Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 1B‎ > ‎

opublikowane: 7 mar 2016, 15:04 przez Beata Komorowska

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

W KLASACH PIERWSZYCH

Za nami 5 miesięcy intensywnej pracy. W tym czasie poznaliśmy się z naszą Panią i innymi dziećmi, koleżankami i kolegami z naszej klasy, ale również z innych pierwszych klas. Nasze nauczycielki pilnowały, abyśmy czuli się dobrze w szkole. Nie zawsze  wszystko się dobrze układało, ale kolorowe kropki z zachowania pomogły nam dostosować się do zasad klasowych i szkolnych.
Nauczyliśmy się, jak być bezpiecznym w szkole i poza nią.

W czasie zajęć poznawaliśmy litery, ćwiczyliśmy czytanie i kaligrafię, rozpoznawaliśmy figury geometryczne, uczyliśmy się pisać cyfry, poznawaliśmy niektóre rośliny i zwierzęta, obserwowaliśmy eksperymenty, tworzyliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się przy muzyce,
graliśmy w gry sportowe, ale również i planszowe.

Pod koniec 1 semestru umiemy napisać coraz więcej wyrazów i zdań, lepiej liczymy i czytamy, sprawniej się ruszamy, nasze upominki dla najbliższych są coraz ładniejsze.

Nasze szkolne życie to nie tylko nauka. To także konkursy: „Jesienny bukiet dla patrona”, „Dziecko bezpieczne na drodze”, „Zwierzę według twórczości Józefa Wilkonia", szopka bożonarodzeniowa, konkurs kolęd i pastorałek, „Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania”.

To także różne wydarzenia i akcje: spotkanie z przedstawicielami  Straży Miejskiej i Policji, pokazy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, ślubowanie klas pierwszych,
przyjęcie do grona czytelników biblioteki szkolnej, Ty(dzień) Tolerancji,
Dzień Pluszowego Misia, andrzejki w świetlicy, mikołajki, szkolne jasełka,
spotkanie z pisarzem – Grzegorzem Kasdepke, wigilia klasowa,
Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, apel „Bezpieczne ferie”.

Braliśmy też udział w ciekawych wycieczkach.
Odwiedziliśmy Fabrykę Krówek W Grodzisku Mazowieckim, Teatr Syrena, Bibliotekę Publiczną

Kończymy pierwszy semestr nauki, zmęczeni, ale zadowoleni ze swoich osiągnięć.

Uczniowie klasy 1 B

Nauczyciele klas pierwszych SP 5