Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎Klasa 3g‎ > ‎

KONKURSY

Konkurs "Życie lasu"

Szkoła Podstawowa w im. T. Kościuszki Głoskowie, Gmina Piaseczno, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Chojnów serdecznie zapraszają do przesyłania zgłoszeń do konkursu wiedzy "Życie lasu" będącego kontynuacją zeszłorocznego konkursu "Święto drzewa". Celem konkursu przyrodniczego jest popularyzacja wiedzy o lesie i jego znaczeniu dla człowieka i przyrody. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy mają okazję do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy, a także rozwijania swoich przyrodniczych pasji.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych – klas I-III położonych na terenie Gminy Piaseczno. Materiały do nauki zostaną przekazane po zgłoszeniu uczestnictwa przez szkołę.
Na zgłoszenia czekamy do dn. 26 września 2016 r. Zgłoszenia należy przesyłać faksem na numer (22)+754 51 00 na załączonym poniżej formularzu (do pobrania).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 722 397 728. Pracownik Chojnowskiego Parku Krajobrazowego chętnie odpowie na państwa pytania, może również odwiedzić państwa szkołę i poprowadzić zajęcia o warstwach lasu i zamieszkujących je organizmach.

Etap II konkursu przewidziany jest na dzień 17 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Głoskowie.

Wszystkie pozostałe informacje dostępne są w regulaminie (do pobrania poniżej).

Regulamin

Karta zgłoszeniowa


Konkurs czytelniczy

 "W poszukiwaniu przygody" 

Kochani Uczniowie!

Zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym "W poszukiwaniu przygody". Warunkiem wzięcia udziału w tym konkursie jest znajomość następujących lektur:

1. Łukasz Wierzbicki: „Afryka Kazika” ( 12 października)

2. Rafał Witek: „Plaża tajemnic” ( 15 listopada)

3. Martin Widmark, Helena Willis: „Tajemnica kempingu” ( 14 grudnia).

4. Vera Ferra- Mikura: „Zwierzyniec państwa Sztenglów” ( 12 stycznia).

5  Andrzej Maleszka: „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” (10 lutego).

6. Łukasz Wierzbicki: „Dziadek i Niedźwiadek” (16 marca).

7. Rafał Witek: „Klub latających ciotek'' (20 kwietnia).

8. J. Olech: ''Pompon w rodzinie Fisiów” (17 maja).

9. Astrid Lindgren: „Ronja, córka zbójnika” (15 czerwca).

Każdy z uczestników  konkursu napisze test ze znajomości treści wymienionych książek. Zdobyte w testach punkty będą sumowane. O zwycięstwie zadecyduje ilość zgromadzonych punktów. Rozdanie nagród nastąpi w czerwcu. 

Organizator

pani Ewelina Górka

Comments