Aktualności‎ > ‎Archiwum‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

Święto Patrona

Dn. 13 listopada 1971 roku czyli 45 lat temu naszej szkole zostało nadane imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji 14 listopada na zajęciach uczniowie klas młodszych z zaciekawieniem obejrzeli okolicznościową prezentację, która przypomniała im postać patrona i historię naszej szkoły. Na tablicach w salach pojawiły się okazjonalne gazetki, a uczniowie klas pierwszych mieli okazję, aby nauczyć się śpiewać hymn szkoły, którego autorem jest były nauczyciel naszej szkoły – pan Karol Bernatek.

Prezentacja

W dniu 14 listopada 2016 r. o godz. 12:20 w hali gimnastycznej odbyło się przedstawienie na temat życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przygotowane przez grupę teatralną „Alpha” pod opieką pań Ewy Maj i Mai Karbownik oraz zespoły: „Allegro” pod przewodnictwem pani Anny Sambierskiej oraz „Musicart” pod kierownictwem pani Marty Jędrzejczyk. Uczniowie przeprowadzili interesującą lekcję prawdziwego patriotyzmu i bezwzględnego oddania ojczyźnie.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie oraz organizowanego przez bibliotekę szkolną konkursu „Ilustracja do wybranego wiersza K.K. Baczyńskiego”. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.