Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

Klasa 2H

Wychowawca - Aneta Chmielecka

Podsumowanie roku szkolnego 2015/16

opublikowane: 27 cze 2016, 12:57 przez Aneta Chmielecka

Kolejny rok za Nami

 W tym roku szkolnym rozwijaliście zdolności, pogłębialiście wiedzę, zdobywaliście też nowe wiadomości i umiejętności. Każdego dnia dowiadywaliście  się czegoś nowego, zadawaliście mnóstwo pytań, na które czasami wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi.

Miniony rok to też mnóstwo uroczystości, wycieczek, wspólnych zabaw i zajęć, które zbliżyły Was do siebie, uczyły współpracy i odpowiedzialności. Czasami zdarzały się drobne nieporozumienia, ale szybko dochodziliście do porozumienia, stawiając na koleżeństwo i przyjaźń. 

W czasie lekcji muzyki uczyliście się nowych piosenek, każdy potrafi już zapisać klucz wiolinowy na pięciolinii , choć nie było to łatwe ( w tajemnicy powiem, że wiem, jak to jest, sama to kiedyś przeżywałam) . Systematycznie uczestniczyliście też w koncertach w Centrum Kultury, podczas których poznawaliście instrumenty muzyczne, z przyjemnością wsłuchiwaliście się w piękne głosy śpiewaków. 

Chętnie braliście udział w konkursach plastycznych, matematycznych, recytatorskich i osiągaliście w nich sukcesy. Jesteśmy niezwykle dumni z Mateusza Pająka, który zdobył wyróżnienie w konkursie matematycznym "Matematyczny Kangur" oraz Marka Zarzecznego, który zajął pierwsze miejsce w Szkolnym Turnieju Warcabowym. Serdeczne gratulacje należą się Anicie Bożek, która zarówno w konkursie "Matematyczny Kangur", jak i w "Konkursie logicznego myślenia" osiągnęła bardzo dobre wyniki. 

Kochani Wszyscy byliście wspaniali, wszyscy włożyliście wiele wysiłku i pracy żeby osiągać bardzo dobre wyniki i tego serdecznie i z całego serca Wam gratuluję. Wielu z Was w czasie końcowego apelu otrzymało dyplom za wzorowe zachowanie, z czego jestem niezwykle dumna. 

Moi Drodzy, życzę Wam udanych, pełnych słońca wakacji. Podczas zabaw, kąpieli, wycieczek zawsze pamiętajcie o własnym bezpieczeństwie.Wracajcie z nowymi siłami, wypoczęci i opaleni we wrześniu.

Do zobaczenia 

Aneta Chmielecka 
Wycieczka do Magicznych Ogrodów

opublikowane: 23 cze 2016, 01:44 przez Aneta Chmielecka

10.06.2016r. pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Magicznych Ogrodów.
 
Takie marchewki to tylko w krainie magii, raczej nie próbujcie w domu.
Po wielu wrażeniach z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pyszny posiłek. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Uli Rąpała za opiekę i czas, jaki nam poświęciła w tym dniu.

Pamiętamy też 
o Pani Anecie Pająk, która znalazła czas żeby nam towarzyszyć oraz oczywiście i tradycyjnie już Pani Renacie Czerczak, która jest dobrym duchem naszej klasy.

Pani Aneto, Pani Renato
Dziękujemy!!!II h na placu zabaw

opublikowane: 23 cze 2016, 01:22 przez Aneta Chmielecka


Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę postanowiliśmy wybrać się na plac zabaw. Jak zwykle chętnie pozowaliśmy do zdjęć.
 Wycieczka do Muzeum Sportu

opublikowane: 9 maj 2016, 11:39 przez Aneta Chmielecka27 kwietnia odbyła się wycieczka do Muzeum Sportu w Warszawie. Mieliśmy okazję poznać historię igrzysk olimpijskich oraz historię polskiego sportu. Widzieliśmy medale i wiele fotografii, upamiętniających sukcesy naszych sportowców. Z przyjemnością obejrzeliśmy wystawę poświęconą warszawskiej Legii. 


 Z powagą złożyliśmy olimpijską przysięgę. 

 Tomek, Mikołaj i Franek - kibice :) 

 Michał dumnie pozował do zdjęcia na tle zniczy olimpijskich. Po wizycie w muzeum, pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, mimo że pogoda nie była sprzyjająca z przyjemnością słuchaliśmy opowiadania Pani Renaty oraz obserwowaliśmy zwierzęta zamieszkujące królewski park.


  Dzień Ziemi

opublikowane: 24 kwi 2016, 12:32 przez Aneta Chmielecka

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę. 
Korzystając z okazji postanowiliśmy rozpocząć w naszej klasie segregację śmieci. 

 

To taki wstęp do segregacji, pracujemy nad udoskonaleniem systemu. W każdym razie pomysł bardzo nam się spodobał.

W czasie zajęć wykorzystaliśmy też plastikowe butelki do stworzenia ekologicznych rzeźb. 

Chłopcy z dumą prezentowali wytwory swojej pracy.


A teraz czas na niespodziankę, gdyby ktoś miał wątpliwości, to nic innego, jak ...


...Hawaje w wykonaniu Olgi i Natalki :) 

Wyjście do pizzerii

opublikowane: 24 kwi 2016, 12:06 przez Aneta Chmielecka

W środę 19 kwietnia mieliśmy przyjemność odwiedzić Pizzerię Dominium, zobaczyć w jaki sposób przygotowywana jest pizza i co najważniejsze spróbować. Bardzo dziękujemy pracownikom pizzerii za ciepłe i życzliwe przyjęcie. 

 Jak widać zabraliśmy ze sobą uśmiech i dobry nastrój.
 Niektórzy próbowali się ukryć, ale chyba nie do końca się udało:) 

 

Z uwagą obserwowaliśmy w jaki sposób przygotowywana jest pizza.Przyszła też pora na konsumpcję, myślę że miny wskazują na to, że było pyszne .

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Włodarskiej za pomoc i opiekę podczas wycieczki. 


Siejemy :)

opublikowane: 15 kwi 2016, 00:28 przez Aneta ChmieleckaPierwsze dni wiosny, czas zabrać się do pracy, z przyjemnością stworzyliśmy nasz mały ogródek. 


Po 45 minutach nasz ogródek wyglądał tak...


a po kilku dniach 

   

Wiosennie

opublikowane: 14 kwi 2016, 23:33 przez Aneta Chmielecka


Jedno z naszych pierwszych wiosennych zdjęć, jak widać humory dopisują.

Piosenka Ludowa

opublikowane: 28 mar 2016, 12:31 przez Aneta Chmielecka   [ zaktualizowane 28 mar 2016, 12:32 ]

Gratulujemy Ewelince i Oldze udziału w konkursie "Piosenka Ludowa". Dziewczynki byłyście wspaniałe.


Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

opublikowane: 28 mar 2016, 12:25 przez Aneta Chmielecka


W marcu odbyliśmy wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Bawiliśmy się wspaniale, dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat otaczającego nas świata. Oczywiście fizyka, chemia, biologia i inne nauki mają przed nami jeszcze wiele tajemnic, ale przynajmniej część z nich mogliśmy zgłębić podczas pobytu w CNK.Współpracując z pracownikami Centrum staraliśmy się wytłumaczyć niektóre ze zjawisk fizycznych.

  Nikola i Marysia sprawdzały swoją spostrzegawczość, a może podzielność uwagi, bo jednocześnie pozowały też do zdjęcia :) .


Chwila odpoczynku tuż przed seansem w planetarium. 

Tradycyjnie już dziękujemy Pani Renacie Czerczak za pomoc i wspaniałą opiekę podczas wycieczki .
 

1-10 of 34