Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎Klasa 2C‎ > ‎

DZIEŃ TATY

opublikowane: 28 cze 2016, 23:58 przez Katarzyna Szewczyk
Obchody Dnia Ojca zostały zapoczątkowane na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Ściślej, pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą niejakiej Sonory Smart Dodd — córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej w 1907 r.) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia pamięci, trudu opieki nad rodziną
 i zasług wszystkich ojców — w szczególności, jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa.

W Polsce święto to ma stałą datę — 23 czerwca, a obchodzone jest od 1965 roku. W innych krajach jego obchody wypadają w różnych terminach, m.in. 19 marca w dniu św. Józefa (Włochy, Hiszpania, Portugalia), niektóre przyjęły datę jak w USA (Wielka Brytania, Holandia).

W nietypowy sposób postanowiliśmy uczcić to święto, tak jak mężczyźni lubią najbardziej - na sportowo. Każdy Tata został powołany do reprezentacji piłkarskiej KLASY 2C i ... odbył się wielki mecz! - Synów i Ojców. To był niezapomniany, wyczerpujący, ale cudownie spędzony wspólny czas. 

Link do zdjęć:

https://drive.google.com/file/d/0Bz5Wo04sGdXzUVBId0NaRFhmNlE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/a/sp5piaseczno.pl/folderview?id=0Bz5Wo04sGdXzSXZKYTVRRHRBY28&usp=sharing_eid&ts=576d3fa9Comments