ZMIANA PLANU LEKCJI

W związku z długotrwałą nieobecnością nauczyciela języka polskiego od poniedziałku 17 października 2016 r. następuje zmiana planu lekcji w klasach: 1c, 3b, 3h, 3o, 4c, 4e, 4h, 4i, 4j, 5a, 5b, 5d, 6a, 6c, 6f, 6h.

Aktualny plan w zakładce: Uczniowie - plan lekcji

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych, która odbędzie się dnia 13.10.2016 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. K.K. Baczyńskiego w Piasecznie.
Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. K.K. Baczyńskiego zatrudni nauczyciela j. polskiego od zaraz na 23 godz. dydaktyczne.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres sp5pias@wp.pl

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie serdecznie zaprasza wszystkich pracowników na uroczystość z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2016 r. o godz.18 00 w budynku przy ulicy Szkolnej 14.

SPOTKANIE - PIASECZYŃSKIE POROZUMIENIE RAD RODZICÓW

Szanowni Państwo! 

Piaseczyńskie Porozumienie Rad Rodziców zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu przedstawicieli Rad Rodziców jednostek edukacyjnych naszej Gminy.

Odbędzie się ono 12 października 2016 (środa) – w Sali Konferencyjnej przy Urzędzie Gminy Piaseczno, ul Kościuszki 5 

Rozpoczęcie o godzinie 18:30. 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

Zgodnie z coroczną tradycją podczas akcji Sprzątanie Świata nasza Szkoła wzięła udział w projekcie ekologicznym - Podaj dalej...drugie życie odpadów. Głównie wzięły udział dzieci z klas 4-6. Celem projektu było kształtowanie u dzieci zachowań proekologicznych, ukazywanie zależności stanu środowiska od działalności człowieka, uświadomienie...

III EDYCJA GMINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO NA BLOG - szczegóły


GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „MOJE PIASECZNO WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO” - szczegóły


ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA DLA UCZNIÓW!

Na terenie miasta Piaseczno funkcjonuje Świetlica Socjoterapeutyczna przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, której celem jest zapewnienie opieki dziennej, tworzenie warunków do nauki i pomocy w nauce, organizowanie czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowań wszystkich chętnych uczestników. W świetlicy organizowane są zajęcia z socjoterapii, profilaktyczne, kółka zainteresowań, wspólne przygotowanie posiłków oraz wykonywanie drobnych czynności porządkowych.
 
Świetlica prowadzona jest przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i otwarta jest godzinach 13.00-18.30. Uczęszczanie do świetlicy jest bezpłatne.
 
Zapraszamy wszystkich rodziców do kontaktu z wychowawcami świetlicy, którzy udzielą bliższych informacji dotyczących działalności i przyjmowania dzieci do świetlicy.

ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
im. bł. Jana Pawła II
ul. Zgoda 14
05-400 Piaseczno
Tel. (022) 756-83-37
s. Anna Deja tel. 510-955-590

"DZWONEK NA OBIAD"

Drodzy rodzice, nauczyciele i dzieci!


Rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o stypendium obiadowe w programie „Dzwonek na obiad” w  roku szkolnym 2016/2017

Już po raz 3 uczniowie wszystkich typów szkół i mogą się ubiegać o stypendium obiadowe w programie „Dzwonek na obiad” prowadzonym przez Fundację „Być Bardziej”.  Nabór wniosków na rok szkolny 2016/2017 ruszył od 15 czerwca i potrwa do 15 września 2016r. Decyduje...

czytaj więcej →


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam na warsztaty: „Wokół socjoterapii” rodziców uczniów uczęszczających na zajęcia socjoterapeutyczne w roku szkolnym 2016/17 dnia 19.09.2016r. do sali gimnastyki korekcyjnej nr 44 (ul.Szkolna14) w godzinach od 17.30 do 19.00.

socjoterapeuta szkolny 
Ewa Głąb

ZAPISY NA ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM DLA UCZNIÓW - szczegóły


WYPRAWKA SZKOLNA 2016

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE ŚWIETLICY

W poniedziałek 5 września 2016 r. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne świetlicy rodziców uczniów klas 1 i oddziałów przedszkolnych "0" do stołówki szkoły przy ul.Szkolnej 14.

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. K.K. Baczyńskiego zatrudni od 1.09.2016 r. kucharza/kucharkę w pełnym wymiarze godzin.
Wymagane wykształcenie średnie zawodowe lub zasadnicze zawodowe gastronomiczne. 
Zgłoszenia proszę przesyłać na adre
s k.hofman@sp5piaseczno.pl 


ZAPISY DO ŚWIETLICY - szczegóły


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 

Rozpoczęcie roku odbędzie się 1 września w budynku przy ulicy Szkolnej 14 według poniższego harmonogramu:
  • godz.   8:00 - klasy 2
  • godz.   9:00 - klasy 1 
  • godz. 10:00 - klasy 3
  • godz. 11:00 - oddziały "0"
  • godz. 12:00 - klasy 4
  • godz. 13:00 - klasy 5
  • godz. 14:00 - klasy 6

RADA PEDAGOGICZNA

23 sierpnia 2016 r. godz.17.00 – Rada Pedagogiczna w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno.

WOLONTARIUSZKI Z DALEKICH KRAJÓW UCZĄ DZIECI NA PÓŁKOLONIACH

W ramach projektu Polish Paths wolontariuszki z egzotycznych krajów prowadzą zajęcia podczas półkolonii w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie.

Do udziału w projekcie zachęciła Gminę Piaseczno organizacja AIESEC realizująca od wielu lat Międzynarodowy Program Wolontariatów Global Citizen Poland. Koordynatorem przyjęcia wolontariuszy z ramienia gminy zostało Biuro Promocji i Informacji, a gości zaprosiła do udziału w swoich półkoloniach Szkoła Podstawowa nr 5.

Wolontariuszki pracują z dziećmi w budynku filii „piątki” przy ul. Orężnej od 18 lipca. Są to trzy studentki, które przybyły do Polski z bardzo egzotycznych krajów:  Algierii, Sri Lanki i Indonezji. W następnym tygodniu od 25 lipca gościć będziemy reprezentantki Turcji, Chin i Maroka.

Zgodnie z celem projektu, jakim jest m.in. zainteresowanie innymi kulturami, wolontariuszki przeprowadzają  prezentacje i zajęcia przybliżające tradycję i język swoich krajów, uczą także dzieci języka angielskiego. Prowadzą też zajęcia plastyczne, podczas których półkoloniści zdążyli już wykonać wizytówki w obcych językach oraz spódniczki z bibuły nawiązujące do tradycyjnych strojów regionalnych.

- Wszystkie zajęcia cieszą się wśród dzieci dużym powodzeniem, a wolontariuszki są czułe i opiekuńcze w stosunku do dzieci. Zawsze punktualnie przychodzą na zajęcia, bawią się z dziećmi, są otwarte, radosne i pełne entuzjazmu – mówi Dorota Marciniak, wicedyrektor szkoły przyjmującej wolontariuszki. – W naszym biurze realizujemy lub pomagamy w realizacji różnorodnych projektów z udziałem osób z innych krajów. Tym razem wspieramy studencki wolontariat międzynarodowy, dzięki któremu codzienne zajęcia na półkoloniach są bardzo urozmaicone, a dzieci mają okazję przełamać bariery międzykulturowe – podkreśla Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji.


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS 1-3 W ROKU SZK. 2016/2017 - podręczniki


SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA

Nasza szkoła zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA. Na ten tytuł pracowaliśmy przez 6 miesięcy realizując wytyczone zadania. 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW KLAS 4-6 W ROKU SZK. 2016/2017 - podręczniki


WYPRAWKA DO KLASY 1 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 - wyprawka