi my. Dbajmy o to każdego dnia.

W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.