Uczniowie‎ > ‎

Nasze sukcesy szkolne


Wyniki I etapu (eliminacje szkolne) X Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej
"Witaj Majowa Jutrzenko" dla uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości.

kategoria wiekowa klasy I - III
miejsce 1: Krzysztof Gieleta kl. 3m
miejsce 2 ex aequo : Filip Skrajny 3b oraz Cecylia Michałowska 1d
miejsce 3 - brak

kategoria wiekowa klasy IV - VI
miejsce 1: Otylia Chałupka 4m
miejsce 2: Aleksandra Okólska 4j
miejsce 3 brak

wyróżnienie:

klasy I - III
Aleksander Węgliński 1a
Piotr Wójtowicz 1h
Anna Jeżowska 3a
Julia Piotrowska 3b

klasy IV - VI
Hanna Pszczołowska 4j
Bartek Rusiecki 4k

Jurry: Agata Cholewa (koordynator), Elżbieta Rybska - Dziedzic, Barbara Kruk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Laureaci (osoby, które zajęły 1 i 2 miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych) wezmą udział w II etapie konkursu. Przesłuchania uczestników drugiego etapu odbędą się w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75 w Warszawie 21.04.2018 r. (sobota) w godz. 9.00 - 14.00 (szczegółowe informacje na stronie organizatora konkursu).
Rodzice biorą odpowiedzialność za dowóz i opiekę własnych dzieci.

Warszawska Syrenka – wyniki eliminacji szkolnych

Dnia 22 lutego 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Wybrane utwory zaprezentowało 15 uczestników z klas 4-6 . Do etapu gminnego komisja konkursowa wytypowała 5 recytatorów. Są to:
  • Antoni Baran z kl. 4k
  • Otylia Chałupka z kl. 4m
  • Maria Sielska z kl. 4c
  • Monika Drela z kl. 6f
  • Adam Błażejczyk z kl. 6g
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komisja konkursowa

WYNIKI MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MISTRZ MATEMATYKI KLAS TRZECICH
(etap gminny)

I miejsce:
  • Wiktoria Dziubak-Wysokińska kl. 3K
  • Andrzej Spalony kl. 3K
II miejsce:
  • Kacper Chojnacki kl. 3J
III miejsce:
  • Paweł Posyłek kl. 3K
  • Otylia Chałupka kl. 3M
Wyróżnienia:
  • Bartosz Gajewski kl. 3J
  • Krzysztof Michałek kl. 3I

Miło mi poinformować iż konkurs" Bądź kumplem, nie dokuczaj!" został rozstrzygnięty.

W kategorii - praca plastyczna kl. I - III
  • I miejsce Szymon Nowicki kl. I d
  • II miejsce Paweł Orliński kl. I e
  • III miejsce Krzysztof Dołubizno kl. II i

Wyróżnienie
  • Natalia Kupisz kl. II h
  • Weronika Piojda kl. I d
  • Szymon Spocński kl. II i

W kategorii - wiersz kl. IV - VI
  • I miejsce Kamila Kukiełka kl. IV d
  • II miejsce Izabela Drożdżowska kl. IV i
  • III miejsce Piotr Śmiałek kl. IV i

W kategorii - praca plastyczna kl. IV - VI
  • I miejsce Milena Tokaj kl. IV j

Gratulujemy zwycięzcom i wychowawcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu

Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł Mistrza Klas Trzecich

W dniu 7 lutego 2017 r. odbył się Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł Mistrza Klas Trzecich.
Organizatorem rozgrywek był Mały Samorząd Uczniowski.
W turnieju uczestniczyło 16 zawodników i zawodniczek reprezentujących klasy: 3G, 3H, 3I, 3J, 3K, 3L, 3M, 3N, 3O.
Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem pucharowym.
  • I miejsce i tytuł Mistrza Klas Trzecich zdobył uczeń klasy 3H, Mateusz Pająk
  • II miejsce i tytuł Wicemistrza Klas Trzecich wywalczył Paweł Posyłek, uczeń klasy 3K
  • III miejsce zajął uczeń klasy 3K, Andrzej Spalony
Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom.
Mały Samorząd Uczniowski

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI I MUZYKI FILMOWEJ

W dniu 09.03.2017r. został przeprowadzony II etap Szkolnego Konkursu Piosenki i Muzyki Filmowej dla uczniów z klas 4-6. Można było zdobyć maksymalnie 24 punkty.

Jurorzy w składzie: p. Dyrektor Katarzyna Szewczyk, p. Agnieszka Grodner, p. Ewa Maj i p. Anna Sambierska przyznali następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:


TANIEC

  • I miejsce - Barbara Drzazga kl. 6c ( 24 pkt)
  • II miejsce - duet: Natalia Jaworska i Marta Wojda kl. 5i ( 22 pkt)
  • III miejsce - Wiktoria Pietrzak kl. 5i (20,5 pkt)
    • Wyróżnienie - Natalia Cichosz kl. 5g (17,5 pkt)

GRA NA INSTRUMENCIE
  • II miejsce - Oliwia Gawlak kl. 6i (16,5 pkt)
Pierwszej nagrody w tej kategorii Jury nie przyznało.

ŚPIEW (soliści)
  • I miejsce - Julia Dąbrowska kl. 5g (23,5 pkt)
  • II miejsce - Marcel Wiśniewski kl. 4a (21 pkt)
  • III miejsce - Amelia Kucharska kl. 5g (20 pkt)
  •                  - Julia Goś kl. 5h (20 pkt)
    • Wyróżnienie - Anna Domżała kl. 5d (19 pkt)
    •                      - Julia Tur kl. 4c (19 pkt)
ŚPIEW (duety)
  • I miejsce - Barbara Drzazga i Klaudia Król kl. 6c (24 pkt)
  • II miejsce – Maria Stolarska i Julia Zygadło kl. 5g (17 pkt)
  • III miejsce – Alicja Tyburska i Natalia Zygadło kl. 5g (15,5 pkt)

Gratulujemy Laureatom i bardzo dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za udział w Konkursie ☺

Anna Sambierska i Marta Jędrzejczyk

WYNIKI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

I miejsce:
„solo”


• Pola Tomasik kl. „ 0”
• Natalia Pietrzak kl. 1d
• Wiktoria Rybarczyk kl. 2j
• Adam Wiatkowki kl. 2i
• Otylia Chałupka kl. 3m

„zespół”

• Katarzyna Wodowska, Wiktoria Pogoda kl. 1c
• Aniela Waszkiewicz, Maria Jaciubek, Emilia Dudek kl. 2b
• Martyna Kępa, Zofia Nowak, Alicja Cieciora, Pola Ostapińska kl. 3m


II miejsce:
„solo”


• Marcel Giszczak kl. 1e
• Marta Wajs kl. 2h
• Julia Purys kl. 2f
• Oliwia Szot kl. 3g

„zespół”

• Melania Wieczorek, Lena Kucharska kl. 1e
• Zuzanna Jasińska, Zuzanna Szostak kl. 2j
• Maja Sobczyk, Oliwia Rostek kl. 3e

III miejsce:
„solo”


• Julia Szewczak kl. 2h
• Maria Prus kl. 3j

„zespół”

• Michał Kapuściński, Filip Zajączkowski kl. 1d
• Natalia Bieniak, Katarzyna Borsuk, Maja Rapcia, Pola Rapcia kl. 2k
• Hanna Kostrzewa, Maria Galbarczyk kl. 3k

Wyróżnienia:

• Lena Maniak, Zofia Kośna kl. 1b
• Anna Szot, Julia Głąb kl. 2g
• Wiktoria Wójcik kl. 3e
• Paweł Posyłek kl. 3k
• Maria Wrochna, Nikola Czerczak kl. 3h
• Maja Bujanowicz, Gabriela Hołub kl. 3m

GRATULUJEMY!!!

Wyniki XII Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej z dnia 12.01.2017 - szczegóły


Wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 

Kategoria: śpiew solo
  • I miejsce Julia Dąbrowska kl. 5g 
  • II miejsceBarbara Drzazga kl. 6c 
  • III miejsce Amelia Kucharska kl. 5g 

Wyróżnienie zdobyły następujące osoby:
  • Sara Kazimierska kl. 5a 
  • Małgorzata Kowalska kl. 5d 
  • Małgorzata Łukaszuk kl. 5h 
  • Nadia Kolasa kl. 5g 
  • Melania Malinowska kl. 5a 

Kategoria: śpiew - duety
  • I miejsce: Maria Stolarska i Julia Zygadło kl. 5g 
  • II miejsce:Szymon Góralski i Marcel Wiśniewski kl. 4a 
  • III miejsce: Alicja Tyburska i Natalia Zygadło kl. 5g 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy sukcesów J.

Organizatorzy

Wyniki Konkursu Na Szopkę Bożonarodzeniową

Kl 1-3

Pierwsze miejsce:
Zuzanna Szostak 2j
Zuzanna Jasińska 2m
Kacper Błaszczak 3d

Drugie miejsce:
Wiktoria Tomaszewska 2k
Marysia Jaciubek 2m
Gabriela Majewska 2e

Trzecie miejsce:
Antonina Winek 2b
Sonia Kucharczyk 3j
Kinga Woźnica 3d

Wyróżnienia:
Roksana Ciaja 2h
Wiktoria Rybarczyk 2j
Szymon Sędzik 2m
Hanna Wiśniewska 2d
Oskar Piłat 3f

Klasy 4-6

Pierwsze miejsce:
Aleksandra Tkaczyk 4g
Drugie miejsce:
Natalia Kazimierczuk 4i

Trzecie miejsce:
Izabela Drożdzowska 4i

Wyróżnienie:
Dominika Osiecka 4g

Wyniki konkursu "Najpiękniejsza Karta Bożonarodzeniowa" - szczegóły


WYNIKI KONKURSU POETYCKIEGO „WIERSZ DLA NAUCZYCIELA”
DLA UCZNIÓW KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W PIASECZNIE

I miejsce
  • Wiktoria Bulajić kl. 3j
  • Aleksandra Szydłowska kl. 3j
II miejsce
  • Maja Bujanowicz kl. 3m
  • Hanna Kostrzewa kl. 3k
  • Oliwia Tokaj kl. 3j
III miejsce
  • Alicja Cieciora kl. 3i
  • Lena Krych kl. 3j
  • Aleksandra Okólska kl. 3j
Wyróżnienia
  • Sonia Kucharczyk kl. 3j
  • Karolina Orłowska kl. 3k

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „DO KLASY PRZEZ PASY - BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
DLA UCZNIÓW KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W PIASECZNIE

l miejsce
  • Otylia Chałupka kl. 3m
ll miejsce
  • Alicja Cieciora kl. 3i 
  • Magdalena Lipka kl. 3i
lll miejsce
  • Natalia Kalupa kl.3a
  • Pola Ostapińska kl. 3i
wyróżnienia
  • Nicole Regulska 3i
  • Sebastian Kocis 3i
  • Wiktoria Łoś kl. 3i

Szkolny Konkursu Wiedzy o Patronie – K.K. Baczyńskim „A otóż i macie wszystko…”

W roku szkolnym 2016/2017 konkurs wiedzy o patronie został podzielony na trzy kategorie, które odpowiadały poszczególnym poziomom klas IV-VI, i przebiegał w terminie od 24 października do 8 listopada 2016 r.

Klasy czwarte – list do Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Etap odbył się 24 października 2016 r. o godz. 17:00 w sali nr 5. Przystąpiły do niego dwie uczennice, które miały 60 minut na napisanie pracy. Laureatki to:
  • I miejsce – Nina Szablak, kl. 4a
  • II miejsce – Anna Wawer, kl. 4c
Klasy piąte – recytacja wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rozstrzygnięcie w tej kategorii odbyło się 2 listopada 2016 r. o godz. 17:00 w sali nr 5. Przystąpiło do niego ośmioro uczniów:

1. Sara Kazimierska, kl. 5a
2. Łukasz Oleszczyk, kl. 5a
3. Paulina Kowalska, kl. 5e
4. Łukasz Paszkowski, kl. 5e
5. Patrycja Diller, kl. 5f
6. Monika Drela, kl. 5f
7. Adam Błażejczyk, kl. 5g
8. Natalia Radziwiłowicz, kl. 5g

Laureatami zostali:
  • I miejsce – Adam Błażejczyk, kl. 5g
  • II miejsce – Paulina Kowalska, kl. 5e
  • III miejsce – Monika Drela, kl. 5f
Klasy szóste – autoprezentacja sylwetki Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Najtrudniejsze zadanie przypadło szóstoklasistom, którzy mieli jak najpełniej przedstawić życie i twórczość poety, wcielając się w jego postać. Rozstrzygnięcie odbyło się 8 listopada 2016 r. o godz. 17:00 w sali nr 17. Przystąpiły do niego trzy uczennice, które zajęły następujące miejsca:
  • I miejsce – Nadia Kaczmarczyk, kl. 6f
  • II miejsce – Iga Dajewska, kl. 6a 
  • III miejsce – Emilia Dymek, kl. 6i

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 listopada 2016 r. o godz. 12:20 w hali sportowej podczas uroczystości 
upamiętniającej Patrona naszej szkoły.

Maja Karbownik
Przewodnicząca Zespołu Humanistycznego przy SP5 w Piasecznie