Klasy‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

Klasa 3C


Ostatni dzień roku szkolnego 2015/2016

opublikowane: 4 lip 2016, 13:30 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl

Wreszcie nadszedł ostatni dzień roku szkolnego, może i upragniony przez uczniów, ale również nasz wspólny ostatni dzień w szkole. Piękne zakończenie poprzez część artystyczną z udziałem naszych uczniów z klasy, wręczenie dyplomów dla najaktywniejszych rodziców przez Panią dyrektor Małecką Elżbietę i przejście do klasy nr 13- naszej sali. Wręczenie cenzurek do klasy czwartej i olbrzymia ciekawość uczniów i Rodziców, ale za chwilę dostałam od uczniów podpisaną laurkę przez wszystkich uczniów- jak ładnie napisały swoje imiona i nazwiska. Rodzice wręczyli mi kwiaty i upominek, zaczęłam częstować czekoladkami wszystkich obecnych i o dziwo nikt się nie śpieszył do wyjścia. Zaczęły się wspomnienia różnych spędzonych razem chwil, przytulania, łezki w oczach. Śpiewaliśmy poznane piosenki i mimo ogromnego upału i pięknego słońca -bardzo trudno było nam się rozstać.
Kochane dzieciaki - spotkamy się 1.IX.2016r na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/2017.
Wypoczywajcie i radosne wróćcie do szkoły.
Wszystkim Rodzicom bardzo dziękuję za każdą rzecz zrobioną dla klasy i naszych dzieci.
Pozdrawiam po raz ostatni - wychowawczyni Grażyna Orłowska.

Sprawozdanie z ostatniej wycieczki do Torunia w dniu 21.VI.2016 r.

opublikowane: 22 cze 2016, 01:16 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 22 cze 2016, 02:05 ]

Zbiórka z rana o 6.15 odbyła się sprawnie, wszystkie dzieci dotarły do szkoły. Humory dopisywały od samego początku, podobnie jak pogoda. Wyruszyliśmy punktualnie o 6.30. Podróż przebiegała przyjemnie, autokar ,, Skania" bardzo się podobał.
Oglądaliśmy film, część uczniów grała na swoim sprzęcie. Wreszcie pierwszy postój i zabawy na placu zabaw.Oto zdjęcia
     
Krzywa Wieża w Toruniu i Pani Pilotka                              Tu urodził się Mikołaj KopernikWidok na Wisłę z jednej z bram : Pani Monika Jonczak i Pani Vessela Szyszkow , które pojechały do Torunia jako opieka.

Jesteśmy na lekcji wypiekania pierników, słuchamy prowadzącego lekcję. Formy leżą przed nami, słuchamy jakich trzeba było użyć przypraw, aby piernik był dobry i jakie były one drogie.


Kupujemy pamiątki .,, Co tu wybrać?"- tyle tu różnych rzeczy i takie ładne. Może nasi uczniowie w przyszłości będą menadżerami, gdyż liczyć umieją i resztę odbierają, a trzeba kupić  prezenty dla Tatusiów, bo to Ich dzisiaj święto.Ja ze swej strony dziękuję za współpracę i żegnam się z Państwem. Była to już nasza ostatnia wycieczka i mam nadzieję, że bardzo udana. Resztę opowiedzą w domu uczniowie- tym bardziej,  że Polska wygrała z Ukrainą i wiwatom też nie było końca
w autokarze. Życzę w klasie czwartej wielu udanych wycieczek, bo zawsze uczymy się czegoś nowego. Nasi uczniowie potrafią zachować się w każdym miejscu i za to mogę poręczyć moim słowem, że są przygotowani i chętni do wyjazdów.
Gratuluję dobrego wychowania, bo to była nasza wspólna sprawa.

Żegnam Państwa i klasę - Grażyna Orłowska - wychowawczyni klasy III c

Wiadomość dla Rodziców

opublikowane: 19 cze 2016, 12:35 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl

Szanowni Państwo
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016  i naszej trzyletniej współpracy  odbędzie się w dniu
24.VI.2016 ( piątek ) o godzinie 12.00 - na dużej sali gimnastycznej.
Serdecznie zapraszam - wychowawczyni

Przypomnienie o wycieczce do Torunia.

opublikowane: 19 cze 2016, 12:27 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl

Witam, przypominam, ze w najbliższy wtorek nasza klasa jedzie na cały dzień na wycieczkę do Torunia. Każde dziecko otrzymało
dokładną listę, którą większa część Rodziców podpisała . Zbiórka o godzinie 6.15 przed szkołą, odjazd o 6.30 , przewidziany powrót około 20.30. Proszę zapewnić uczniom kanapki i picie, gdyż w Toruniu mamy obiad. Proszę, aby to nie były same słodycze oraz obowiązkowo każde dziecko zjadło śniadanie w domu to co lubi, bo potem my opiekunowie możemy mieć problem, że boli brzuszek z głodu.
To nasza ostatnia wycieczka i chciałabym, aby wypadła dobrze oraz, żeby uczniowie ją wspominali jako wspaniałe przeżycie.

Nikt się nie spóźnia, bo nie możemy czekać chcąc zrealizować program.
Pozdrawiam - wychowawczyni

Powiadomienie dla Rodziców z klasy III ,,c"

opublikowane: 19 cze 2016, 12:13 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl

Witam
Szanowni Państwo, 
bardzo proszę zainteresować się ilością ubrań, czapek, dresów, butów, rękawiczek i innych rzeczy, które nasze dzieci pozostawiały w szkole w różnym okresie i całe stosy dobrych rzeczy  leży na stolikach w szatni. Powiadamiam, że   w środę i w czwartek ( 22 i 23.06 ) Rodzice będą mogli je  odebrać w szatni. Po tym terminie wszystko zostanie usunięte.
Pozdrawiam -wychowawczyni Grażyna Orłowska

Podsumowanie semestru II i konkursów, które się odbyły.

opublikowane: 12 cze 2016, 06:20 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl

W II semestrze odbyły się następujące konkursy:
1. Finał konkursu warcabowego klas II i III - Szymon Rafalak  wyróżnienie
2. Finał konkursu z angielskiego, który się odbył  8.IV.16 r. w SP nr 1 -  Radi Szyszkow
3. Finał Gminnego Konkursu Matematycznego - z naszej klasy startowali : Radi Szyszkow- IV miejsce, Olek Jeżowski,     
     Laskowski Damian, Aleksandra Jonczak i zajęli wysoko punktowane miejsca.
4. Do  Gminnego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowali się: Radi Szyszkow, Aleksandra Jonczak.
5. Finał Gminnego Konkursu ,, Łamigłówki mądrej główki" - brał udział  Laskowski Damian.

Chciałam bardzo podziękować w/w uczniom i Rodzicom, z którymi bardzo dobrze mi się pracowało i życzyć wielu sukcesów w czwartej klasie, a pozostałych uczniów, aby brali wzór  ze swoich kolegów i dołączyli do nich, wiele osób ma duży potencjał, który należy wykorzystać.

Dzień sportu w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie

opublikowane: 12 cze 2016, 01:46 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl

w dniu 10.VI.2016 r. ( piątek) w naszej szkole odbył się dzień sportu. Uczniowie przebrali się w koszulki ulubionych drużyn. Kazy na twarzy miał wymalowane przez wychowawczynię barwy narodowe.Było wesoło i kolorowo. Pogoda nam dopisała, świeciło słońce i wspaniale bawiliśmy się przy muzyce i pod kierownictwem Pań uczących w starszych klasach jako rozgrzewka przed zawodami .Proszę o obejrzenie zdjęć, które pokazują jak nasze dzieci urosły przez te trzy lata i jak wspaniale się bawią np przy przeciąganiu liny.Nasze miny mówią o naszych przeżyciach i naszej radości. Następne rozgrywki w klasie czwartej. Dostaliśmy cukierki za zwycięstwo, które Pani rozdała w klasie .

Wyjście do teatru

opublikowane: 12 cze 2016, 01:25 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 12 cze 2016, 06:22 ]

W dniu 7.VI.2016 r. byliśmy w teatrze w auli w Kościele św Anny, który do nas przyjechał aż z Wrocławia z sztuką pt ,, Baśnie dalekiego wschodu" Spektakl miał wspaniałe dekoracje, wiele niesamowitych efektów i najważniejsze przesłanie ,, że dobroć zawsze zwycięża". Bardzo pasowała nam ta sztuka do lekcji o TOLERANCJI.
za bilety zapłaciła ,, trójka klasowa", która wiele razy nam fundowała różne rzeczy np lody na Dzień Dziecka.
Spektakl nam się bardzo podobał. Wiele osób robiło zdjęcia i kręciło filmiki, aby pokazać rodzicom co oglądały.Ostatnie wyjście do Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

opublikowane: 11 cze 2016, 14:20 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 12 cze 2016, 01:07 ]

W dniu .VI.2016 r. Poszliśmy do Biblioteki Publicznej  W Piasecznie na lekcję poświęconą utrwaleniu poznanych zasad, które musimy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić wakacje i wrócić szczęśliwie już do klasy IV . To było nasze ostatnie spotkanie. Podziękowaliśmy kwiatami Pani Marioli- kierownik Biblioteki oraz naszej Pani Małgosi Kajkowskiej,która te spotkania organizowała. Prace wykonane przez uczniów wiszą w naszej szkole przy bibliotece.

50-lecie obchodów Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie

opublikowane: 5 cze 2016, 10:44 przez g.orlowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 5 cze 2016, 12:45 ]

Wreszcie nadszedł upragniony i wyczekiwany dzień 4.VI.2016 r. i wielka uroczystość do, której przygotowywaliśmy się cały rok. Wszyscy Pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice i  absolwenci byli bardzo zaangażowani, każdy na tyle ile mógł. Jedni przygotowywali wspaniały  program artystyczny, inni dekoracje, inni ogólny wygląd całej szkoły, która w tym dniu błyszczała. Pracownicy kuchni i rodzice przygotowali pyszności na zakończenie uroczystości. Powitaniom, uściskom oraz łzom wzruszenia nie było końca, szczególnie, gdy spotykało się swoich wychowanków i odwrotnie wychowankowie spotykali dawnych swoich nauczycieli - ( a było ich sporo).  Wszyscy oglądaliśmy stare zdjęcia z rożnych uroczystości, ale chyba najchętniej z momentu otwarcia placówki. Patrzyliśmy jak szkoła zmieniała się na lepsze, jak się rozbudowywała, a i tak  w chwili obecnej jest za mała, bo obecnie mamy znowu prawie 1500 uczniów. Mam nadzieję, że moi Kochani uczniowie będziecie obchodzić następne uroczystości i będziecie wspominać wychowawców i Nauczycieli Was uczących. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości 50- lecia.
Gala odbyła się pod hasłem ,, Znów wędrujemy ciepłym krajem  krajem"- słowa patrona szkoły.Władze Gminy i Pani Edyta Pyszyńska               Prowadzący uroczystość   
  Wspomnienia Dyrektor Alicji Wojdasiewicz    Wspominam moje rozpoczęcie pracy- 42 lata temu
   Prace uczniów,, Szkoła Marzeń"                       Portrety K. K. Baczyńskiego wykonane przez uczniów                                                                   
  Wmurowana tablica i warta honorowa                        Pamiątki po K.K. Baczyńskim     

                                                  
   

         Występy uczniów z naszej szkoły                          Występy uczniów z naszej szkoły
 Występ nauczycieli śpiewających tekst K.K. Baczyńskiego pod opieką Pani Ani Sambierskiej

Pamiątki dla wszystkich gości.                               Wspólne krojenie tortów dla wszystkich

1-10 of 70