Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎Klasa 3f‎ > ‎

"Bookcrossing w SP5"

opublikowane: 10 paź 2016, 13:38 przez n.korzeb@sp5piaseczno.pl   [ zaktualizowane 10 paź 2016, 13:42 ]

Szanowni Państwo.

W poniedziałek 17.10.2016 r. w naszej szkole rusza akcja „Bookcrossing w SP5”. Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawienie przyniesionej książki i wymianie na inną pozostawioną przez inną osobę. Bookcrossing promuje czytelnictwo, pomaga uczniom dzielić się doświadczeniem i wiedzą z innymi, pobudza do dyskusji oraz promuje innowacyjne metody aktywizujące uczniów w społeczności szkolnej.
Bookcrossing

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bookcrossing.

Serdecznie zapraszam do przekazania swojej książki w świat „Bookcrossingu w SP5”.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień bookcrossingu

źródło: MBP Świętochłowice

BOOKCROSSING W SP5 - UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

REGULAMIN

1. PRZYNIEŚ – zacznij od przekazania książki, a następnie wypożycz coś dla siebie.

2. CZYTAJ – wypożyczoną książkę przeczytaj, by móc podzielić się swoją opinią z kolegami i koleżankami.

3. WYMIEŃ – za każdym razem jak wypożyczasz książkę, zamień ją na swoją i połóż na półce.

4. PAMIĘTAJ O INNYCH – oceń swoje możliwości i wypożycz jednorazowo nie więcej niż dwie książki. Inni też chcieliby nadal korzystać z bookcrossingu.

5. PODZIEL SIĘ – rozmawiaj o książkach, a jak masz ochotę, włóż do magicznego pudełka swoją opinię (napisaną na kartce), na temat wybranej książki. Podaj tytuł i autora książki.

6. POLECAJ – jeżeli zostawisz swoją książkę spróbuj ją zareklamować tak, by inni uczniowie chętnie chcieli ją przeczytać.

7. SZANUJ – dbaj o książki, by czytający po Tobie mogli czerpać radość nie tylko z treści, ale także i z wyglądu książki.

8. ZGŁASZAJ – gdy widzisz nieprawidłowe zachowanie dotyczące książek lub półki (niszczenie) zawsze reaguj. Zgłoś ten fakt osobie dorosłej.

9. NALEP LOGO – gdy przynosisz nową książkę, pobierz naklejkę i na samym końcu, na okładce, nalep logo „Bookcrossing w SP5”. Od tej pory Twoja książka ruszy w podróż!

10. DYSKUTUJ – rozmawiaj z kolegami i koleżankami na temat przeczytanej książki, zachęcaj do czytania i promuj czytelnictwo, byś mógł z dumą powiedzieć, że UWALNIASZ KSIĄŻKI J