Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 1M‎ > ‎

Ogłoszenie wychowawcy

opublikowane: 22 paź 2015, 09:28 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 10 gru 2015, 13:13 ]
                                           Zapraszam na zebranie z rodzicami
15 grudnia 2015 r. na godz. 19.00 do sali nr 9.

25 listopada 2015 r. serdecznie zapraszam do obchodu Dnia Pluszowego Misia.
W tym dniu zakładamy ubrania z akcentem misia, przynosimy maskotkę misia lub samodzielnie wykonujemy elementy kojarzące się z misiem np: maska lub opaska z uszami itp.

Góra Grosza 2015 r.
Od 23 listopada do 4 grudnia br. w naszej szkole rozpoczynamy wielkie usypywanie Góry Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja ma również charakter konkursu. Zgodnie z regulaminem, nagradzane zostaną szkoły, które zbiorą najwięcej groszy. Zachęcamy do udziału w akcji.
Wychowawcy przeprowadzą zbiórkę w swoich klasach i przekażą zebrane grosze do koordynatora akcji.
Mały Samorząd Uczniowski

Konkurs „Szkoła Dobrego Wychowania”
Od 16 listopada 2015 r. do 31 maja 2016 r. zostanie przeprowadzony konkurs "Szkoła dobrego wychowania".
Celem konkursu jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie, jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.
Szkoły przystępujące do konkursu przyjmują na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo w skali 1 do 10.
Pierwsze zadanie to praca plastyczna pod tytułem „Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania”, którą należy wykonać od 16 listopada do 16 grudnia br.
Drugie zadanie to wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim będzie „Mój wygląd świadczy o mnie”. Zostanie wybrana jedna praca z klasy. Ten plakat należy wykonać w terminie od 16 lutego do 16 marca 2016 r.

„DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE”

ORGANIZATOR: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

PARTNER: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Klasy 0 – III szkoły podstawowej Praca plastyczna wykonana dowolną techniką. W klasie każdy chętny przygotowuje jedną pracę o tematyce bezpieczeństwa pieszych. Prace uczeń dostarcza do wychowawcy.

Na odwrocie każdej pracy należy umieścić informację o jego autorze, wychowawcy/opiekunie, szkole/przedszkolu.

Do prac należy dołączyć Oświadczenia rodzica.

Prace muszą zostać dostarczone do Organizatora w terminie do dnia 29 lutego 2016 r.

Konkurs „ Patron Mojej Szkoły”

Konkurs adresowany jest do uczniów z klas 0-6 Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie.
Konkurs dzieli się na dwie kategorie; Kategoria „Jesienny bukiet dla Patrona” – przeznaczona dla uczniów z klas 0-3.
Klasy 0-1 wykonują pracę konkursową farbami. Format pracy dowolny.

Każda praca powinna być podpisana – dane autora pracy tj. imię, nazwisko i klasa.
Dodatkowo każda praca powinna zawierać oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych dziecka.
Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 9 listopada 2015 r. do biblioteki szkolnej.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 12 listopada 2015 r.

Zbiórka karmy dla psów
Do 15 listopada odbywać się będzie zbiórka mokrej karmy w puszkach dla psów organizowana
przez świetlicę SP Nr 5 w ramach wolontariatu. Jest to wsparcie Fundacji Cze-we-ka-Przyjaźń ludzi i zwierząt,
która prowadzi zajęcia z dogoterapii. Puszki prosimy przynieść do świetlicy.

Zapraszam na zebranie z rodzicami
27 października 2015 r. na godz. 18.00 do sali nr 9.