Aktualności‎ > ‎

DZIEŃ MATEMATYKI

W tym dniu klasy czwarte miały za zadanie stworzyć plakat z wierszykiem pomagającym zapamiętać przykład z tabliczki mnożenia.
Klasy piąte tworzyły krzyżówki lub rebusy z pojęciami matematycznymi.
Natomiast klasy szóste mogły wykazać się żartami lub memami matematycznymi.
Plakaty zostały umieszczone na terenie szkoły, aby matematyka „była wszędzie”.

W ciągu tygodnia rosła piramida Sierpińskiego, którą przez kilka miesięcy na cotygodniowym kółku tworzyła grupka uczniów z klasy 5m i 5f. Efekt był piorunujący!

5 kwietnia podczas przerw, starsi uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów konkurs z tabliczki mnożenia. Stworzyli banery zachęcające do udziału w zabawie, karteczki do losowania i przepytywali uczestników na określonych zasadach. Niektórzy uczniowie podchodzili do stolików po kilkanaście razy, aby móc zdobyć jak najwięcej punktów. Najaktywniejszymi i przy tym najbardziej efektywnymi klasami spośród czwartych okazały się klasy 4h i 4g, a spośród piątych klasy 5f i 5b.

W klasach czwartych tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyli:
  • I miejsce Antoni Rybiński kl. 4h
  • II miejsce Gabriela Bednarek kl. 4h
  • III miejsce Kevin Pilchowski kl. 4l

Natomiast w klasach piątych:
  • I miejsce Milena Bonder kl. 5f
  • II miejsce ex aequo: Natalia Kalupa i Krzysztof Radziach z kl. 5f
  • III miejsce Sofija Skrytska kl. 5f

Osoby te otrzymają bieżącą ocenę celującą z matematyki. Gratulujemy!

Szczególne podziękowania dla Bartka z kl. 6a, naszego Mistrza Kostki Rubika, który udostępnił swoją bogatą kolekcję kostek i stworzył stoisko, które wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczniów.

Lekcja matematyki tego dnia często wyglądała inaczej niż zwykle. Uczniowie pytając o piramidę Sierpińskiego, mogli więcej posłuchać o fraktalach, a nawet sami stworzyć fraktalne drzewko. W niektórych klasach odbyły się gry matematyczne zarówno manualne z wykorzystaniem kostek, jak i multimedialne.

Zainspiruj się, pobudź wyobraźnię i już dzisiaj stwórz swoją wersję Dnia Matematyki!