Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

Wychowawca -  Grażyna Klarecka-Szydziak

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

opublikowane: 27 cze 2016, 14:30 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Nasz pierwszy rok w szkole był niezwykle miły i owocny. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości i umiejętności. Na lekcjach pracowaliśmy chętnie i wytrwale. Z ogromnym zaangażowaniem i radością wykonywaliśmy zadane prace. Nasze postępy widzieli rodzice, nasza pani i my sami. Chętnie pracowaliśmy i rozmawialiśmy w kręgu. Wiele radości przynosiły nam wspólne zabawy, wycieczki, wyjścia na plac zabaw. Gościliśmy w naszej klasie Babcię, Dziadka, Mamę i Tatę. Przygotowaliśmy dla naszych wspaniałych gości wiersze, piosenki i cukierki. My sami też braliśmy udział w wielu uroczystościach szkolnych i klasowych. Przygotowaliśmy dla naszych kolegów wiersze i piosenki na apel „Bezpieczne wakacje”. Wystąpiliśmy z radością i zaangażowaniem, bo bardzo lubimy śpiewać i recytować wiersze. Dobrze się nam ze sobą współpracuje, zgodnie bawimy się i pomagamy sobie wzajemnie. Grzecznie odnosimy się do siebie, nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły. Umiemy się zachować stosownie do miejsca i sytuacji. Za nami rok szkolny. Przed nami wakacje, na które w pełni zasłużyliśmy. Do zobaczenia w drugiej klasie.

Dzień sportu w naszej szkole

opublikowane: 12 cze 2016, 09:36 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Dzień sportu w naszej szkole odbył się 8 czerwca. Z pomocą rodziców przygotowaliśmy się do tego dnia. Byliśmy ubrani w strój prezentujący flagę Japonii. Mieliśmy ją również wymalowaną na twarzy. Z zaangażowaniem braliśmy udział w konkurencjach sportowych, dopingowaliśmy kolegów. Świetnie bawiliśmy się.

Calineczka w naszej szkole

opublikowane: 12 cze 2016, 09:35 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Dnia 2 czerwca obejrzeliśmy w szkole spektakl „Calineczka” przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Bardzo podobała się nam gra naszych kolegów. Zachwycaliśmy się muzyką, wzruszyliśmy się.

Dzień Dziecka w naszej klasie

opublikowane: 12 cze 2016, 09:35 przez Grażyna Klarecka-Szydziak   [ zaktualizowane 12 cze 2016, 13:33 ]

Dnia 1 czerwca większość czasu spędziliśmy na wspólnej zabawie i rozmowach. Częstowaliśmy się cukierkami. Był to dla nas miły, radosny i wyjątkowy dzień. Czuliśmy, że jest nasze święto.

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

opublikowane: 12 cze 2016, 09:34 przez Grażyna Klarecka-Szydziak   [ zaktualizowane 12 cze 2016, 13:32 ]

Dnia 31 maja z okazji zbliżającego się naszego święta byliśmy na wycieczce „W Gajówce na majówce”. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Własnoręcznie wykonaliśmy jaskółkę i ważkę. Wzięliśmy udział w zawodach sportowych. Bawiliśmy się na placu zabaw. Smakowała nam kiełbaska z grilla i domowe ciasto. Deszczowi nie udało się popsuć nam dobrej zabawy.

Zwierzęta w naszej szkole

opublikowane: 12 cze 2016, 09:34 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Dnia 23 maja uczestniczyliśmy w lekcji żywej przyrody. Poznaliśmy bliżej życie i zwyczaje żółwi, jaszczurek, węży. Mogliśmy je nie tylko podziwiać, ale też dotykać. Była to ciekawa i wiele wnosząca lekcja.

Dzień Mamy i Taty w naszej klasie

opublikowane: 12 cze 2016, 09:33 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Dnia 19 maja gościliśmy w naszej sali lekcyjnej Rodziców. Przygotowaliśmy dla rodziców program „Wiosna dla Taty i Mamy”. Z wielką radością i przejęciem recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Daliśmy rodzicom witraż i laurki zrobione wcześniej na zajęciach. Częstowaliśmy słodkościami. Była to miła i radosna uroczystość integrująca nas wszystkich.

Co nam przyniosło radość

opublikowane: 5 kwi 2016, 12:40 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Wycieczka do Teatru Kamienica

17 marca byliśmy na wycieczce w teatrze. Było to dla nas ważne przeżycie. Siedzieliśmy w pierwszym i drugim rzędzie. "Magia teatru" była dla nas na wyciągnięcie ręki. Spektakl "Tytus, Romek i Atomek" rozbawił nas, wzruszył i wiele nauczył...

Powitanie wiosny

21 marca witaliśmy wiosnę kolorowymi strojami. Obserwowaliśmy też zmiany zachodzące w przyrodzie. Wiosna przyszła już do nas. Widzimy ją w kwiatach, trawie, drzewach, słońcu i śpiewających ptakach. Zagościła też w nas i w naszej klasie.

Rekolekcje wielkopostne

opublikowane: 26 lut 2016, 06:05 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Informacje w zakładce "Ogłoszenia".

Podsumowanie I półrocza

opublikowane: 31 sty 2016, 14:29 przez Grażyna Klarecka-Szydziak

Pierwsze pół roku nauki za nami. Znamy już dużo liter, coraz sprawniej czytamy. Starannie i poprawnie piszemy. Wykonujemy obliczenia w zakresie 9. Znamy dużo piosenek, chętnie śpiewamy. Gry i zabawy ruchowe dają nam wiele radości. Starannie i pomysłowo wykonujemy prace plastyczne. Dużo wiemy o otaczającej nas przyrodzie. Wiemy jak należy bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły, w szkole i w każdym innym miejscu. Umiemy zachować się grzecznie i stosownie do sytuacji. Cieszy nas, gdy razem się bawimy i pomagamy sobie wzajemnie. Z radością wypożyczamy i czytamy książki. Chętnie uczestniczymy w życiu klasy i szkoły. Bierzemy udział w konkursach, uroczystościach szkolnych. Włączyliśmy się w akcję „Góra grosza”. Bardzo miło wspominamy Mikołajki i wigilię klasową. Dzień Babci i Dziadka w naszej klasie był dla nas wyjątkowo ważnym świętem. Pierwsze półrocze w szkole było pracowite i owocne, zasłużyliśmy na odpoczynek i ferie zimowe.