Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

DZIEŃ ZIEMI 2017

Dzień Ziemi w naszej szkole

W dniach 19-21.04.17r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Ziemi. Tegoroczne hasło obchodów- W kierunku natury było inspiracją dla organizatorów, aby nieco inaczej popatrzeć na naszą planetę. Zorganizowano wystawę zdjęć- Przyroda wokół nas, która zaskoczyła organizatorów nie tylko ilością chętnych uczniów, ale przede wszystkim niezwykłym spojrzeniem na otaczający nas świat. Wybór prac na wystawę był trudny, ale zdjęcia ozdabiały nie tylko korytarz, ale i klasopracownie i tablice samorządu.

Ideą tegorocznych obchodów Dnia Ziemi było zachęcenie do udziału jak największej ilości osób. Pokaz nie miał formy konkursu, ale zabawy. Do udziału mogli przystąpić uczniowie
z klas 4-6 indywidualnie lub w grupach.

W dniu 20.04.17 r. odbył się koncert piosenki ekologicznej.

Uczniowie przygotowali  aranżację i choreografię własnej piosenki do istniejącego podkładu lub przygotowali własną muzykę i słowa. Początkowa trema może wywołała lekki chaos, ale nie osłabiła zapału uczestników. Występy indywidualne lub grupowe zostały nagrodzone gromkimi brawami widzów i pysznymi owocami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Taka nagroda była przyjęta ciepło przez wszystkich uczestników, którzy nie martwili się, że mogą słabiej wypaść, bo wszyscy byli nagrodzeni.

Pokaz mody ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych odbył się 21.04.2017 r..

Uczniowie przygotowali strój oraz opis w formie żartobliwej z czego jest zrobiony, do czego służy, itp. Następnie dzięki pani Dorocie Porze-Żurawskiej powstał wybieg, na którym wszyscy zaprezentowali swoje stroje. Niektóre były szalone, inne kosmiczne, a niektóre spokojnie można wykorzystać na  garden party albo na karnawałowy bal. Kreatywność
i możliwości były godne podziwu. Wszyscy otrzymali gromkie brawa i mogli poczuć się jak na prawdziwym pokazie mody. Panie z zespołu przyrodniczego ubrane w kapelusze przyozdobione kwiatami krótko omawiały poszczególne kreacje, przedstawiały nie tylko modelki i modeli, ale i projektantów. Na scenie pojawiły się suknie, torebki, biżuteria, kapelusze, ale i strój robota, płaszcze i buty ekologiczne. Wszyscy podobnie jak w dniu poprzednim otrzymali pyszne owoce jako nagrodę i oceny bardzo dobre z przyrody.

Brawa dla wszystkich uczestników, którzy nie bali się, wykazali ogromną pomysłowość
i pokazali, że surowce wtórne to naprawdę wdzięczny materiał do obróbki.

Może będą inspiracją dla kolejnych pomysłodawców, kreatorów może mebli lub wyposażenia wnętrz? Kto wie….

A już w maju cała szkoła w zapale będzie zbierała makulaturę. Do akcji zachęca nas Gmina Piaseczno we współpracy z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną szykując dla szkół, które zbiorą najwięcej nagrody za zbiórkę makulatury i nagrody indywidualne dla uczniów biorących udział w konkursach:

dla klas I-III kolaż ekologiczny promujący zbiórkę makulatury,
dla klas IV-VI ekologiczne nakrycie głowy.

>>> GALERIA Z DNIA ZIEMI