Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 1B‎ > ‎

Konkursy

opublikowane: 14 wrz 2015, 13:17 przez Beata Komorowska   [ zaktualizowane 7 mar 2016, 14:38 ]

Konkurs Na Tradycyjną Palmę Wielkanocną 2016 r.

1. Na konkurs należy dostarczyć jedną własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną nie wyższą niż 2 metry.
2. Warunkiem udziału jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej, z wykorzystaniem wyłącznie tradycyjnych form zdobniczych (naturalnych elementów roślinnych, papieru, bibuły oraz wstążek; dopuszcza się użycia kleju). Prace powinny twórczo nawiązywać do tradycyjnej palmy wielkanocnej. Nie dopuszcza się użycia sztucznych elementów dekoracyjnych - sztuczne kwiaty, gotowe dekoracje z plastiku, etc.)
3. Do pracy konkursowej powinna być przymocowana metryczka zawierająca następujące informacje: imię i nazwisko autora / autorów lub nazwa grupy przedszkolnej, wiek autora/ grupa wiekowa, dane przedszkola/szkoły/klubu (adres, nr szkoły, klasa, kontakt)
4. Prace konkursowe dostarczyć należy
do dnia 12 marca 2016 r. do Muzeum Regionalnego w Piasecznie,
Pl. Piłsudskiego 10.
Po terminie prace nie będą przyjmowane!

Więcej informacji: Centrum Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne w Piasecznie

39  konkurs recytatorski „WARSZAWSKA SYRENKA”.

Zachęcam do udziału w 39 konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Etap klasowy 10 marca  - z klasy do następnego etapu przechodzą 2 osoby.

W naszej szkole dla klas pierwszych w terminie do 11 marca odbędą się etapy klasowe konkursu,

zaś 15 marca etap szkolny.

Dzieci przygotowują REPERTUAR zgodnie z regulaminem :

Ÿ     Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 3 minut !

Ÿ     Klasy I – III: jeden utwór (wiersz lub fragment prozy) – tematyka dowolna

Ÿ     Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej,

Ÿ    Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach

Ÿ        Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru

KRYTERIA OCENY

Ÿ Jury ocenia:

·         dobór repertuaru

·         interpretację utworu

·         kulturę mowy

·         ogólny wyraz artystyczny

Konkurs Powiatowy „Drzewa – zielone skarby przyrody”

Znalezione obrazy dla zapytania drzewo gif

Konkurs powiatowy dla chętnych uczniów klas 1-3 „Drzewa – zielone skarby przyrody”

Organizator: Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku

Uczniowie SAMODZIELNIE wykonują pracę plastyczną, w której przedstawiają znaczenie drzew dla człowieka i przyrody.

Format: A4

Technika: dowolna

Uczniowie składają prace do wychowawcy do dn. 23.09.15

Kryteria oceny: zgodność z tematem, samodzielność wykonania pracy, kreatywność, walory artystyczne.

Z nich wybranych zostanie 5 najlepszych prac, a następnie przesłanych do Organizatora.