Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎Klasa 2b‎ > ‎KLASA 2 B‎ > ‎

2. Z życia klasy

Andrzejki w naszej klasie -- 30 listopada

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dziś, 25 listopada 2016 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.

To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Wieża czytelnika

Systematyczność i wytrwałość w czytaniu pozwoliła zbudować tę piękną wieżę.

Emilka, Filip S,

Marysia J, Jakub B,

Kolejne miejsca:

Julia, Laura,Oliwia,

Gratuluję wszystkim budowniczym i życzę wszystkim, by mimo trudności, a może z l....... ?, zbudowali swoje cudowne budowle.

Jestem bezpieczny w Internecie
Sieciaki.pl

Praca na lekcji- zadania dla grupy
Tematem zajęć bohater lektury
 "Brzydkie kaczątko"

Dzień Nauczyciela

Tego dnia każdy projektował literkę, a gdy były już gotowe to ułożyliśmy hasło.( jest na zdjęciu )

Wycieczka do Cinema Park  " Królestwo Zwierząt"

Ziemię zamieszkują miliony różnych gatunków zwierząt, różnej wielkości, odmiennych kształtów: od malusieńkich mrówek po olbrzymie słonie, od ponurych żuczków po kolorowe pawie. W czasie programu Królestwo zwierząt odkryliśmy dziką naturę każdym zmysłem. W sali 3D założyliśmy specjalne okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybraliśmy się w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. W sali wyobraźni wspólnie z grupą przyjaciół wybraliśmy się na wyprawę po amazońskiej dżungli. W sali ruchu wzięliśmy udział w podwodnej podróży po głębiach mórz i oceanów. W sali muzyki dowiedzieliśmy się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. W sali interakcji odpowiedzieliśmy na  pytania dotyczące zwierząt.( I miejsce zdobyła Natalka, II miejsce Emilka) W Sali inspiracji widzieliśmy  film o małych orangutanach. Zobaczyliśmy jak nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w dzikiej dżungli.

Uczniowie na medal  - wrzesień

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w  Konstancinie

30.09.2016r.

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty
Dziękujemy bardzo serdecznie
 p. Łukaszowi  Dyakowskiemu,
za zorganizowanie wycieczki,
na której poznaliśmy tajniki powstania papieru i tworzenia  ozdobnych kartek.
Uczniowie klasy 2 b

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziś Święto obchodzili nasi Wspaniali Koledzy,
z tej okazji życzymy im:
wspaniałych i słonecznych dni,

słońca na błękicie,

szczęścia towarzyszącego przez calutkie życie...

Niech Wam się spełnią wszystkie marzenia,

Przyjmijcie od Nas te skromne życzenia

koleżanki z klasy 2 b

Wspaniałym koleżankom za pamięć i cudne, błękitne koszulki,

bardzo, bardzo dziękujemy.

Koledzy z 2 b

Na lekcji plastyki, twórczo tworzyliśmy makietę skrzyżowania.

Radosne chwile podczas zabaw na przyszkolnym placyku :)

PAMIĘTNIK Z WAKACJI" - Czesław Janczarski

Choć wczoraj było tu cicho,

dziś gwar jest miły przed szkołą.

Wróciły dzieci z wakacji

i rozprawiają wesoło.

Opowiadają przygody,

O, nie brak ich było latem!

I pokazują pamiątki,

zbiory naprawdę bogate.

Jola ma sto muszelek,

a każda prawie inna.

Basia przywiozła słonko,

które lśni złotem w bursztynach……………………………..

Witajcie po wakacjach !!!

Serdecznie zapraszam  Uczniów i Rodziców klasy II b  na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017,
które odbędzie się w dniu 1 września 2016 r. o g. 8.00 na boisku szkolnym przy ulicy Szkolnej14.
Spotkanie informacyjne z wychowawcą odbędzie się w sali nr 32.

Wychowawczyni
                                                                                                                                                             Beata Komorowska