Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

Klasa 2G


Wychowawca - Aleksandra Bałakier

           Ogłoszenia                                                          Z życia klasy i szkoły


Samorząd Uczniowski

opublikowane: 4 paź 2015, 09:18 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 4 paź 2015, 09:42 ]


Grafik obiadów

opublikowane: 4 paź 2015, 07:23 przez Aleksandra Bałakier


Skład trójki klasowej rodziców

opublikowane: 2 paź 2015, 08:33 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 4 paź 2015, 10:12 ]

Agnieszka Ziemian - przewodnicząca

Michał Urbański - zastępca przewodniczacego

Aleksandra Grądziel - skarbnik

Dni dodatkowo wolne od zajęć edukacyjnych

opublikowane: 2 paź 2015, 08:28 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 2 paź 2015, 08:29 ]

14.10.2015

23.12.2015

24.12.2015

28.12.2015

29.12.2015

30.12.2015

31.12.2015

04.01.2016

05.01.2016

24.03.2016

25.03.2016

05.04.2016

02.05.2016

27.05.2016

Plan działań wychowawczych dla klas drugich na rok szkolny 2015 / 2016

opublikowane: 2 paź 2015, 08:20 przez Aleksandra Bałakier


 

CEL GŁÓWNY

ZADANIA

DZIAŁANIA

I. Promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

 

 

 

CW I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Kształtowanie umiejętności aktywnego wypoczynku.

 

CW I / Z 1

-Udział w zajęciach na basenie

- Organizowanie spacerów

-Organizowanie wycieczek krajoznawczych

-Pogadanki

-Udział w Dniu Sportu

2. Kształtowanie prawidłowych nawyków dbania o zdrowie  własne i innych osób.

CW I / Z 2

-Zwracanie uwagi na estetykę spożywania II śniadania

-Działania praktyczne

-Udział w akcjach: Warzywa i owoce w szkole i Mleko w szkole

-Fluoryzacja

-Udział w spotkaniach z pielęgniarką szkolną

-Promowanie zdrowego odżywiania

II. Kształtowanie właściwych postaw i zachowań tj. asertywność, tolerancja,   akceptacja w różnych sytuacjach społecznych.

CW II

 

 

1.Rozwijanie zachowań asertywnych i tolerancji.

CW II / Z 1

-Czytanie opowiadań terapeutycznych

-Pogadanki

-Drama

-Tematyczne prace plastyczne

- obchody Dnia Tolerancji

III. Kształtowanie ciekawości poznawczej oraz umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji .

 

 

CW III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Rozwijanie umiejętności korzystania z zasobów biblioteki.

 

 

CW III / Z 1

 

 

-Systematyczna współpraca z Biblioteką Szkolną i Biblioteką  Publiczną

-Zachęcanie uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez Bibliotekę Szkolną i Bibliotekę  Publiczną

2. Rozszerzanie wiedzy o otaczającym świecie.

 

CW III / Z 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Przygotowywanie ciekawostek przez dzieci

-Tworzenie gazetek tematycznych

-Umiejętne korzystanie z różnych źródeł informacji

-Przygotowywanie i przeprowadzanie eksperymentów

-Udział w wycieczkach: turystycznych, krajoznawczych, edukacyjnych

 

 

 

                                                                                                                                         Opracowane przez zespół klas drugich

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH SP5 PIASECZNO ROK SZKOLNY 2015/2016

opublikowane: 2 paź 2015, 08:18 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 2 paź 2015, 08:25 ]

Rodzaj zajęć

Dzień tygodnia

Godziny

Nr sali

Nauczyciel prowadzący

Cztery Pory Roku

środa

16.55- 17.40

50

Aleksandra Bałakier

Zajęcia wyrównawcze

wtorek

12.20-13.05

50

Aleksandra Bałakier

Sprawne Rączki

piątek

16.55- 17.40

48

Aneta Chmielecka

Łamigłówki Mądrej Główki

środa

9.25 -10.10

48

Aneta Chmielecka

Mały Pitagoras

czwartek

16.55- 17.40

49

Karolina Jabłońska

Sprawne Rączki

piątek

16.55-17.40

49

Karolina Jabłońska

Mały Pitagoras

piątek

11.15-12.00

15

Danuta Jagnicka

Klub Młodego Artysty

środa

11.15-12.00

Łącznik przy sali g. korek.

Danuta Jagnicka

Mały Pitagoras

poniedziałek

16.55-17.40

48

Barbara Krawczyk

Mały Pitagoras

środa

16.05-16.50

48

Barbara Krawczyk

Łamigłówki Mądrej Główki

wtorek

16.55-17.40

32

Danuta Kuczyńska

Cztery Pory Roku

środa

16.55-17.40

32

Danuta Kuczyńska

Sprawne Rączki

czwartek

16.55-17.40

50

Urszula Rąpała

Zajęcia wyrównawcze

poniedziałek

11.15-12.00

22

Urszula Rąpała

Łamigłówki Mądrej Główki

środa

16.55-17.40

49

Agnieszka Rucińska

Klub Młody Artysty

poniedziałek

11.15-12.00

49

Agnieszka Rucińska

Sprawne Rączki

wtorek

13.25-14.10

20

Małgorzata Tomaszewska

Zajęcia wyrównawcze

czwartek

12.20-13.05

22

Małgorzata Tomaszewska




Kalendarz roku szkolnego

opublikowane: 21 wrz 2015, 12:49 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 4 paź 2015, 09:39 ]


Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 1 września 2015r.


    Zimowa przerwa świąteczna: 23 – 31 grudnia 2015r.

    Ferie zimowe: 1 – 14 lutego 2016r.

    Wiosenna przerwa świąteczna: 24 – 29 marca 2016r.

    Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej: 5 kwietnia 2016r.

    Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 24 czerwca 2016r.

    Ferie letnie: 27 czerwca - 31 sierpnia 2016r.





Zebrania

opublikowane: 21 wrz 2015, 12:42 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 21 wrz 2015, 12:44 ]

Zebrania w bieżącym roku szkolnym będą odbywały się w środy o godzinie 18.00

1 września 2015r. - spotkanie informacyjne dla rodziców

23 września 2015r. - organizacja pracy w nowym roku szkolnym

28 października 2015r.

16 grudnia 2015r. – informacja o propozycji oceny za I półrocze

27 stycznia 2016r. – podsumowanie pracy w I półroczu

16 marca 2016r.

18 maja 2016r. - informacja o zagrożeniach

Wykaz lektur

opublikowane: 21 wrz 2015, 12:40 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 21 wrz 2015, 12:57 ]

1.     Cz. A Centkiewicz  „Zaczarowana zagroda”

2.     A.A Milne  „Kubuś Puchatek” (wybrane rozdziały)

3.     H. Ch Andersen „Dziecię Elfów”

4.     W. Chotomska  „Legendy polskie” (wybór)

5.     M. Kruger  „Karolcia”

6.     J. Duszyńska „Cudaczek Wyśmiewaczek”

7.     J. Grabowski „Czarna owieczka”

Nauczyciele uczący w naszej klasie

opublikowane: 21 wrz 2015, 12:33 przez Aleksandra Bałakier   [ zaktualizowane 21 wrz 2015, 12:56 ]

edukacja wczesnoszkolna - pani Aleksandra Bałakier

religia - pani Barbara Kruk

edukacja muzyczna - pani Katarzyna Robak

język angielski - pani Urszula Ufnalewska

gimnastyka korekcyjna - pani Wanda Podgórska

1-10 of 12