Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 2C‎ > ‎

Dzień Mamy

opublikowane: 11 cze 2016, 07:24 przez Katarzyna Szewczyk   [ zaktualizowane 11 cze 2016, 08:41 ]

Dzień Matki to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie.

My postanowiliśmy podarować naszym "klasowym" Mamom odrobinę relaksu i zapomnienia od codziennych obowiązków oraz gonitwy z czasem. Każda Mama otrzymała własnoręcznie wykonany wazonik wraz z biletem do bezpłatnej strefy SPA AND KLASA 2C. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania mamy skorzystały z masażu dłoni ekologicznym, własnoręcznie zrobionym peelingiem z cukru trzcinowego oraz oleju kokosowego. Delektowały się świeżo wykonanymi koktajlami owocowo - warzywnymi. Wysłuchały prezentację przedstawioną przez kosmetologa, a dotyczącą sposobów zdrowego odżywiania się. Spotkanie uświetniły piosenki w wykonaniu chłopców i dziewcząt naszego zespołu klasowego.

Dziękujemy wszystkim Mamom za wspólnie spędzony czas oraz pani Ani Szymańskiej za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia!

Mamom życzymy takich niezapomnianych chwil jak najwięcej!

To matka?
(Karol Wojtyła)
Choć posiwiały ciemne jej sploty,
Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta,
Chociaż wdzięk lekki straciły kroki,
Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita,
Ta sama miłość w sercu jej płonie,
Co wiek swój, słabość, zapomnieć każe,
Tylko do dzieci wyciąga dłonie,
I wszystko oddać gotowa w darze.
I choć na nogach ledwo się słania,
Mnie spocząć każe, "... boś ty zmęczona,
Ty tyle dzisiaj miałaś biegania..."
I tuli dziecko swoje w ramionach.
I zawsze czujna, ciągle gotowa
Pomagać dzieciom swym do ostatka,
Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa -
- To ma jedyna, najdroższa matka!