Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

Uczniowie na medal

Pierwsza pomoc

opublikowane: 5 maj 2017, 00:42 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Ostatnio nasza klasa uczestniczyła w zajęciach z ratownikiem medycznym. W czasie spotkania dzieci pan ratownik odpowiedział na bardzo wiele istotnych pytań. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy. Miały także okazję do przećwiczenia sposobu, w jaki wykonuje się masaż serca. Zajęcia były niezwykle interesujące i bardzo wzbogaciły wiedzę dzieci. Poniżej prezentuję zdjęcia.

Centrum Nauki Kopernik

opublikowane: 1 kwi 2017, 04:11 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Ostatnio klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Dzieci bawiły się wyśmienicie! Wzbogaciły także swoją wiedzę z zakresu  wielu dziedzin nauki. Po wycieczce pozostał lekki niedosyt i chęć zobaczenia jeszcze więcej. Poniżej zdjęcia z wycieczki.

Akademia Młodego Naukowca

opublikowane: 17 mar 2017, 02:34 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

W czasie ostatnich zajęć z cyklu Akademia Młodego Naukowca pan trener opowiadał dzieciom o równoważni. Wszyscy uczniowie słuchali z zapartym tchem tego, co mówił trener. Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu. Zajęcia można uznać za niezwykle udane.

Powrót Akademii Pana Kleksa

opublikowane: 17 mar 2017, 02:14 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

15 marca klasa 3b uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym Powrót Akademii Pana Kleksa. Opinie o przedstawieniu były różne, jednak dzieciaki zachowywały się wspaniale!!!!

Przedwiośnie

opublikowane: 17 mar 2017, 00:27 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

Oj, zapachniało wiosną! Dzieci już nie mogą doczekać się kiedy przyjdzie wiosna. Aby ją przywołać wykonaliśmy przepiękne pierwiosnki- pierwsze wiosenne kwiaty. Mamy nadzieję, że kiedy wiosna zobaczy efekty wytężonej pracy trzecioklasistów zagości u nas na dobre!

Kanapeczki

opublikowane: 17 mar 2017, 00:20 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

W klasie 3 b zapachniało pysznym jedzonkiem! Uczniowie z ogromnym zapałem wykonali przepyszne kanapki! Zabawy przy tym zadaniu było bardzo dużo, wszystkim młodym kucharzom dopisywały humory. Przyznaję, że dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością! Poniżej efekt wytężonej pracy.

Akademia Młodego Naukowca

opublikowane: 4 sty 2017, 05:41 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

W grudniu, w ramach Akademii Młodego Naukowca rozmawialiśmy o powietrzu. Dzieci były wręcz zachwycone, kiedy okazało się, że powietrze można zobaczyć! Poniżej prezentuję kilka zdjęć.

opublikowane: 4 sty 2017, 05:35 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

10 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka.  Przedstawienie przygotowane przez Panią Danutę Jagnicką było przepiękne i bardzo wzruszające. Dzieci wspaniale śpiewały kolędy. Wszystkim Uczniom dziękuję za udział w tym wydarzeniu!

Wigilia klasowa

opublikowane: 27 gru 2016, 05:53 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl

21 grudnia odbyła się w klasie 3b uroczysta Wigilia. Poniżej zamieszczam zdjęcia z uroczystości.  Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc zaangażowanym Rodzicom! Za zdjęcia bardzo serdecznie dziękuję Panu Michałowi- tacie Julci.

Goście, goście!

opublikowane: 5 gru 2016, 12:41 przez m.drabek-rogowska@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 5 gru 2016, 12:44 ]

24 listopada odwiedziła klasę Pani Ela- mama Julki. Panie Ela jest grafikiem, w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o swojej pracy. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem słuchały Mamy Julki. Najbardziej chyba jednak spodobały się dzieciom programy komputerowe, z których korzystają graficy. Poniżej zdjęcia ze spotkania.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!