Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości dzieci z klas pierwszych wybrały się do Muzeum Regionalnego w Piasecznie na zajęcia podczas, których poznały polskie symbole narodowe oraz kilka ważnych faktów z historii naszej Ojczyzny.

Wiemy już, że trzej nasi sąsiedzi, Rosja, Prusy i Austria dawno temu podzielili nasz kraj pomiędzy siebie. Polska, choć zniknęła z mapy świata pozostała w sercach i myślach Polaków. Dopiero po 123 latach niewoli, 11 listopada 1918 r. powstało niepodległe państwo polskie. Dowiedzieliśmy się też, w jaki sposób 10 listopada 1918 roku niepodległość odzyskało nasze miasto Piaseczno. Poznaliśmy polskie symbole narodowe: godło, flagę i hymn państwowy, obejrzeliśmy film "Polak mały", oraz wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobiły nasze sale.

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Znamy i szanujemy polskie symbole narodowe.

„Poczta Niepodległościowa”

11 listopada to szczególna data w historii Polski. Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie z tej okazji przygotowali karty okolicznościowe, które wysłali do swoich najbliższych w kraju i za granicą, aby w ten sposób uczcić 98 rocznicę odzyskania niepodległości.