Projekty‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

KONKURS EDUKACYJNY BEZPIECZNIE TU I TAM

Konkurs rozpoczyna się 1 września 2016 r. i trwa do 31 marca 2017 r.

Uczestnicy konkursu i zadania konkursowe
Uczestnikiem Konkursu jest szkoła, jednak o liczbie uzyskanych przez nią punktów decyduje wspólne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy realizują aktywności konkursowe:
  • Dzieci zdobywają punkty dzięki swojej aktywności w trakcie zajęć edukacyjnych i biorąc udział w zadaniach konkursowych.
  • Rodzice mają za zadanie pozyskanie certyfikatów za realizację kursu Bezpiecznie Tu i Tam na fundacja.orange.pl/kurs
  • Nauczyciele zdobywają punkty za realizację aktywności konkursowych dla dzieci i rodziców zgodnie z programem dydaktycznym akcji, na który składa się:
  1. Przeprowadzenie spotkania z rodzicami informującego o akcji oraz kursie internetowym Bezpiecznie Tu i Tam.
  2. Przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych dla uczniów na temat bezpieczeństwa dzieci online.
  3. Zorganizowanie pikniku edukacyjnego dla dzieci (i rodziców).
  4. Przeprowadzenie trzech zadań konkursowych dla uczniów w tematyce bezpieczeństwa online: Rywalizacji na słowa, Rywalizacji na obrazy, Rywalizacji na multimedia.
Nagrody
Nagrodą główną dla szkoły, która zwycięży w Konkursie jest wyposażenie szkolnej pracowni multimedialnej w sprzęt o wartości 30 000 zł. Szkoły, które uplasują się na kolejnych 10 miejscach w tabeli punktacji, uhonorujemy nagrodami wyróżnienia w postaci sprzętu dydaktycznego o wartości 5000 zł każdy.

Nagrody czekają również na uczniów, którzy wezmą udział w 3 zadaniach konkursowych. Najlepsze trzy prace w każdej rywalizacji nagrodzimy tabletami i gadżetami elektronicznymi. Przygotowaliśmy również nagrody wyróżnienia w postaci gier edukacyjnych dla kolejnych 7 laureatów zadań konkursowych.

Nasza szkoła uzyskała następujące ilości punktów za wrzesień, październik, listopad, grudzień

Suma zdobytych punktów:

362.33774193548

Aktywności konkursowe - Zdobycie certyfikatów

Zdobycie certyfikatów

• termin: wrzesień 2016 r. - marzec 2017 r.
  • zdobyte punkty: 5.55
  • łącznie do zdobycia w kategorii: 500

Aktywności konkursowe - Zajęcia dla dzieci

Zajęcia dla dzieci

• termin: wrzesień 2016 r. - marzec 2017 r.
  • zdobyte punkty: 70.967741935484
  • łącznie do zdobycia w kategorii: 350

Aktywności konkursowe - Zajęcia dla rodziców

Zajęcia dla rodziców

• termin: wrzesień 2016 r. - październik 2016 r.
  • zdobyte punkty: 85.82
  • łącznie do zdobycia w kategorii: 100
  • Zadania konkursowe - Rywalizacja na obrazy

Rywalizacja na obrazy
    • termin: 4 listopada 2016 r. - 14 grudnia 2016 r.
    • wyniki: konkurs nierozstrzygnięty
    • zdobyte punkty - etap szkolny: 100
    • zdobyte punkty - etap ogólnopolski: 0

• Zadania konkursowe - Rywalizacja na słowa

Rywalizacja na słowa

• termin: październik 2016 r. - listopad 2016 r.
    • wyniki: konkurs nierozstrzygnięty
    • zdobyte punkty - etap szkolny: 100