POKAZOWA LEKCJA OTWARTA

16 grudnia 2015r. odbyła się otwarta, pokazowa lekcja  gimnastyki korekcyjnej. Lekcję poprowadziła mgr rehabilitacji ruchowej Wanda Podgórska. Lekcja odbyła się w obecności uczniów, Rodziców, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli i Dyrekcji. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy II k. Celami lekcji było:
- zaprezentowanie rodzicom różnorodnych ćwiczeń wzmacniających różne partie mięśniowe,
- informacja jak ważne jest stymulowanie rozwoju intelektualnego,
- pokazanie, że tylko regularne ćwiczenia zapobiegają powstawaniu wad postawy, oraz je korygują
- tylko prawidłowe ćwiczenia kształtują nawyk prawidłowej postawy,
- pokazanie jak ważna jest dyscyplina ćwiczeń,
- pokazanie jak ważne jest podejście i charyzma osoby prowadzącej zajęcia.
Podczas lekcji uczniowie wykonywali ćwiczenia, które wzmacniały mięśnie rozciągnięte i osłabione, rozciągali mięśnie nadmiernie napięte, wyrabiali odruch prawidłowego ustawiania stóp i nawyk prawidłowego chodu. Podczas lekcji uczniowie kształtowali rozumienie potrzeby dbania o własną sylwetkę i sprawność fizyczną, podnosili ogólną sprawność i wydolność organizmu poprzez zwiększenia zakresu ruchów w stawach. A przy tym bardzo dobrze się bawili;-)
.

ĉ