Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 2A‎ > ‎

03.06.2016r. - Farma Iluzji
Z okazji Dnia Dziecka, uczniowie wybrali się w bardzo interesującą podróż do świata iluzji.
Jest takie wyjątkowe miejsce, gdzie wszystko wydaje się być inne, nierzeczywiste, wręcz zaczarowane. Wycieczka do Farmy Iluzji była nie tylko niezwykle ciekawa, ale też bardzo pouczająca.

cdn...

29.04.2016r. - Muzeum Etnograficzne w Warszawie
(oraz Plac marszałka Józefa Piłsudskiego)
29 kwietnia uczniowie klasy II a udali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Warszawie, gdzie uczestniczyli
w warsztatach dotyczących zmysłów smaku i zapachu:

AROMAT, KOLOR, SMAK – NA ORIENTALNYM BAZARZE

Podczas zajęć, można było zapoznać się z historią odkrycia kawy i herbaty, ze sposobem ich parzenia oraz samodzielnie zmielić kawę czy stworzyć swoją własną mieszankę herbaty. Dzieci wzięły udział w zabawie w dobieranie przypraw do zdjęć, następnie wąchały przyprawy oraz za pomocą moździerza ucierały ziarna pieprzu.

Uczniowie mieli szansę wykazać się zdolnościami plastyczno-technicznymi i pomysłowością przy tworzeniu
kartek z użyciem ziół i przypraw.

Po wizycie w muzeum, przeszliśmy na pobliski Plac marsz. Józefa Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza,
gdzie zapoznaliśmy się z historią tego miejsca. Byliśmy także świadkami zmiany warty oraz momentu złożenia kwiatów
 przez uczniów z jednej ze szkół wojskowych.

22.02.2016r. - wystawa klocków Lego

Tuż po powrocie z ferii, pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy na wystawę klocków Lego.
I jak zawsze byliśmy zachwyceni!
Wszystko zbudowane było z klocków. Sami również mogliśmy się wykazać umiejętnościami i stworzyć coś własnoręcznie.

16.10.2015r. - Skansen Ziemi Radomskiej

W połowie października wybraliśmy się do Skansenu Ziemi Radomskiej, gdzie mogliśmy odbyć swoistą podróż w czasie.

Trafiliśmy do polskiej wsi z przełomu XIX i XX wieku.

Stare chaty kryte strzechą z budynkami gospodarczymi i całym inwentarzem, drewniany kościół, młyn, szkoła, remiza

strażacka, która służyła również jako miejsce spotkań towarzyskich; oraz przyroda otaczająca to miejsce, wszystko to pozwoliło nam rozbudzić wyobraźnię i zobaczyć jak się żyło na wsi ponad 100 lat temu.

Po ekscytującym spacerze, czekała na nas niespodzianka - warsztaty "Od ziarenka do bochenka"

18.09.2015r. - Zagroda Zwierzyniec, Nowy Prażmów

W piękny wrześniowy dzień, uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do pobliskiego Nowego Prażmowa.
Znajduje się tam Zagroda "Zwierzyniec".
Dzieci miały okazję spędzić aktywnie i mądrze czas na świeżym powietrzu.

Były zwierzęta, mnóstwo zwierząt - od kur, kaczek i gęsi, po osły i kucyki.

Było ognisko z kiełbaskami oraz jabłkami. Była gonitwa za króliczkiem, było całe mnóstwo gier i zabaw.

Była również lekcja przyrody, a na zakończenie warsztaty plastyczne.