Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 1B‎ > ‎

Podsumowanie roku szkolnego.

opublikowane: 1 lip 2016, 05:32 przez Beata Komorowska

Za nami cały rok szkolny, który wspominamy bardzo dobrze. Zrobiliśmy duże postępy  w czytaniu, pisaniu, liczeniu i nabywaniu innych potrzebnych umiejętności.

Doskonaliliśmy technikę czytania, kaligraficzne pisanie, układanie odpowiedzi pełnymi zdaniami i zapisywanie ich. Robimy coraz mniej błędów. Usprawnialiśmy technikę liczenia powoli przechodząc z liczenia na konkretach - patyczkach, koralikach, liczydłach do liczenia w pamięci.  Uczyliśmy się rozwiązywać różne zadania z treścią, gdzie różnymi kolorami zaznaczaliśmy kolejne etapy naszych działań. Umiemy ważyć, mierzyć linijką i liczyć pieniądze. Uczyliśmy się o Polsce, poznając mapę, najważniejsze miasta i rzeki oraz  legendy z nimi związane. Wiemy, jakie zwierzęta i rośliny spotkamy na łące, w polu i w innych miejscach. Wiele radości dały nam zajęcia plastyczno- techniczne i wykorzystywanie nowych technik w naszych pracach, choć najbardziej lubimy malować farbami plakatowymi i uzyskiwać ciekawe odcienie różnych kolorów. Wykonywaliśmy laurki, makiety, różne figurki w 3D. Uczyliśmy się śpiewać piosenki, wykonywaliśmy ćwiczenia rytmiczne, słuchaliśmy muzyki klasycznej. Poznaliśmy narzędzia edytora grafiki i tekstu w komputerze. Z wielką ochotą i zaangażowaniem braliśmy udział w zajęciach wychowania fizycznego, grach i zabawach ruchowych na boisku. 

Ćwiczyliśmy słówka z języka angielskiego. Uczestniczyliśmy w lekcjach religii i etyki.

Staraliśmy się używać słów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam. Być koleżeńscy, zgodnie się bawić i pracować w zespołach. Dbaliśmy o swoje bezpieczeństwo. Staraliśmy się stosować do zasad i umów klasowych i chociaż nie zawsze nam to wychodziło, próbowaliśmy dobrze wypełniać swoje szkolne obowiązki i pamiętać o odrabianiu prac domowych.

Braliśmy udział w wielu różnych konkursach i osiągaliśmy tam sukcesy.

Świętowaliśmy Dzień Dziewczyny i Chłopaka, z najbliższymi Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, , świetnie bawiliśmy się na ognisku na „ Spalonej”.

 I tak mijał dzień za dniem…Codziennie robiliśmy postępy, na miarę możliwości każdego z nas i zasłużenie wszyscy otrzymaliśmy promocję do klasy drugiej.

Comments