Klasy‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

opublikowane: 24 cze 2017, 05:01 przez Małgorzata Czerska

Z okazji Wakacji

Samych słonecznych dni
Ciepłej wody w jeziorach i morzach
Złotego piasku na plażach
Ciekawych wędrówek po górach
Zwiedzania tego co stare
Poznawanie tego co nowe
Podziwiania tego co piękne
Zrozumienia tego co brzydkie
Uczestnictwa w tym co radosne
Unikania tego co niebezpieczne
I wypoczynku wypoczynku wypoczynku

Rodzicom i Dzieciom

życzy

wychowawca Małgorzata Czerska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

opublikowane: 24 cze 2017, 04:53 przez Małgorzata Czerska

Zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017 w zerówce.

Dnia 22 czerwca mieliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego, na którym zaprezentowaliśmy program artystyczny. Mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki, które mówiły o lecie i bezpiecznych zabawach podczas wakacji. Na koniec dostaliśmy pamiątkowe książki, które ufundowała Rada Rodziców.

Wycieczka do Wioski pod Kogutem

opublikowane: 10 cze 2017, 04:31 przez Małgorzata Czerska

W czwartek 8 czerwca byliśmy na wycieczce w "Wiosce pod Kogutem" w Krępie Gm. Góra Kalwaria. Dzieci podczas pobytu zwiedzały mini zoo, miały zajęcia  edukacyjne pt. "kto daje nam wełenkę", podczas których odbył się pokaz runa zwierząt, tego co w sobie zawiera, jak się pozyskuje i wykorzystuje. Dzieci samodzielnie prały runo owcze (pokaz prania w starych baliach na tarach). Następnie było filcowanie owczej wełny przez dzieci na mokro, robienie pamiątek z filcu – wycinanie i klejenie. Pod koniec pobytu odbył się poczęstunek - kiełbaski pieczone + pieczywo i herbata. Następnie dzieci szukały skarbu skrzata i na zakończenie była samodzielna zabawa na pirackim placu zabaw. Wszyscy byli zadowoleni, wycieczka się udała, dzieci naprawdę dobrze się bawiły.

LEKCJA BIBLIOTECZNA

opublikowane: 3 cze 2017, 10:23 przez Małgorzata Czerska

30.05.2017r. Lekcja biblioteczna.
Podczas Lekcji w Bibliotece Publicznej zapoznaliśmy się z zawodem bibliotekarza. Oglądaliśmy bibliotekę i jej księgozbiór. Rozmawialiśmy na temat: Jak należy dbać o książki? Wykonaliśmy własne zakładki do książki.

DZIEŃ MATKI i OJCA

opublikowane: 3 cze 2017, 10:06 przez Małgorzata Czerska

29.05.2017r. Święto Rodziny
W poniedziałek 29 maja odbyła się uroczystości z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Gościliśmy naszych rodziców w szkole, aby zaprezentować im własne umiejętności podczas programu artystycznego. Po występach były wspólne zabawy z rodzicami, konkurs dla rodziców i rozdanie upominków.

KONKURSU ,,POSTAĆ Z ULUBIONEJ BAJKI”

opublikowane: 28 maj 2017, 03:14 przez Małgorzata Czerska

W maju w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczny ,,POSTAĆ Z ULUBIONEJ BAJKI”.
Z naszej grupy laureatami konkursu zostali:

1. Estera Mróz gr. 0B

2. Miłosz Banaszek gr. 0B

3. Gabriela Zaborowska gr. 0B

1. Mateusz Pruszkowski gr.  0B
  2. Michalina Matusiak gr. 0B
  3. Wiktoria Niemiec gr. 0B

4. Pola Tomasik gr. 0B

1. Nadia Grabarczyk gr. 0B

Wyróżnienie
  1. Julia Śliwerska gr 0B

Wszystkim uczestnikom konkursu serdeczne gratulacje.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

opublikowane: 3 maj 2017, 09:19 przez Małgorzata Czerska   [ zaktualizowane 6 maj 2017, 05:15 ]

28 kwietnia w szkole obchodziliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 3. Wszyscy byli ubrani na galowo i mieli przypięte kotyliony.

PAŁAC MUZEUM W WILANOWIE

opublikowane: 3 maj 2017, 08:47 przez Małgorzata Czerska   [ zaktualizowane 6 maj 2017, 05:18 ]

25 kwietnia byliśmy na wycieczce w Pałacu Muzeum w Wilanowie, na lekcji muzealnej ,, Rodzina Królewska". Zwiedzając komnaty pałacu z panią przewodnik, dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat życia rodziny królewskiej w pałacu.

KONKURS ,,RECYTATOREK"

opublikowane: 23 kwi 2017, 08:57 przez Małgorzata Czerska

Dnia 20 kwietnia odbył się finał konkursu ,,Recytatorek", do którego z naszej grupy przeszli:
Michalina Matusiak
Mateusz Pruszkowski
Mateusz Gaczorek
Maciej Świątek
Pola Tomasik.
Konkurencja była bardzo duża, ponieważ z wszystkich grup zero wzięło udział piętnaścioro dzieci. Pomimo tak dużej konkurencji cieszymy się, że z naszej grupy troje dzieci zdobyło nagrody.
Mateusz Pruszkowski zdobył I miejsce recytując wiersz ,,Daktyle". Natomiast III miejsce zdobyła Pola Tomasik recytując wiersz ,,Przyjęcie" i Michalina Matusiak recytując wiersz ,,Globus". Nagrodzonym dzieciom gratulujemy zwycięstwa.

Zachęcamy inne dzieci do brania udziału w różnych konkursach.

NASZE PISANKI

opublikowane: 9 kwi 2017, 04:37 przez Małgorzata Czerska