Szkoła‎ > ‎Biblioteka‎ > ‎

Wydarzenia 2019/2020

Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

opublikowane: 18 gru 2019, 09:49 przez Mariola Zawadzka

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych, zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w grudniu, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana.

25.11.2019r. spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim w Bibliotece CEM

opublikowane: 28 lis 2019, 07:49 przez Mariola Zawadzka   [ zaktualizowane 28 lis 2019, 07:54 ]

W dniu 25.11.2019r. uczniowie klasy 6j uczestniczyli w spotkaniu z Marcinem Szczygielskim - jednym z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarzy, dziennikarzem i autorem sztuk teatralnych.

„KOMPUTEROWY ĆPUN” – spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą 25.09.2019r. Biblioteka Publiczna w Piasecznie

opublikowane: 3 paź 2019, 10:00 przez Mariola Zawadzka

Krzysztof Piersa pisarz, dziennikarz prasowo-internetowo-telewizyjny, pasjonat gier i fantastyki. Na spotkaniu z młodzieżą opowiadał o tym jak łatwo przekroczyć granicę pomiędzy zainteresowaniem i pasją, a uzależnieniem od gier. Krzysztof Piersa, jest wiarygodny w tym, co mówi  –  sam borykał się z uzależnienie od gier komputerowych, od piątego roku życia nałogowo grał w gry komputerowe i przez dwadzieścia lat był w szponach nałogu. Napisał książkę o swoim uzależnieniu „Komputerowy ćpun” by przestrzec innych młodych ludzi przed tym problemem.

Szalona historia komputerów i gier komputerowych! Spotkanie z pisarzem Marcinem Kozłem

opublikowane: 1 paź 2019, 07:19 przez Mariola Zawadzka   [ zaktualizowane 1 paź 2019, 07:21 ]

Spotkanie z autorem książki „Docent Pięć Procent... i szalona historia komputerów” nie jest lekcją informatyki i nie jest przeznaczone tylko dla miłośników komputerów i nowych technologii. To prawdziwa podróż w czasie, w którą dali się zabrać uczniowie klasy 3d i 3h.Historię komputerów opowiadają Docent Pięć Procent oraz pies (πes). Obaj dali się „wessać” i z wnętrza komputera („sieci komputerowej”) przedstawiają nie tylko dzieje komputerów, ale też… gier, internetu itd. „Bo jak się jest w środku komputera – wie się o nim wszystko”. Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, a nawet rozebrać niektóre 30-letnie komputery, nieużywane już nośniki danych (np. karty perforowane) i inne wynalazki związane z historią komputerów. Na koniec spotkania wspólna gra w gry sprzed kilkudziesięciu lat znane z Atari czy Commodore.

JESIENNE INSPIRACJE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

opublikowane: 1 paź 2019, 06:12 przez Mariola Zawadzka   [ zaktualizowane 1 paź 2019, 06:13 ]

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku. W tym czasie w otaczającej nas przyrodzie można zaobserwować wiele ciekawych zjawisk, które inspirują do różnych zabaw i ciekawych zajęć plastycznych. Jesiennemu spotkaniu klasy 3d w Bibliotece Publicznej towarzyszyło opowiadanie „Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglii, stało się okazją do ciekawych rozmów na temat jesieni i przemijania, oraz inspiracją do twórczego wykorzystania jesiennych darów.