Szkoła‎ > ‎Biblioteka‎ > ‎

Wydarzenia 2014/2015 

Spotkanie z pisarką Wiolettą Piasecką

opublikowane: 13 cze 2015, 03:10 przez Małgorzata Kajkowska   [ zaktualizowane 13 cze 2015, 04:22 ]

W dniu 11.06.2015 r. uczniowie z klasy 1 I uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla najmłodszych – Wiolettą Piasecką. 

                    


Pisarka opowiadała o swojej najnowszej książce „Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń”. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki odgadywali  podczas spotkania zagadki  zamieszczone w książce Wioletty Piaseckiej związane z tematyką piłki nożnej.


                 

Pisarka w miłej i wesołej atmosferze opowiadała również o swoich książkach, które do tej pory wydała. Spotkanie z autorką wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. Po spotkaniu klasa 1 I ustawiła się w długiej kolejce aby kupić jej książkę i otrzymać autograf.

                   

Książkę „Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń” oraz 11 innych pozycji tej autorki mamy dla naszych czytelników w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy.

" Mój ulubiony bohater literacki"

opublikowane: 27 maj 2015, 08:19 przez Mariola Zawadzka   [ zaktualizowane 27 maj 2015, 08:35 ]

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną  dla klas IV - VI pt. "Mój ulubiony bohater literacki". Laureaci konkursu otrzymali w dniu 27.05.2015r dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

opublikowane: 26 kwi 2015, 10:39 przez Małgorzata Kajkowska   [ zaktualizowane 27 kwi 2015, 06:23 ]

23 kwietnia obchodziliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu każdy czytelnik otrzymał za wypożyczenie książki zakładkę.  

Również tego dnia klasa 1 e została zaproszona do biblioteki publicznej na lekcję biblioteczną. W czasie spotkania dzieci poznały lokal, rozmieszczenie księgozbioru oraz Regulamin Biblioteki. 

                  

Na zakończenie zajęć każdy uczeń wykonał własnoręcznie swoją zakładkę do książki. 

                   

Spotkanie z Arturem Brzychcym

opublikowane: 13 kwi 2015, 23:40 przez Małgorzata Kajkowska   [ zaktualizowane 13 kwi 2015, 23:48 ]

26 marca 2015 roku klasa II a uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem Stowarzyszenia Rycerskiego „Eodem Tempore” – panem Arturem Brzychcym.

                             

Zaproszony gość opowiedział uczniom o codziennym życiu rycerzy, zasadach walki  oraz średniowiecznej broni.

W dalszej części spotkania drugoklasiści mogli zadawali pytania oraz przymierzali elementy uzbrojenia rycerskiego.

                             

Spotkanie z A. Brzychcym było bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci miały okazję zetknąć się z osobą, której pasją są średniowieczne zwyczaje rycerskie i dzięki temu pogłębić wiedzę z zakresu historii. 

"NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA"

opublikowane: 13 kwi 2015, 23:39 przez Małgorzata Kajkowska

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA".
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu za pełną zaangażowania pracę artystyczną i gratulujemy wspaniałych osiągnięć.

 


Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

opublikowane: 18 gru 2014, 11:46 przez Małgorzata Kajkowska   [ zaktualizowane 19 gru 2014, 04:02 przez SP5 ]

W grudniu 2014 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „ Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej.

Celem imprezy było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz zachęcenie ich do czytania książek. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.


Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

opublikowane: 7 gru 2014, 06:55 przez Mariola Zawadzka   [ zaktualizowane 19 gru 2014, 04:03 przez SP5 ]

 
W dniu 2.12.2014r biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. W spotkaniu uczestniczyły wybrane klasy drugie i trzecie. Podczas spotkania pisarka czytała fragmenty swoich książek i poprowadziła krótką lekcję z języka polskiego. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi, wykorzystując wiele ciekawych przykładów z języka potocznego. Opowiadała dzieciom o tym jak się pisze książki i ile osób jest zaangażowanych w przygotowanie takiej książki do druku. Jako autorka wielu opowiadań i wierszy dla dzieci, pisząc je zawsze myśli  o tym jak rozbawić swoich czytelników, zachęcić do czytania a zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Na zakończenie spotkania wszyscy zainteresowani otrzymali autograf autorki z dedykacją do zakupionych książek.

Spotkanie z pisarką Panią Renatą Piątkowską

opublikowane: 25 lis 2014, 04:52 przez SP5   [ zaktualizowane 25 lis 2014, 05:04 ]

Z okazji Dnia Tolerancji w dniu 19.XI.2014 r. o godzinie 13.30 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Renatą Piątkowską oraz towarzyszącą jej lektorką Panią Elżbietą Malwiną Kożurno.
Pani Piątkowska jest autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci, wśród których trzy znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Spotkanie przygotowane zostało w oparciu o książkę „Wszystkie moje mamy”. Pisarka opisuje w niej wojnę widzianą oczami dziecka. Książka w dużej mierze jest hołdem dla Pani Ireny Sendlerowej i ogromnej rzeszy innych ludzi, którzy z narażeniem własnego życia walczyli o życie innych. 
Podczas spotkania autorka zaprezentowała także swoją najnowszą książkę napisaną wspólnie z Panią Anną Czerwińską-Rydel „ Moje prawa ważna sprawa!”. Książka przedstawia prawa, obowiązki i przywileje dzieci. Pisarki stawiają w niej na sytuacyjne przedstawienie kolejnych reguł znanych z Konwencji o Prawach Dziecka.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: VI b, VI c, VI f.
Na zakończenie spotkania można było kupić książkę wraz z dedykacją autorki.
Serdecznie zapraszamy do lektury książek Pani Renaty Piątkowskiej.
 
                                 
                              

Spotkanie w Bibliotece Publicznej

opublikowane: 25 lis 2014, 04:41 przez SP5   [ zaktualizowane 25 lis 2014, 05:04 ]

Piątego listopada 2014 r. o godzinie 15.00 grupa uczniów z klas pierwszych (I a i I l) uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panią Joanną Krzyżanek, które zorganizowała filia Osiedle Piaseczno-Oddział dla dzieci w Piasecznie. 
Joanna Krzyżanek jest autorką bestsellerowych książek dla dzieci z cyklu Cecylka Knedelek. Autorka pisze również bajki, opowieści i wiersze. Prowadzi warsztaty literackie, plastyczne oraz kulinarne. 
Za sprawą pisarki, dzieci przeniosły się do Starego Knedelkowa, w którym spotkały: Cecylkę, gąskę Walerię i ich przyjaciół. Podczas spotkania Pani Joanna Krzyżanek zachęcała również do przeczytania swojej najnowszej książki „ Bajka pachnąca czekoladą”. Uczniowie mogli się przekonać, że książka może być nie tylko kolorowa, ale również smacznie pachnieć, także 
czekoladą. Autorka zabrała dzieci w zaczarowany świat, w którym obok poznania przygód bohaterów mogły dowiedzieć się, jak powstaje słodki, brązowy rarytas. 
Po prezentacji czekoladowej książeczki Pani Joanna Krzyżanek zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania z koralików, patyczków oraz papieru modeli gąsek. 
Po spotkaniu można było kupić książki wraz z autografem autorki. Wkrótce ukaże się „Bajka pachnąca truskawkami” Joanny Krzyżanek.

1-9 of 9