Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

Nina Sznaucner           5,09 wz
Weronika Jakubowska 5,00 bdb

Spotkanie z wychowawcą 10 grudnia

opublikowane: 12 gru 2016, 22:38 przez Anna Małecka   [ zaktualizowane 12 gru 2016, 22:45 ]

Uczniowie w sali kultywowali tradycji wigilijnej przy zastawionym stole.

Potem brali udział w Jasełkach na hali sportowej

Wycieczka do Wilanowa

opublikowane: 24 lis 2016, 03:16 przez Anna Małecka   [ zaktualizowane 24 lis 2016, 03:40 ]

8 listopada (wtorek) pojechaliśmy na wycieczkę do Wilanowa.

W pierwszej kolejności odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. "Świat filtrującej dafni".
Usłyszeliśmy, co to jest profil glebowy, w jaki sposób powstaje gleba, jak jest zbudowana oraz jaką rolę odgrywa dla organizmów żywych. Sprawdzaliśmy pH gleby, udowadniając ich kwasowość lub zasadowość.
Dowiedzieliśmy się, że obecność raka nie musi świadczyć o nieskazitelności wody. Jest bowiem mniej wymagający od raka szlachetnego - rak błotny, który zamieszkuje zbiorniki wody o zamulonym dnie. Na własne oczy zobaczyliśmy różnice w ich wyglądzie.
No i wyszła dafnia z worka.. okazało się, że to rozwielitka,
która przyczynia się do samooczyszczania się zbiorników wodnych,
bardzo przydatna w ogrodowych oczkach wodnych.

Nie wszyscy doceniali piękno tego stworzonka.

Potem odbyły się warsztaty kulinarne "W staropolskiej kuchni". Po części teoretycznej, na której dowiedzieliśmy o dawnych smakach i tradycjach, usłyszeliśmy przepis z pierwszej polskiej książki kucharskiej Compendium ferculorum, zaczęło się istne szaleństwo przygotowania obiadu z trzech dań.

Na koniec wspólnie zasiedliśmy do stołu, aby skosztować samodzielnie                                                                                   przygotowanych potraw i wymienić się opiniami na ich temat.

Kapuśniak z fasolą, racuchy z jabłkami i zupa śliwkowa okazały się pysznościami!

Nowy rok szkolny 2016/2017

opublikowane: 11 wrz 2016, 23:23 przez Anna Małecka   [ zaktualizowane 6 paź 2016, 03:26 ]

Witaj szkoło!!!

Drodzy Uczniowie klasy 6a, Szanowni Rodzice.

Witam Was serdecznie po wakacjach. Szkoła czeka na swoich uczniów, czekają nowe wyzwania, nowa wiedza, nowe procedury i nowe zasady.

Mam nadzieję, że po wakacjach macie ogromny zasób energii do wytrwałej pracy,

uzyskiwania tylko dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce.

Szkoła, nauczyciele, dyrekcja przygotowali dla Was wiele interesujących propozycji zajęć, ale i obowiązków. Jesteście teraz najstarsi w szkole i pamiętajcie, by młodszym dawać dobry przykład.

Czekam na Was 1 września 2016 roku o godzinie 14.00 na boisku szkolnym.

wychowawca - Anna Małecka

Bezpiecznie Tu i Tam - Lekcja 1

opublikowane: 1 wrz 2016, 02:48 przez Anna Małecka   [ zaktualizowane 6 paź 2016, 03:47 ]

A to efekty naszej pracy

Tak pracowaliśmy

Runów - kolej wąskotorowa

opublikowane: 1 wrz 2016, 02:45 przez Anna Małecka   [ zaktualizowane 6 paź 2016, 03:37 ]

29 września byliśmy na wycieczce szkolnej w Runowie - Piaseczyńska Koleją Wąskotorową

Sprzątanie świata - to główny cel naszej wyprawy, ale zabawy, ognisko, pieczenie kiełbasek również.

Humory nam dopisywały, pogoda również nie zawiodła.