Uczniowie‎ > ‎

Konkursy

MŁODY TALES

Do drugiego etapu Gminnego Konkursu Matematycznego "MŁODY TALES" zakwalifikowali się:

 Klasy 4

1.Makowska Amelia

2.Duchnowski Kacper

3.Lipiec Igor

4.Jambrzycka Oliwia

5.Posyłek Paweł

6. Wiliński Jakub

7. Litwin Oskar

8. Guz Michał

9. Chmielewska Karolina

10. Skrzypczyk Zuzanna

11. Langowska Oliwia

12. Patyna Aleksandra

13. Chojnacki Kacper

14. Zalewski Jakub
 Klasy 5

1. Szyszkow Radi

2. Słaby Maksymilian

3. Dąbrowski Jan

4. Kosiec Tomasz

5. Grabowska Zofia

6. Mroczkowski Bartosz

7. Jeżowski Aleksander

8. Jonczak Aleksandra

9. Błażejczyk Damian

10. Dymek Łukasz
 Klasy 6

1.Jawoszek Kamil

2. Tworek Bartosz

3. Świątek Bartosz

4. Śmietana Bartłomiej

5. Cichosz Natalia

6. Pułkownik Damian

7. Wróbel Karolina

8. Stuczkowski Jakub

KONKURS MATEMATYCZNY SUPERRACHMISTRZ

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Matematycznym SuperRachmistrz.

Jego wyjątkowość polega na tym, że przez 20 min uczniowie wykonują działania na liczbach naturalnych oraz liczbach wymiernych, z wykorzystaniem znajomości kolejności wykonywania działań i praw działań. Nie wolno im korzystać z kalkulatorów, ani dokonywać obliczeń sposobem pisemnym.

Eliminacje do konkursu są dwuetapowe :
  • I etap – eliminacje szkolne (luty) - odbywają się w macierzystej szkole ucznia. Zadania na I etap szkolny przygotowują szkoły samodzielnie
  • do 16 marca 2018 r. szkoły wysyłają listę zakwalifikowanych uczniów do II etapu, wraz z uzyskanym procentowym wynikiem, na adres e-mail organizatora konkursu tj: i.dzik@sp5piaseczno.pl oraz dane osobowe dwóch nauczycieli matematyki deklarujących pracę w Komisji Konkursowej 
  • II etap – eliminacje gminne (14 kwietnia 2018 r. godz. 8:00) - finał odbywa się w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Zadania na etap II przygotowuje organizator konkursu

Kryteria kwalifikacji uczestników do konkursu:
  • do I etapu - szkolnego przystępują uczniowie na zasadzie dobrowolności
  • do II etapu – gminnego kwalifikują szkoły po 2 uczniów z każdej klasy, pod warunkiem uzyskania minimum 30% możliwych punktów na danym etapie.
Laureatom zostaną wręczone nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno na spotkaniu podsumowującym konkurs w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji!

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

Wyniki po I etapie konkursu.

 

LP

Imię i nazwisko

klasa

Liczba punktów z pracy plastycznej

Liczba

punktów z II testu

1.

Natalia Drab

4a

1

9p.

2.

Zofia Panek

4a

1

11p.

3.

Anna Sadowska

4b

---

16p.

4.

Dominik Branicki

4b

---

---

5.

Kacper Duchnowski

4b

---

13p.

6.

Karolina Wanatowska

4b

---

---

7.

Michał Guz

4b

2

16p.

8.

Szymon Frączek

4b

2

19p.

9.

Ania Rywka

4c

1

19p.

10.

Izabela Ciurysek

4c

1

20p.

11.

Julian Kusztal

4c

1

20p.

12.

Kuba Szydlik

4c

1

16p.

13.

Magda Papińska

4c

1

13p.

14.

Maja Rułka

4c

1

17p.

15.

Maria Sielska

4c

5

15p

16.

Piotr Krupiński

4c

1

19p.

17.

Przemek Jawoszek

4c

1

17p.

18.

Maria Ronduda

4c

------

18p.

19.

Yana Kruk

4d

3

15p.

20.

Zuzanna Kroszkiewicz

4d

1

16p.

21.

Dobromiła Tomasik

4e

---

17p.

22.

Karolina Chmielewska

4e

---

20p.

23.

Zuzanna Skrzypczyk

4e

---

19p.

24.

Lena Kozłowska

4e

---

17p.

25.

Blanka Ścibisz-Wesela

4e

---

20p.

26.

Dawid Makles

4f

---

17p.

27.

Natalia Kalupa

4f

---

17p.

28.

Gabriela Hołub

4g

3

16p.

29.

Oliwia Jambrzycka

4g

4

18p.

30.

Maria Wrochna

4h

5

18p.

31.

Alicja Cieciora

4i

5

19p.

32.

Filip Skowroński

4i

1

19p.

33.

Julia Krawczyk

4i

1

18p.

34.

Martyna Kolbusz

4i

1

18p.

35.

Tymek Jankiewicz

4i

1

17p.

36.

Aleksandra Szydłowska

4j

5

18p.

37.

Hania Pszczołowska

4j

---

16p.

38.

Lena Krych

4j

2

18p.

39.

Antoni Baran

4k

4

16p.

40.

Wiktoria Dziubak-  Wysokińska

4k

1

19p.

41.

Wiktoria Rozbicka

4k

1

---

42.

Jakub Syta

4l

3

---

43.

Aleksandra Patyna

4m

1

18p.

44.

Otylia Chałupka

4m

1

20p.

45.

Karol Wałęka

4n

1

18p.

46.

Kuba Poninkiewicz

4n

1

16p.

47

Mikołaj Krawczyk

4n

4

17p

 

Gratulujemy osiągniętych wyników!

Organizatorki.

Wyniki po II etapie konkursu.

 

LP

Imię i nazwisko

klasa

Liczba punktów z pracy plastycznej

Liczba

punktów z II testu

1.

Natalia D.

4a

1

9p.

2.

Zofia P.

4a

1

11p.

3.

Anna S.

4b

---

16p.

4.

Dominik B.

4b

---

---

5.

Kacper D.

4b

---

13p.

6.

Karolina W.

4b

---

---

7.

Michał G.

4b

2

16p.

8.

Szymon F.

4b

2

19p.

9.

Ania R.

4c

1

19p.

10.

Izabela C.

4c

1

20p.

11.

Julian K.

4c

1

20p.

12.

Kuba Sz.

4c

1

16p.

13.

Magda P.

4c

1

13p.

14.

Maja R.

4c

1

17p.

15.

Maria S.

4c

5

15p

16.

Piotr K.

4c

1

19p.

17.

Przemek J.

4c

1

17p.

18.

Maria R.

4c

------

18p.

19.

Yana K.

4d

3

15p.

20.

Zuzanna K.

4d

1

16p.

21.

Dobromiła T.

4e

---

17p.

22.

Karolina Ch.

4e

---

20p.

23.

Zuzanna S.

4e

---

19p.

24.

Lena K.

4e

---

17p.

25.

Blanka Ś.-W.

4e

---

20p.

26.

Dawid M.

4f

---

17p.

27.

Natalia K.

4f

---

17p.

28.

Gabriela H.

4g

3

16p.

29.

Oliwia J.

4g

4

18p.

30.

Maria W.

4h

5

18p.

31.

Alicja C.

4i

5

19p.

32.

Filip S.

4i

1

19p.

33.

Julia K.

4i

1

18p.

34.

Martyna K.

4i

1

18p.

35.

Tymek J.

4i

1

17p.

36.

Aleksandra Sz.

4j

5

18p.

37.

Hania P.

4j

---

16p.

38.

Lena K.

4j

2

18p.

39.

Antoni B.

4k

4

16p.

40.

Wiktoria D.- W.

4k

1

19p.

41.

Wiktoria R.

4k

1

---

42.

Jakub S.

4l

3

---

43.

Aleksandra P.

4m

1

18p.

44.

Otylia Ch.

4m

1

20p.

45.

Karol W.

4n

1

18p.

46.

Kuba P.

4n

1

16p.

47

Mikołaj K.

4n

4

17p

 

Gratulujemy osiągniętych wyników!

Organizatorki.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

W dniu 9.03.2018 r. (piątek) odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia.
Do udziału w konkursie nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Konkurs ma formę testu.
Koszt udziału w konkursie to 9 zł. Osoby chętne dokonują wpłaty do dnia 14.02.2018 r. (środa) u swoich nauczycieli matematyki.

KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

Serdecznie zapraszam chętnych uczniów klas IV-VI do udziału w szkolnych eliminacjach do 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbędą się dnia 22 lutego 2018 r. o godz. 16.15 (zbiórka przed pokojem nauczycielskim).
Zgody na udział w konkursie można uzyskać od nauczycieli języka polskiego lub pobrać ze strony.
Wypełnioną zgodę rodziców należy przekazać nauczycielowi języka polskiego najpóźniej do dnia 12 lutego 2018 r.

Dorota Ratyńska
Załączniki:

IV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU LITERACKIEGO NA BLOG

Miło nam poinformować, że Zespół Humanistyczny przy Szkole Podstawowej nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie po raz czwarty organizuje Gminny Konkurs Literacki na Blog „Ale heca! Dzień z życia ucznia”. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Pan Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Piaseczno i trwa od 2 stycznia 2018 r. do 16 marca 2018 r. – tego dnia mija ostateczny termin nadsyłania prac. Tak jak w poprzedniej edycji swoją nagrodę przyznają również czytelnicy, którzy wypowiedzą się w głosowaniu internetowym.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Prosimy pamiętać o zgodach opiekunów prawnych na uczestnictwo dziecka oraz przetwarzanie jego danych osobowych, a także oświadczeniu autora pracy (załącznik do pobrania wraz z regulaminem).
Zespół Humanistyczny 
SP 5 w Piasecznie 


Grafik konkursów matematycznych

na rok szk. 2017/2018


Nazwa konkursu

Termin

Organizator

Koordynator na terenie szkoły

Leon – konkurs matematyczny

(ogólnopolski)

15-17 listopada 2017r.

CES

p. Jolanta Czyż

Konkurs Logicznego Myślenia (ogólnopolski)

9.03.2018

CES

p. Magdalena Zaniewska

Kangur Matematyczny (miedzynarodowy)

15 marca 2018 r.

opłaty do 10 stycznia 2017r.

TUWiNM

p. Sylwia Prędkiewicz

Młody Tales (gminny)

marzec 2018 r. – I etap w SP5

7 kwietnia 2018 r. – II etap w SP1

SP 1

p. Agata Janeczek

p. Jolanta Czyż

SuperRachmistrz (gminny)

marzec/kwiecień 2018r. – I etap

14 kwietnia 2018 r. – II etap

SP 5

p. Iwona Dzik

Szkolny konkurs matematyczny MATRIX (platforma edukacyjna)

edycja zimowa – styczeń 2018

edycja letnia – czerwiec 2018

SP 5

p. Agnieszka Witkowska

Szkolny konkurs dotyczący liczby π

marzec 2018

SP 5

p. Mariola Denisiewicz


Grafik konkursów informatycznych i technicznych

na rok szk. 2017/2018


Nazwa konkursu

Termin

Organizator

Koordynator na terenie szkoły

Młodzież zapobiega pożarom (technika)

marzec-kwiecień 2018

Państwowa Straż Pożarna

p.Ireneusz Rybak

Poznajmy się bliżej

(technika)

kwiecień-czerwiec 2018

Policja

p.Ireneusz Rybak

MiniLogia (informatyka)

listopad - maj

Kuratorium oświaty, OEIIZK

p.Anna Małecka

Scratch – Warszawa Programuje (informatyka)

maj 2018

OEIIZK

p.Anna Małecka

Młody Inżynier – prezentacja prac

(infortmatyka)

styczeń, czerwiec

SP 5

p.Anna Małecka