Szkoła‎ > ‎

Gazetka "Świetliczak"

Dokumenty

Wychowawcy świetlicy mogą codziennie udzielać rodzicom krótkich informacji na temat funkcjonowania dziecka.
W razie konieczności dłuższej rozmowy prosimy umawiać się na spotkanie za pośrednictwem poczty e:mail.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
                                                                      Janusz Korczak

Nie zmuszajmy dzieci do aktywności,
lecz wyzwalajmy aktywność,
nie każmy myśleć,
lecz twórzmy warunki do myślenia.
Nie żądajmy, lecz przekonujmy.
Pozwólmy dziecku pytać
i powoli rozwijajmy jego umysł tak,
by samo widzieć chciało"
Janusz Korczak

W świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie pracuje w pełni wykwalifikowana
i zaangażowana kadra pedagogiczna, która lubi swoją pracę i powierzone jej opiece dzieci. Każdego dnia wychowawcy starają się w sposób kreatywny i zaangażowany podchodzić do swojej pracy w wielkiej świetlicowej rodzinie.
Nauczyciele dbają o to, aby dzieci chętnie przebywały w świetlicy, dobrze się bawiły, nabywały nowych umiejętności, zawierały i pielęgnowały przyjaźnie, rozwijały zainteresowania, ale również zdobywały wiedzę.
W tym celu przygotowują dla dzieci atrakcyjne zajęcia, rozwijają ich talenty, mając jednak na uwadze przede wszystkim ich bezpieczeństwo.
Jednym z głównych celów pracy w świetlicy jest stworzenie miejsca, które jest przyjazne, radosne, bezpieczne i daje możliwości rozwoju kreatywności i poczucia własnej wartości.
Pamiętamy również o tym, że Rodzice to nasi sprzymierzeńcy w drodze do pełnego zrozumienia każdego dziecka, jego potrzeb, ukrytych talentów, ale i lęków, obaw, nad którymi wspólnie możemy zapanować i pomóc dziecku poradzić sobie z nimi.
Naszą współpracę opieramy na wzajemnej życzliwości i zrozumieniu, dlatego jesteśmy otwarci na sugestie i uwagi.
     Kadra pedagogiczna pracuje w oparciu o Plan Pracy Świetlicy i Harmonogram Pracy Świetlicy.

Świetlica  jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

Wszelkie kontakty i uwagi proszę kierować do lidera świetlicy:
Maria Rubaj
m.rubaj@sp5piaseczno.pl