Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

Oddział przedszkolny 0a.

Wychowawca -  Ewa Karwowska

Nauczyciel wspomagający - Aleksandra Kozłowska

Rok szkolny 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozpoczął się od uroczystego odśpiewania Hymnu Polski oraz przemówienia pani dyrektor. Jednak zanim wszystko się zaczęło, nowi uczniowie klas zero, powoli zbierali się razem ze swoimi rodzicami na placu boiska szkolnego. Ponieważ rozpoczęcie roku szkolnego wypadło w rocznice wybuchu drugiej wojny światowej złożone zostały kwiaty przy wizerunku patrona naszej szkoły - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Po wszystkich uroczystościach dzieci wraz z rodzicami udali się do klas, gdzie mogli zapoznać się z wychowawcami. Rozpoczęcie roku szkolnego już za nami, teraz czeka nas nauka i zabawa na lekcjach!

Wakacje

opublikowane: 25 cze 2017, 23:53 przez Ewa Karwowska

Z okazji wakacji życzę wszystkim dzieciom spokojnego i bezpiecznego wypoczynku, dużo słońca, ciepłej wody, świetnej zabawy i wielu przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

Wychowawca
Ewa Karwowska

Zakończenie roku 2016/2017

opublikowane: 25 cze 2017, 23:48 przez Ewa Karwowska

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach 0. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny. Uczniowie mówili wiersze i śpiewali piosenki o tematyce letniej i bezpiecznych zabawach podczas wakacji. Na koniec każdy dostał pamiątkową książkę, ufundowaną przez  Radę Rodziców.

"Wioska pod Kogutem"

opublikowane: 21 cze 2017, 10:51 przez Ewa Karwowska

8 czerwca cała klasa pojechała na wycieczkę. Odwiedziliśmy "Wioskę pod Kogutem" w Gorze Kalwarii. Wioska była wspaniała, zwiedziliśmy tam małe zoo, gdzie wszystkie dzieci mogły nie tylko zobaczyć ale i pogłaskać niektóre zwierzęta. Oprócz tego dowiedzieliśmy się jak kulać wełnę i skąd się bierze filc. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji, każde dziecko wykonało dla siebie pamiątkę z filcu. Na sam koniec zjedliśmy kiełbaski. To była świetna wycieczka!

Konkurs plastyczny pt. "Postać z ulubionej bajki"

opublikowane: 21 cze 2017, 10:24 przez Ewa Karwowska

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i dużo dzieci wzięło w nim udział. A oto laureaci z naszej klasy:

I miejsce - Marcin Witkowski

III miejsce - Zofia Koczyk
                   Matylda Kabala

Wyróżnienia - Martyna Kabala
                       Filip Winiarz

Wycieczka do teatru na przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia"

opublikowane: 24 maj 2017, 10:43 przez Ewa Karwowska

9 maja poszliśmy na przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" wystawione przez Wrocławski Teatr Edukacji.

Święto 3 maja

opublikowane: 24 maj 2017, 10:40 przez Ewa Karwowska

28 kwietnia dzieci oglądały akademię  z okazji Święta 3 maja przygotowane przez uczniów klas 3.

Wycieczka do Pałacu Królewskiego w w Wilanowie

opublikowane: 24 maj 2017, 10:34 przez Ewa Karwowska

15 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Pałacu Królewskiego w Wilanowie na lekcję muzealną pt. Rodzina Królewska. Dzieci miały okazję poznać historię rodziny króla Jana III Sobieskiego i zobaczyć jak wyglądały ich komnaty.

Konkurs recytatorski klas "0" - "Recytatorek"

opublikowane: 24 maj 2017, 10:22 przez Ewa Karwowska

20 kwietnia odbył się konkurs recytatorski pt. "Recytatorek". Chętne dzieci przygotowały wiersze i deklamowały je przed jury i widownią złożoną z kolegów i koleżanek.

Z naszej klasy "0"a brali udział:

Oliwier Dąbrowski - "Czekolada"
I wyróżnienie

Natalia Sawicka - "Pan Hilary"
III wyróżnienie

Mikołaj Maj - "Osioł i Róża"
Wyróżnienie

Kasia Brewczak - "Abecadło"
Wyróżnienie

Martyna Łozowska - "Entliczek pentliczek"
Wyróżnienie

Ania Grzechnik - "Sarenka Syrenka"

Wiosenna lekcja biblioteczna.

opublikowane: 18 kwi 2017, 04:09 przez Ewa Karwowska

28 marca wybraliśmy się na lekcję do Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Pani bibliotekarka przeczytała nam najpierw wiosenną opowieść Krasnala Hałabały. Po wysłuchaniu opowiadania czekało jeszcze na nas jedno zadanie - każdy uczeń stworzył z rolki papierowej własnego, kolorowego motyla!

Pierwszy dzień WIOSNY!!!

opublikowane: 22 mar 2017, 10:43 przez Ewa Karwowska

21 marca pożegnaliśmy zimę. Mieliśmy w klasie gościa - Marzannę. Wraz z wyprowadzeniem Marzanny zawitała do nas najpiękniejsza pora roku. Oczekujemy słońca, zieleni, kwiatów i radosnych ptaków. I tak nastała wiosna!