Aktualności‎ > ‎

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Dn. 16 września 2019 roku po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klas pierwszych wzięli udział w obchodach tego święta. W poniedziałek już od samego rana w szkole można było spotkać osoby, które miały na sobie ubrania w kropki lub nakleiły kolorowe kółka na bluzki, spodnie czy sukienki. W związku z tym, że jest to święto kreatywności i zabawy uczniowie działali i bawili się "kropkami".

Co robiliśmy?

Obejrzeliśmy film animowany na podstawie książki Petera Reynoldsa „The Dot” („Kropka”), który opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.

Słuchaliśmy piosenki o kropce z ww. książki.

Wykonaliśmy prace plastyczne - "Czym jest moja kropka?".

Rozwiązywaliśmy „kropkowe” łamigłówki.

Wspólnie bawiliśmy się w sali i na boisku, wykorzystując dostępne kropki - zakrętki, hula-hop, piłki, itp.

Mamy nadzieję, że Dzień Kropki wejdzie na stałe do kalendarza naszej szkoły.