Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

DZIEŃ MATEMATYKI

7 kwietnia odbyło się podsumowanie mini projektów uczniów ze wszystkich klas 4-6. Na parterze, przed szatnią, zaprezentowano większość prac, które uczniowie przygotowali w domu, wykazując się umiejętnościami poznanymi na lekcjach.
Celem głównym było pokazanie piękna matematyki i udowodnienie, że jest ona wszędzie.

W klasach IV uczniowie oprócz rysunków wizualizujących sytuacje, w których można dostrzec prostopadłość i równoległość wokół nas, stworzyli także makiety ilustrujące to konkretne położenie odcinków.

W klasach V uczniowie przedstawiali świat wielokątów, zwracając uwagę na to, że wiele rzeczy w otaczającym nas świecie przybiera kształt trójkątów, czworokątów itp.

W klasach VI natomiast wiele osób udowodniło, że bryły przestrzenne można ujrzeć w produktach codziennego użytku typu: produkty żywnościowe, sprzęty RTV, AGD, meble itp.

Prace przyciągały uwagę ze względu na szczegóły, staranność, oryginalność, pomysłowość i ogrom pracy włożony w ich wykonanie.

Dziękujemy za tak wspaniałe zaangażowanie zarówno Uczniom, jak i Rodzicom, od których często zależy odpowiednia motywacja.

Zespół Matematyczno-Techniczny