Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 1G‎ > ‎

Podsumowanie pracy w klasie pierwszej.

opublikowane: 22 cze 2016, 13:38 przez Adrianna Klimek   [ zaktualizowane 22 cze 2016, 13:45 ]

Podsumowanie pracy w klasie 1g

 

Przez cały rok szkolny pilnie pracowaliśmy, robiąc postępy w czytaniu, pisaniu, liczeniu i nabywaniu innych potrzebnych umiejętności.

Doskonaliliśmy technikę czytania, kaligraficzne pisanie, układanie odpowiedzi pełnymi zdaniami i zapisywanie ich. Robimy coraz mniej błędów. Usprawnialiśmy technikę liczenia powoli przechodząc z liczenia na konkretach- patyczkach, koralikach, liczydłach do liczenia w pamięci.  Uczyliśmy się rozwiązywać różne zadania z treścią, gdzie różnymi kolorami zaznaczaliśmy kolejne etapy naszych działań. Umiemy ważyć, mierzyć linijką i liczyć pieniądze. Uczyliśmy się o Polsce, poznając mapę, najważniejsze miasta i rzeki oraz  legendy z nimi związane. Wiemy, jakie zwierzęta i rośliny spotkamy na łące, w polu i w innych miejscach. Wiele radości dały nam zajęcia plastyczno- techniczne i wykorzystywanie nowych technik w naszych pracach, choć najbardziej lubimy malować farbami plakatowymi i uzyskiwać ciekawe odcienie różnych kolorów. Wykonywaliśmy laurki, makiety, różne figurki w 3D. Uczyliśmy się śpiewać piosenki, wykonywaliśmy ćwiczenia rytmiczne, słuchaliśmy muzyki klasycznej. Poznaliśmy narzędzia edytora grafiki i tekstu w komputerze. Z wielką ochotą i zaangażowaniem braliśmy udział w zajęciach wychowania fizycznego, grach i zabawach ruchowych na boisku. 

Ćwiczyliśmy słówka z języka angielskiego. Uczestniczyliśmy w lekcjach religii i etyki.

Staraliśmy się używać słów grzecznościowych: proszę, dziękuję, przepraszam. Być koleżeńscy, zgodnie się bawić i pracować w zespołach. Dbaliśmy o swoje bezpieczeństwo. Staraliśmy się stosować do zasad i umów klasowych i chociaż nie zawsze nam to wychodziło, próbowaliśmy dobrze wypełniać swoje szkolne obowiązki i pamiętać o odrabianiu prac domowych.

Braliśmy udział w wielu różnych konkursach i osiągaliśmy tam sukcesy.

Jeździliśmy na wycieczki szkolne: Do Pałacu i ogrodów pałacowych w Wilanowie, do Muzeum Etnograficznego w Warszawie, do Teatru Kamienica na przedstawienie pt. „Tytus, Romek i ATomek” oraz odbyliśmy całodniową wycieczkę na Farmę Iluzji. 

Świętowaliśmy Dzień Dziewczyny i Chłopaka, z najbliższymi Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, wspólnie z całymi rodzinami wigilię przed świętami Bożego Narodzenia, świetnie bawiliśmy się na ognisku na „ Spalonej”.

 I tak mijał dzień za dniem…Codziennie robiliśmy postępy, na miarę możliwości każdego z nas i zasłużenie wszyscy otrzymaliśmy promocję do klasy drugiej.

ŻYCZYMY UDANYCH, BEZPIECZNYCH I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI   !!!

Do zobaczenia 1 WRZEŚNIA J 

                                                                      

 

Uczniowie klasy 1g wraz z wychowawcą 

Comments