Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

Klasa 2B

 Wychowawca - Małgorzata Drabek-Rogowska

Język angielski - Agnieszka Kanabus

Religia - Ewa Wars

Edukacja muzyczna - Katarzyna Robak

Gimnastyka korekcyjna - Wanda Podgórska

Rok szkolony 2015/2016- podsumowanie

opublikowane: 22 cze 2016, 01:02 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Oj, dużo działo się w tym roku szkolnym! Zaczęło się od niefortunnego wypadku wychowawcy. Na szczęście dzieci dostały fantastycznego wychowawcę na zastępstwo- Panią Ewę Dolińską (bardzo dziękujemy za ogrom pracy i trud, który Pani włożyła w wychowanie i naukę uczniów 2b!). Pierwszy raz w tym roku wybieraliśmy Samorząd Klasowy. Ostatecznie reprezentantami naszej klasy zostali: Julka S. , Eryk i Michał. Odeszła od nas (niestety) Julka Czarnacka. Braliśmy udział w interesujących wycieczkach i wyjściach. Byliśmy w Warszawie gdzie wysłuchaliśmy legend i byliśmy w Manufakturze cukierków (serdeczne podziękowania za opiekę dla Pani Marioli Zawadzkiej), w Teatrze Kamienica, w Kazimierzu Dolnym i Magicznych Ogrodach. Braliśmy udział w wyjściach do Biblioteki Publicznej- spotkanie z pisarzem T. Szwedem oraz na koncerty w Domu Kultury.   Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i odnosiły w nich sukcesy! Gratuluję wszystkim uczestnikom!!!!!  Poniżej osiągnięcia uczniów 2 b w konkursach: (Dla wszystkich, raz jeszcze, ogromne brawa!) Lenka zdobyła wyróżnienie w Gminnym Konkursie biblioteczno- plastycznym “Moja ulubiona książka - projekt okładki”, zajęła II miejsce w konkursie szkolnym "Mój nauczyciel" i I miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym "Mój Anioł Stróż". W szkolnym Turnieju Warcabowym Julka S. zdobyła II miejsce, a w szkolnym "Konkursie Piosenki Angielskiej" Blanka zajęła III miejsce. We wspaniałym stylu, wręcz śpiewająco Klaudia i Julka S. zdobyły III miejsce w szkolnym konkursie "Kolęd i Pastorałek"w kategorii "Zespół". W tym samym konkursie, w kategorii "Solo" III miejsce zdobyła Julka Sz.
Oczywiście, przez cały rok bardzo ciężko pracowaliśmy i dlatego należą nam się przez wszystkich wymarzone i oczekiwane wakacje!

Kochana moja Klaso!
 Zasłużyliście na odpoczynek!!!!! Zbierajcie siły na nowy rok szkolny, poznawajcie i odkrywajcie świat, bawcie się dobrze, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie! Udanych wakacji!!!!!!!
Wasza Pani Gosia

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

opublikowane: 22 cze 2016, 00:32 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 22 cze 2016, 00:51 ]

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca o godz. 8.00 w budynku przy ul. Szkolnej. Po uroczystości na hali gimnastycznej zapraszam do sali 33.
Dzień Sportu

opublikowane: 12 cze 2016, 06:41 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl


W ostatni piątek uczestniczyliśmy w Dniu Sportu, który zorganizowali nasi wspaniali Nauczyciele Wf-u. Bawiliśmy się doskonale! Emocje sportowe były ogromne! Choć wyniki w poszczególnych konkurencjach były ważne, najważniejsze było to, że wszyscy wspaniale się bawili. Poniżej relacja fotograficzna z imprezy. 


Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów

opublikowane: 12 cze 2016, 06:06 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

 07 czerwca wybraliśmy się razem z klasą 2n na całodzienną wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów. Przeżyć i emocji było co niemiara! wszyscy wspaniale się bawili, z dziecięcych buziek nie schodził uśmiech- co widać na zdjęcia. Wszyscy doskonale się bawili. Zaraz po wycieczce dzieci stwierdziły, że jedziemy jeszcze raz!  Przy okazji bardzo serdecznie dziękuję Mamie Kacpra i Mamie Klaudii za pomoc i opiekę nad dzieciaczkami w czasie wycieczki! Poniżej bardzo krótka fotorelacja z wycieczki. Przyznaję, że zdjęcia nie oddają uroku miejsc, które odwiedziliśmy. 


Klub Młodego Artysty

opublikowane: 21 maj 2016, 14:16 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Ostatnio na zajęciach Klubu Młodego Artysty, dzieci wykonały piękną laurkę z okazji Dnia Mamy. Poniżej prezentuję efekty pracy Młodych Artystów.
Wszystkim Mamom życzę dużo szczęścia i pociechy z Dzieci!!!!!

Samorząd klasowy w pełnym składzie

opublikowane: 21 maj 2016, 13:59 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Po odejściu z naszej klasy Julki Czarnackiej, brakowało nam jednej osoby w Samorządzie Klasowym. Głosowanie na członka Samorządu wygrał . Serdecznie gratulujemy!!!! Poniżej Samorząd Klasy II b w pełnym składzie.

Nasz Samorząd Klasowy:
Julka
Eryk
Michał

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego

opublikowane: 7 maj 2016, 12:30 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Rozpoczął się  sezon na wyprawy i wycieczki w teren. Pogoda sprzyja wędrówkom i zabawom w plenerze.
Proszę jednak o zwrócenie uwagi na nowe zagrożenie czyhające na nierozważnych badaczy i odkrywców.


To Barszcz Sosnowskiego. 

Barszcz Sosnowskiego  występuje w rozmaitych zbiorowiskach roślinnych, takich jak miedze, przydroża, odłogi, pola uprawne, pastwiska i łąki, w ogrodach i parkach  a także w pobliżu rzek i rowów.

Ta niebezpieczna roślina może spowodować silne oparzenia skóry bolesne i trudno się gojące.
Szczególnie niebezpieczny jest sok z zerwanych roślin i liści.


Pamiętajcie, jeśli zobaczycie tę roślinę nie zbliżajcie się do niej i nie próbujcie jej zrywać!!!Konkurs klasowy na najładniejszy Ekoznak- rozstrzygnięty!!!!!

opublikowane: 22 kwi 2016, 12:02 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Dzisiaj rozstrzygnięty został klasowy konkurs na najładniejszy Ekoznak. Wszystkie dzieci bardzo się postarały wykonując prace. Przyznam, że decyzja, który Ekoznak jest najładniejszy wcale nie była łatwa! Wszystkie decyzje klasa podejmowała wspólnie. 
Oficjalne wynki: 
I miejsce- Klaudia, 
II miejsce- Julka S. 
III miejsce- Michał


Bardzo serdecznie raz jeszcze gratuluję Zwycięzcom!!!!!

Poniżej nasi Zwycięzcy ze swoimi wspaniałymi pracami:
Ekologia

opublikowane: 22 kwi 2016, 11:51 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Ostatnio, w czasie lekcji, bardzo dużo rozmawiamy o ekologii. Dzieci wykonują wiele prac związanych z tą tematyką. Poniżej kilka zdjęć prezentujących efekt bardzo ciężkiej pracy dzieci.

Spoptkania przy bajce

opublikowane: 29 mar 2016, 03:35 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 25 kwi 2016, 10:37 ]

Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w zajęciach pilotażowych, które odbyły się 15 marca. W imieniu swoim i Pani Marioli dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i komplementy, które usłyszałyśmy w związku ze zrealizowanymi zajęciami. Bardzo się cieszymy, że odebraliście je Państwo tak pozytywnie!!!! Bardzo serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym! Czeka na nas wiele wspólnej, ciekawej zabawy masa atrakcji i niespodzianek! Uff, trochę to trwało, ale nareszcie udało mi się przysiąść, poniżej zamieszczam zdjęcia z naszego Spotkania przy bajce.

1-10 of 49