Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 1H‎ > ‎

Post bez tytułu

opublikowane: 30 sty 2016, 03:27 przez Agnieszka Dymek   [ zaktualizowane 30 sty 2016, 03:29 ]

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA w klasach pierwszych

Za nami 5 miesięcy intensywnej pracy. W tym czasie poznaliśmy się z naszą Panią i innymi dziećmi, koleżankami i kolegami z naszej klasy, ale również z innych pierwszych klas. Nasze nauczycielki pilnowały, abyśmy czuli się dobrze w szkole. Nie zawsze  wszystko się dobrze układało, ale kolorowe kropki z zachowania pomogły nam dostosować się do zasad klasowych i szkolnych. Nauczyliśmy się, jak być bezpiecznym w szkole i poza nią.

W czasie zajęć poznawaliśmy litery, ćwiczyliśmy czytanie i kaligrafię, rozpoznawaliśmy figury geometryczne, uczyliśmy się pisać cyfry, poznawaliśmy niektóre rośliny i zwierzęta, obserwowaliśmy eksperymenty, tworzyliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się przy muzyce, graliśmy w gry sportowe, ale również i planszowe.

Pod koniec 1 semestru umiemy napisać coraz więcej wyrazów i zdań, lepiej liczymy i czytamy, sprawniej się ruszamy, nasze upominki dla najbliższych są coraz ładniejsze.

Nasze szkolne życie to nie tylko nauka. To także konkursy: „Drzewa – zielone skarby przyrody”, „Mój nauczyciel”, „Jesienny bukiet dla patrona”, „Dziecko bezpieczne na drodze”, " Zwierzę według twórczości Józefa Wilkonia", szopka bożonarodzeniowa, konkurs kolęd i pastorałek, „Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania”.
To także różne wydarzenia i akcje: spotkanie z przedstawicielami  Straży Miejskiej i Policji, próbna ewakuacja, pokazy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, ślubowanie klas pierwszych, przyjęcie do grona czytelników biblioteki szkolnej,  śpiewanki patriotyczne, Ty(dzień) Tolerancji, Dzień Pluszowego Misia, andrzejki w świetlicy, mikołajki, kiermasz świąteczny,  szkolne jasełka, spotkanie z pisarzem i rysownikiem - Pawłem Wakułą, wigilia klasowa, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, apel „Bezpieczne ferie”.

Kończymy pierwszy semestr nauki, zmęczeni, ale zadowoleni ze swoich osiągnięć.

Uczniowie klasy 1 h

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych!

Nauczyciele klas pierwszych SP 5