Uczniowie‎ > ‎

Nasze sukcesy


Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego "MŁODY TALES"

Z radością informujemy, że laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego "MŁODY TALES" zostali:

kl. 4
II miejsce Chojnacki Kacper,
III miejsce Duchnowski Kacper

kl. 5
I miejsce Dąbrowski Jan

kl. 6
II miejsce Jawoszek Kamil

kl. 7
I miejsce Drożdżowska Maja


Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „LEON”

Do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „LEON”, który odbył się dnia 15 listopada 2017r. przystąpiło łącznie 93 uczniów. Żaden z uczestników, nie otrzymał miejsca 1, 2 lub 3.

Przedstawiamy uczestników, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.
Przyznawane były miejsca ex aequo.

Klasy IV:

  • Karolina Chmielewska – miejsce 4
  • Jakub Czerniawski – miejsce 7
  • Paweł Posyłek – miejsce 8
  • Kacper Duchnowski – miejsce 9
  • Julian Kusztal – miejsce 9
  • Oliwia Langowska – miejsce 9
  • Mikołaj Krawczyk – miejsce 10
Klasy VI:
  • Piotr Karaffa – Korbutt – miejsce 8
Klasy VII:
  • Maciej Stykowski – miejsce 7

Na poziomie klas V uczestnicy zajęli miejsca powyżej 10.

Wszyscy uczestnicy o wynikach będą poinformowani indywidualnie przez swoich nauczycieli matematyki. Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa.

Gratulujemy osiągniętych wyników.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia
POZIOM 2 (klasy IV-VI)

Z radością informujemy, że laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia zostali:

L.P.

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

SUMA PUNKTÓW

OPIS

1.

10

Marek Berus

190

DYPLOM LAUREATA

2.

12

Maja Drożdżowska

186

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

3.

13

Piotr Stefański

184

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

4.

13

Wiktoria Śrutwa

184

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

5.

14

Piotr Siewko

182

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

6.

14

Weronika Maj

182

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

Uczniowie musieli się zmierzyć z 26 pytaniami tekstowymi, które wymagały umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów.

Gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

16 marca 2017r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", w którym brało udział 185 uczniów naszej szkoły. Konkurs co roku cieszy się ogromną popularnością, ale tylko nielicznym udaje się osiągnąć wysokie wyniki.
W tym roku na szczególne uznanie zasługuje Krzysztof Serwański z klasy 2 oraz Marcin Majewski z klasy 5b, którzy otrzymali wynik "bardzo dobry"!
16 osób otrzymało wyróżnienie! To o jedną osobę więcej niż w zeszłym roku.

Na stronie szkoły umieszczamy nazwiska uczniów, którzy otrzymają dyplomy i nagrody na koniec roku szkolnego.

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

 

Klasy II

  • Serwański  Krzysztof  kl. 2k – 73,75 bardzo dobry
  • Orłowski Franciszek kl. 2k – 60,00 wyróżniony
  • Cuch Milena kl. 2d – 55,00 wyróżniony
  • Jelonkiewicz Jakub kl. 2m – 55,00 wyróżniony
  • Nikiforow Maksim kl.2g – 55,00 wyróżniony

Klasy III

  • Kacper Duchnowski kl. 3o –  96,00 wyróżniony
  • Mateusz Pająk kl. 3h – 83,75 wyróżniony
  • Paweł Posyłek kl. 3k – 80,75 wyróżniony
  • Mikołaj Krawczyk kl. 3n – 79,25 wyróżniony
  • Oliwia Jambrzycka kl.3g – 78,50 wyróżniony

Klasy IV

  • Jan Dąbrowski kl. 4h – 106,00 wyróżniony
  • Bartłomiej Zaleski kl. 4i – 92,50 wyróżniony
  • Damian Laskowski kl. 4c – 91,25 wyróżniony
  • Zofia Grabowska  kl. 4i – 90,00 wyróżniony
  • Szymon Góralski kl. 4a –  87,50 wyróżniony
  • Igor Wicha kl. 4d – 87,00 wyróżniony

 

Klasy V

  • Marcin Majewski kl. 5b – 128,75 bardzo dobry
  • Julia Goś  kl. 5h – 104,75 wyróżniony

Klasy VI

 

Brak wyróżnień.



Gratulujemy wszystkim laureatom!!! Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok :)

Koordynator Konkursu na terenie szkoły

WYNIKI KONKURSU "Największe Polskie Przeboje”

W dniu 27.04.2017 r. został przeprowadzony I etap Gminnego Konkursu "Największe polskie Przeboje” 
dla uczniów z klas 4-6.

Jurorzy w składzie:
p. Marta Jędrzejczyk i p. Anna Sambierska przyznali następujące miejsca w kategoriach:

soliści
  • I miejsce - Julia Dąbrowska kl. 5g
  • II miejsce - Sara Kazimierska kl. 5a
  • III miejsce – Amelia Kucharska kl. 5g
zespoły (duety)

  • I miejsce ex aequo - Maria Stolarska i Julia Zygadło kl. 5g oraz - Natalia Zygadło i Alicja Tyburska kl. 5g

Do II etapu, który odbędzie się 10 maja 2017r. w Zespole Szkół w Jazgarzewie zakwalifikowały się osoby, które zdobyły I i II miejsce (w obydwu kategoriach).

Gratulujemy Laureatom i bardzo dziękujemy
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM
za udział w Konkursie
Anna Sambierska i Marta Jędrzejczyk

Wyniki konkursu "W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego"

22 kwietnia w Chylicach odbył się finał konkursu recytatorskiego "W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego". Aleksandra Jonczak, uczennica z kl. 4c, zdobyła III miejsce, zaś Paulina Kowalska, uczennica kl. 5e - wyróżnienie.

Serdecznie gratujemy!
Zespół polonistyczny

Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego „SuperRachmistrz”

Laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego „SuperRachmistrz” na poziomie klas szóstych zostali:
  • I miejsce: Jakub Wojtas z kl. 6f,
  • II miejsce: Piotr Stefański z kl. 6d.
W klasach czwartych i piątych laureatami pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca, byli uczniowie z innych szkół.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 9 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5.

Organizator
Zespół matematyczny

Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego „Młody Tales”

Z radością informujemy, że laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego „Młody Tales” na poziomie klas szóstych zostali:
  • I miejsce - Maja Drożdżowska z kl. 6i
  • II miejsce - Piotr Siewko z kl. 6e
W klasach czwartych i piątych laureatami pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca, byli uczniowie z innych szkół.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1.

Wyniki szkolnego etapu konkursu matematycznego Młody Tales

Jednocześnie przypominamy, że etap gminny konkursu Młody Tales, odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 na
ul. Świętojańskiej 18, dnia 1 kwietnia 2017r. (sobota) w godz. 9.00 – 10.00.

Zgody na kolejny etap konkursu przekażą nauczyciele matematyki, którzy zainteresowanym uczniom udzielą szczegółowych informacji.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie gminnym.


Lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu „Młody Tales” II etap 1 kwietnia 2017r. 
Pobierz zgodę od swojego nauczyciela matematyki.

 Klasy 4

1 Dąbrowski Jan
2 Góralski Szymon
3 Kosiec Tomasz
4 Brodowski Szymon
5 Śmiałek Piotr
6 Zalewski Bartłomiej
7 Chyłkiewicz Oskar
8 Jonczak Aleksandra
9 Rzeźnicka Roksana
10 Słaby Maksymilian
 Klasy 5

1 Karaffa-Korbutt Piotr
2 Koczyk Stanisław
3 Łuciuk Aleksandra
4 Grodkowski Alan
5 Diller Patrycja
6 Cichosz Natalia

 Klasy 6

1 Drożdżowska Maja
2 Siewko Piotr
3 Stefański Piotr
4 Ira Oliwier
5 Łopatko Dominika
6 Berus Marek
7 Stykowski Maciej
8 Łastkowska Jagoda
9 Węgrzyn Adrian
10 Kowzan Eliza

Gratulujemy!
Zespół Matematyczny

Wyniki szkolnego etapu konkursu SuperRachmistrz

Jednocześnie przypominamy, że etap gminny konkursu SuperRachmistrz odbędzie się w naszej szkole dnia 8 kwietnia 2017r. (sobota) w godz. 9.00 – 9.30.

Zgody na kolejny etap konkursu przekażą nauczyciele matematyki, którzy zainteresowanym uczniom udzielą szczegółowych informacji.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie gminnym.
Organizator
Zespół matematyczny

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie z klas I-III, którzy zakwalifikowali się do gminnych eliminacji 40. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w 2017 roku.

  • Karolina Liberska kl. 1a
  • Maciej Król kl. 1e
  • Szymon Gajek kl. 2a
  • Maciej Kostro kl. 2g
  • Natalia Kupisz kl. 2h
  • Krzysztof Gieleta kl. 2m
  • Otylia Chałupka kl. 3m
  • Antoni Baran kl. 3k
  • Jakub Szydlik kl. 3c
  • Dobromiła Tomasik kl. 3e
Eliminacje odbędą się w sali widowiskowej Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49, w dn. 27 marca (poniedziałek), godz. 9.00.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI – PINGWIN POZIOM 2 (klasy IV-VI)

Wyniki konkursu plastycznego „ŚWIAT BOHATERÓW ASTRID LINDGREN”

Z radością informujemy, iż 30 listopada 2016 r. ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego „ŚWIAT BOHATERÓW ASTRID LINDGREN” organizowanego przez świetlicę szkolną w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym.W kategorii - oddział przedszkolny i klasa pierwsza:

I miejsce zajęła uczennica klasy 1 e – Monika Harke,
II miejsce zajął uczeń klasy 1 e – Antoni Muchajer,
III miejsce zdobył uczeń klasy 1 e – Paweł Orliński.

Gratulujemy !!!

Szkolny etap konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego organizowanego przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017

Do konkursu, który odbył się 9 listopada 2016 r., przystąpiło piętnaścioro uczniów:

1. Maja Drożdżowska 6i
2. Maciej Stykowski 6d
3. Piotr Stefański 6d
4. Adrian Węgrzyn 6e
5. Jagoda Łastowska 6h
6. Gabriela Migdalska 6h
7. Adrian Zawada 6h
8. Jakub Wojtas 6f
9. Marek Berus 6e
10. Damian Szczepańczyk 6i
11. Gabriel Minda 6i
12. Piotr Kwaśnik 6h
13. Bartosz Wojtaś 6h
14. Piotr Siewko 6e
15. Zuzanna Uszyńska 6h

Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało uzyskać co najmniej 80% punktów za wykonanie siedmiu zadań zamkniętych i pięciu otwartych.

Tylko jeden uczeń zdobył wystarczającą liczbę punktów:

Piotr Siewko z kl. 6e

Serdecznie gratulujemy!!!

II etap odbędzie się we wtorek, 4 stycznia 2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie MSCDN w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9.

Trzymamy kciuki!

Sylwia Prędkiewicz
Przewodnicząca Zespołu Matematyczno-Technicznego przy SP5 w Piasecznie

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJE PIASECZNO - WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO”

Dn. 07. 11. 2016 r. Jury w składzie : Małgorzata Szturomska, Wiesława Nastały – Płaskocińska , Dorota Pora – Żurawska, Zuzanna Pryć – Ziółkowska wyłoniło laureatów konkursu:

Miejsce I:

Migora Oliwia
kl. IV SP 5 w Piasecznie

Buniowska Kaja            
kl. VI SP 5 w Piasecznie



Berus Kamila                             
kl. V SP 5 w Piasecznie

Dąbrowska Julia                        
kl. V SP 5 w Piasecznie

Dudek Oliwia                             
kl. IV SP 5 w Piasecznie

Miejsce II:

Moszyńska Karolina
kl. VI SP 5 w Piasecznie

Berus Marek                  
kl. VI SP 5 w Piasecznie


Wyróżnienia:

Grabowska Gabrysia
kl.  VI SP 5 w Piasecznie

Laskowski Damian                    
kl. IV SP 5 w Piasecznie

Lorenc Kasia                             
kl. VI SP 5 w Piasecznie

Miejsce III:

Olszewska Monikak
kl. IV SP 5 w Piasecznie

Kudełko Dominika          
kl. VI SP 5 w Piasecznie



Kryczka Julia                             
kl. IV SP 5 w Piasecznie

Stachura Patryk                        
kl. IV  SP 5 w Piasecznie

Stolarska Maria                         
kl. V SP 5 w  Piasecznie


Szkolny etap konkursu polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego organizowanego przez MSCDN na zlecenie MKO w roku szkolnym 2016/2017

Szkolny etap konkursu odbył się 3 listopada 2016 r. o godz. 9:00 w sali nr 8 i trwał 90 minut.

Przystąpiło do niego dziewięcioro uczniów:

1. Aleksandra Bajwoluk, kl. 6c
2. Dominika Kudełko, kl. 6d
3. Gabriela Posyłek, kl. 6d
4. Piotr Stefański, kl. 6d
5. Anna Kołodziejska, kl. 6f
6. Julia Mączkorowska, kl. 6f
7. Gabriela Rak, kl. 6f
8. Emilia Lubaś, kl. 6g
9. Oliwier Broda, kl. 5e

Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało uzyskać co najmniej 80% punktów za wykonanie trzydziestu zadań otwartych i zamkniętych. Udało się to dwóm uczennicom: Emilii Lubaś z kl. 6g (85% punktów) oraz Julii Mączkorowskiej z kl. 6f (82% punktów).

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom sukcesu i trzymamy kciuki za ich powodzenie w etapie rejonowym, który odbędzie się we wtorek, 3 stycznia 2017 r. o godz. 11:00 w siedzibie MSCDN w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 9.

Maja Karbownik
Przewodnicząca Zespołu Humanistycznego przy SP5 w Piasecznie