Uczniowie‎ > ‎Nasze sukcesy‎ > ‎

2015/2016

Wyniki gminnego konkursu na audiobook „Drzazga wyobraźni (…) czasem zapala się od słowa” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie

Laureaci - II miejsce:
1. Audiobook do książki "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu", wykonanie, uczennice z kl. IVG:
  • Julia Zygadło
  • Natalia Zygadło
  • Alicja Tyburska

Wyróżnienia:
1. Audiobook do książki "Tomek w grobowcach faraonów”, wykonanie, uczennice z kl. IVI:
  • Karolina Dmowska
  • Aleksandra Sikorska
  • Paulina Majchrzycka
  • Maja Rządkowska

2. Audiobook do książki "Wróć Alfiku!", wykonanie, uczennice z klasy IVH:
  • Aleksandra Zawadzka
  • Oliwia Zakrzewska
  • Hanna Majkut
  • Weronika Bożek
Zespól humanistyczny


Gminny konkurs przyrodniczy

Z radością zawiadamiamy, że w gminnym konkursie przyrodniczym "Zwierzęta chronione w Polsce" nasza szkoła ma swoich laureatów.
Są nimi:

etap plastyczny - gra dydaktyczna: 
I miejsce - Adam Błażejczyk- kl. 4G
II miejsce - Bartłomiej Sarnecki- kl.4G
                   Piotr Stolecki- kl. 4G

etap wiedzy "Zwierzęta chronione w Polsce": 
I miejsce - Adam Błażejczyk- kl. 4G

Serdecznie gratulujemy Laureatom!!!

Wyniki konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat"


25 kwietnia 2016 r. odbył się etap gminny konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat" w Szkole Podstawowej 
w Głoskowie. 

II miejsce zajęła Marta Bonder z klasy 6g, 
wyróżnienia zdobyli Gabriela Posyłek z klasy 5d oraz Mikołaj Orzechowski z klasy 6f.

Gratulujemy!
Dyrekcja i nauczyciele języka polskiego


Wyniki konkursu „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”

Dnia 21 maja 2016 roku w Chylicach odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”. Drugie miejsce zajął Mikołaj Hodyra.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyrekcja i nauczyciele języka polskiego


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

17 marca 2016r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", w którym brało udział prawie 200 uczniów naszej szkoły. Konkurs co roku cieszy się ogromną popularnością, ale tylko nielicznym udaje się osiągnąć wysokie wyniki.
W tym roku na szczególne uznanie zasługują: Julia Goś z klasy 4h oraz Weronika Bożek z kl. 6h, które otrzymały wynik "bardzo dobry"!
15 osób otrzymało wyróżnienie! To o 4 więcej niż w zeszłym roku!
Na stronie szkoły umieszczamy nazwiska uczniów, którzy otrzymają dyplomy i nagrody na koniec roku szkolnego.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Klasy II
  • MATEUSZ PAJĄK kl. 2h - 82,50 wyróżniony
  • KACPER DUCHNOWSKI kl. 2o - 81,25 wyróżniony
  • KAROLINA CHMIELEWSKA kl. 2e - 75,00 wyróżniony
  • AMELIA MAKOWSKA kl. 2f - 75,00 wyróżniony
Klasy III
  • JAN DĄBROWSKI kl. 3h -101,00 wyróżniony
  • SZYMON GÓRALSKI kl. 3a - 93,75 wyróżniony
  • MAJA PIÓREK kl. 3h - 93,75 wyróżniony
  • RADI SZYSZKOW kl. 3c - 93,75 wyróżniony
Klasy IV
  • JULIA GOŚ kl. 4h - 113,75 bardzo dobry
  • ALEKSANDRA WŁODARSKA kl. 4d - 103,75 wyróżniony
Klasy V
  • MAJA DROŻDŻOWSKA kl. 5i - 104,00 wyróżniony
  • AMELIA XIAO kl. 5h - 95,75 wyróżniony
  • JAKUB WIĄCZYK kl. 5j - 94,00 wyróżniony
  • MACIEJ STYKOWSKI kl. 5d - 91,00 wyróżniony
  • PIOTR STEFAŃSKI kl. 5d - 88,25 wyróżniony
  • PIOTR SIEWKO kl. 5e - 87,50 wyróżniony
Klasy VI
  • WERONIKA BOŻEK kl. 6h - 137,50 bardzo dobry

Gratulujemy!!!


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia 
POZIOM 2 (klasy IV-VI)

Z radością informujemy, że laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia zostali:

L.P.

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

SUMA PUNKTÓW

OPIS

1.

3

Weronika Bożek

VI H

196

DYPLOM LAUREATA

NAGRODA KSIĄŻKOWA

2.

3

Mikołaj Hodyra

VI I

196

DYPLOM LAUREATA

NAGRODA KSIĄŻKOWA

3.

9

Piotr Stefański

V D

184

DYPLOM LAUREATA

4.

11

Maciej Stykowski

V D

180

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

5.

11

Emilia Lubaś

V G

180

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

6.

11

Łukasz Rylski

VI B

180

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

7.

12

Jakub Błażejczyk

VI G

178

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

8.

14

Oliwier Ira

V F

174

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

9.

14

Maja Drożdżowska

V I

174

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

10.

14

Aleksandra Włodarska

IV D

174

DYPLOM WYRÓŻNIENIA

11.

15

Cyprian Ratyński

VI C

172

DYPLOM WYRÓŻNIENIA


Uczniowie musieli się zmierzyć z 26 pytaniami tekstowymi, które wymagały umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. 

Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


WIELKI SUKCES!!!

W dniu 11.05.2016 reprezentacja naszej szkoły w składzie: 
  • Damian Pułkownik 4a 
  • Piotr Farbaniec 5d 
  • Mikołaj Hodyra 6i 
Zajęła pierwsze miejsce w konkursie rejonowym wiedzy o Policji „POLICJANCI SĄ ŚRÓD NAS”. 
Turniej składał się z etapu pisemnego jak również z konkurencji sprawnościowych. Nasza szkoła powtórzyła sukces z roku szkolnego 2013/2014. 

9 czerwca drużyna naszej szkoły będzie reprezentować Komendę Powiatową Policji na finałach w Warszawie. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia.


Wyniki gminnego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych z dnia 20.04.2016


Sukcesy naszych uczniów z klas 4: 
  • I miejsce - Aleksandra Łuciuk - SP5 Piaseczno (43/48 pkt)
Sukcesy naszych uczniów z klas 5: 
  • II miejsce - Miłosz Bernat - SP5 Piaseczno (42/48 pkt)
  • II miejsce - Oliwier Ira - SP5 Piaseczno (42/48 pkt)
Sukcesy naszych uczniów z klas 6:
  • I miejsce - Mikołaj Hodyra - SP5 Piaseczno (45/48 pkt)
  • II miejsce - Weronika Bożek - SP5 Piaseczno (43/48 pkt)
Gratulujemy świetnych wyników!
Nauczyciele języka angielskiego


Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego „SuperRachmistrz”


Z radością informujemy, że laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego „SuperRachmistrz” zostali: 
na poziomie klas czwartych: 
  • Paweł Szewczyk z kl. 4e- III miejsce,
na poziomie klas piątych: 
  • Maja Drożdżowska z kl. 5i- III miejsce,
natomiast na poziomie klas szóstych:
  • Weronika Bożek z kl. 6h oraz Mikołaj Hodyra z kl. 6i – ex aequo I miejsce
Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Konkurs Plastyczny "Jedz zdrowo. Warzywa i owoce"

Laureatami Konkursu Plastycznego "Jedz zdrowo. Warzywa i owoce" zostali:
  • Bartłomiej Stępień 3f - I miejsce
  • Anna Kucharska 3i - III miejsce
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach.
Dyrekcja i nauczyciele


SUKCES!!!


Z radością zawiadamiamy, iż drużyna uczniów klasy 3h w składzie:
  • Karol Cegielski
  • Wojciech Deka
  • Patryk Stachura
  • Szymon Surmacz 
zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Przyrodniczym "Z przyrodą za pan brat".

I ETAP GMINNEGO KONKURS „ZWIERZĘTA CHRONIONE W POLSCE”

Z radością informujemy, że w I etapie gminnego konkurs „Zwierzęta chronione w Polsce” uczniowie naszej szkoły 
zajęli 1. i 2. miejsce. 
Są to:
  • I miejsce- Adam Błażejczyk- kl. 4G
  • II miejsce- Bartłomiej Sarnecki- kl.4G
  • II miejsce Piotr Stolecki - kl.4G
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy im powodzenia w II etapie konkursu.


XI Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej 

Nasz duży sukces! 
Uczeń klasy VI a Jakub Góralski zdobył wyróżnienie w kategorii klas 4-6 w XI Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbył się 25.04.2016 r. w Centrum Kultury w Piasecznie. 
Gratulujemy!


Gminny Turniej Szachowy

16 kwietnia odbył się III Gminny Turniej Szachowy, w którym nasz uczeń Bartosz Prokop (klasa 6b) zajął III miejsce w kategorii "chłopcy z klas 5-6".
Gratulujemy! 
Samorząd Uczniowski


LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO SUPERRACHMISTRZ 

KLASA CZWARTA


Lp.

Imię i nazwisko

klasa

Szewczyk Paweł

4e

Patalas Mateusz

4b

Szczepaniak Kamil

4a

Czerwonka Bartosz

4e

Jawoszek Kamil

4h

Paszkowski Łukasz

4e

Łukawski Kacper

4e

Duchnik Alicja

4b

Załuska Gromosław

4f

Januszek Barłomiej

4d

Bejm Mateusz

4b

Skwarek Kacper

4b

Włodarska  Aleksandra

4d

Perzyna Bartłomiej

4d

Tworek Bartosz

4g

Śmietana Bartłomiej

4h

Sławińska Wiktoria

4e

Goś Julia

4h

Sarnecki Bartłomiej

4g

Kolasa Nadia

4g


KLASA PIĄTA


Lp.

Imię i nazwisko

klasa

Drożdżowska Maja

5i

Kościelnicki Łukasz

5b

Lubaś Emilia

5g

Wojtas Jakub

5f

Siewko Piotr

5e

Wiączyk Jakub

5j

Drzazga Barbara

5c

Xiao Amelia

5h

Stykowski Maciej

5d

Dymek Emila

5i

Stefański Piotr

5d

Tomczyk Michał

5e

Czepiel Julia

5g

Świercz Ola

5g

Kaźmierczak Jakub

5g

Berus Marek

5e

Węgrzyn Adrian

5e

Kuźnicka Julia

5a

Rak Gabriela

5f

Łopatko Dominika

5a

Bernat Miłosz

5b


KLASA SZÓSTA


Lp.

Imię i nazwisko

klasa

Hodyra Mikołaj

6i

Bożek Weronika

6h

Jakub Klukowski

6d

Orlik Filip

6d

Rylski Łukasz

6b

Cyprian Ratyński

6c

Wiśniewski Jakub -

6d

Jurczak Aleksandra

6d

Szczepanik Paulina

6d



Lp.

Imię i nazwisko

klasa

10.

Szymaniak Karolina

6d

Śmiałek Zuzanna

6d

Myszkowska Natalia

6d

Mindewicz Ewa

6d

Błażejczyk Jakub

6g

Cienkus Jakub

6a

Prokop Bartosz

6b

Zantara Wiktoria

6d

Rajewski Mateusz

6d

Tomala Weronika

6d


Jednocześnie przypominamy, że etap gminny konkursu SuperRachmistrz odbędzie się w naszej szkole dnia 23 kwietnia 2016r.(sobota) w godz. 9.00 – 9.30.

Szczegółowych informacji udzielą zainteresowanym uczniom nauczyciele matematyki, przekażą również zgody na konkurs.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie gminnym.

Organizatorzy

Zespół matematyczny



Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego „Młody Tales”

Z radością informujemy, że laureatami Gminnego Konkursu Matematycznego „Młody Tales” zostali: 
na poziomie klas piątych: 
  • Amelia Xiao z kl. 5h- II miejsce,
natomiast na poziomie klas szóstych:
  • Jakub Klukowski z kl. 6d - I miejsce
  • Weronika Bożek z kl. 6h - III miejsce
Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Zespół matematyczny


WIELKI SUKCES!!!

Z radością zawiadamiamy, iż laureatami Gminnego Konkursu "Mistrz Matematyki" zostali:
  • Jan Dąbrowski 3h - I miejsce
         oraz
  • Damian Błażejczyk 3a - wyróżnienie
  • Tomasz Kosiec 3a - wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Dyrekcja i nauczyciele



WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT"

I MIEJSCE
  • MARTA BONDER Z KL. 6G
II MIEJSCE
  • GABRIELA POSYŁEK Z KL. 5D
  • MIKOŁAJ ORZECHOWSKI Z KL. 6F
GRATULUJEMY
ZESPÓŁ POLONISTÓW


ETAP GMINNY ODBĘDZIE SIĘ 25.04.2016 R. O GODZ. 16.00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. T. KOŚCIUSZKI 
W GŁOSKOWIE


Wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpus z języka angielskiego, sesja zimowa z dnia 13.01.2016 (do 20 miejsca)

Imię

Nazwisko

Suma punktów

Miejsce

Opis

Klasy 4


Bartosz

Tworek

46

15

Dyplom uznania

Julia

Goś

44

17

Dyplom uznania

Oliwia

Strzelczyk

43

18

Dyplom uznania

Julia

Dąbrowska

42

19

Dyplom uznania

Nina

Karaszewska

42

19

Dyplom uznania

Klasy 5


Mateusz

Kluź

56

5

Dyplom laureata, Nagroda książkowa

Piotr

Farbaniec

54

7

Dyplom laureata

Halina

Kasprzyszak

54

7

Dyplom laureata

Natalia

Jastrzębska

52

9

Dyplom laureata

Dominika

Kudełko

52

9

Dyplom laureata

Marek

Berus

48

13

Dyplom uznania

Gabriela

Posyłek

48

13

Dyplom uznania

Nina

Sznaucner

48

13

Dyplom uznania

Amelia

Xiao

43

18

Dyplom uznania

Oliwier

Ira

42

19

Dyplom uznania

Klasy 6


Weronika

Bożek

58

3

Dyplom laureata, Nagroda książkowa

Cyprian

Ratyński

52

9

Dyplom laureata

Mikołaj

Hodyra

50

11

Dyplom uznania

Oliwia

Zakrzewska

50

11

Dyplom uznania

Ewa

Mindewicz

45

16

Dyplom uznania

Kuba

Tokaj

44

17

Dyplom uznania

Natalia

Kobza

44

17

Dyplom uznania


Gratulujemy sukcesów!



GMINNY KONKURS NA ZABAWKĘ TERAPEUTYCZNĄ


Z ogromną radością informujmy, iż nasza uczennica Julia Proczek z kl. 4a zajęła pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie na Zabawkę Terapeutyczną w związku z organizacją „Dnia Niebieskich Serc”.

Gratulujemy!!!

Wyniki I etapu Gminnego Konkursu Matematycznego „Młody Tales” 


Do II etapu zakwalifikowały się osoby:


Klasy czwarte


lp

imię

nazwisko

1

Aleksandra

Włodarska

2

Julia

Goś

3

Damian

Pułkownik

4

Michał

Kuźnicki

5

Kamil

Jawoszek

6

Patrycja

Diller

7

Alicja

Duchnik

8

Łukasz

Paszkowski

9

Nina

Karaszewska


Klasy piąte


lp

imię

nazwisko

1

Amelia

Xiao

2

Piotr

Siewko

3

Maciej

Stykowski

4

Julia

Kuźnicka

5

Dominika

Łopatko

6

Jakub

Kaźmierczak

7

Maja

Drożdżowska

8

Natan

Przybysz

9

Oliwier

Ira

10

Piotr

Stefański


Klasy szóste


lp

imię

nazwisko

1

Weronika

Bożek

2

Cyprian

Ratyński

3

Mikołaj

Hodyra

4

Jakub

Klukowski

5

Łukasz

Rylski

6

Oliwia

Zakrzewska

7

Filip

Orlik

8

Jakub

Błażejczyk

9

Paulina

Majchrzycka

                                                   

Gratulujemy!!!


Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie.

Konkurs na Tradycyjną Palma Wielkanocna
Z radością zawiadamiamy, że w konkursie na "Tradycyjną Palmę Wielkanocną" organizowanym przez Muzeum Regionalne w Piasecznie, laureatami zostali następujący uczniowie naszej szkoły.:

Lena Chmielewska
Bartłomiej Stępień
Zuzia Jasińska
Marta Mierzejewska
Zosia Grabowska
Iga Brzoza
Natalia Kazimierczuk
Weronika Sztandur
Oliwia Łepko
Szymon Góralski
Wojciech Spalony 
Andrzej Spalony

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy wyróżnienia. Życzymy sukcesów w podobnych konkursach.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla Młodzieży
Uczeń naszej szkoły Mikołaj Hodyra z klasy VIi zajął 1 miejsce w Eliminacjach Powiatowych XXXIX-ej Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla Młodzieży pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom" i awansował do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy


Wielki sukces!!!
Z radością zawiadamiamy, że laureatami Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszyki łamiące języki” zostali:

Mikołaj Hodyra 6i – I miejsce
oraz
Adam Błażejczyk 4g – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Dyrekcja i nauczyciele


Konkurs Recytatorski "Wierszyki łamiące języki"
W dniu 1 marca w Szkole Podstawowej w Głoskowie odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego "Wierszyki łamiące języki"

kategoria klas 1-3 
II miejsce - Natalia Wiska - kl. 3a

Uczeń Mikołaj Hodyra z klasy 6i drugi raz z rzędu zajął 1 miejsce w konkursie wiedzy pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w etapie gminnym który odbył się w dniu 24.02.2016 r.
Gratulujemy

W dniach 14 i 15 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piasecznie został zorganizowany III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Tobie Mały Panie".

Wyniki Konkursu:

I kategoria - klasy I - III 

Soliści
3 miejsce Maja Bujanowicz 2m 

Zespoły
3 miejsce 
Zespół wokalny: Aleksandra Okólska 2j, Aleksandra Szydłowska 2j, Maja Bujanowicz 2m


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master

Klasy IV
Aleksandra Bałda 83 – najlepszy wynik w szkole z klas czwartych

Klasy V
Mateusz Kluź 95 - laureat II stopnia
Piotr Farbaniec 94 - laureat III stopnia
Zuzanna Uszyńska 94 - laureat III stopnia
Karolina Moszyńska 91 - laureat III stopnia
Halina Kasprzyszak 88 - wyróżnienie
Nina Sznaucer 88 - wyróżnienie
Anna Kołodziejska 86 – wyróżnienie

Klasy VI
Paulina Majchrzycka 100 – LAUREAT, wygrała wycieczkę do Londynu
Martyna Laskowska 99 - laureat II stopnia
Weronika Bożek 99 - laureat II stopnia
Mikołaj Hodyra 99 - laureat II stopnia
Oliwia Zakrzewska 96 - laureat II stopnia
Filip Orlik 88 – wyróżnienie

Organizator Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master
Gratulujemy!

Z radością i dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu świątecznego "Bożonarodzeniowa kartka inspirowana folklorem" organizowanego przez Muzeum Regionalne w Piasecznie.

  • I miejsce - Mariusz Traczyk - kl. 2D
  • I miejsce - Bartek Stępień - kl. 3F
  • II miejsce - Adrian Woźnica - kl. 3A
Serdecznie gratulujemy.

Laureatami w gminnym konkursie "Bożonarodzeniowa kartka inspirowana folklorem" zostali:

w kat. klas 0 - 3
  • I m-ce Mariusz Traczyk - kl. 2d
  • Bartek Stępień - kl.3 f
  • II m-ce Adrian Woźnica - kl.3a
  • wyróżnienie - Julia Modzelewska - kl. 3 f
w kat. klas 4 - 6
  • I m-ce Kuba Magnuszewski - kl. 5 g.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym dzieciom, których prace znajdują się na wystawie świątecznej 
w Muzeum Regionalnym.

Laureatami powiatowego konkursu przyrodniczego "Drzewa - zielone skarby przyrody" w kat.: "Za co cenimy drzewa?" zostali:

I miejsce - Damian Błażejczyk kl. 3a
Wyróżnienie - Aleksandra Szydłowska kl. 2j.

Konkurs na kartkę z pamiętnika "Moje wspomnienia z wakacji"

Uczennica klasy VG Emilia Lubaś zajęła II. miejsce w gminnym konkursie literackim na kartkę z pamiętnika "Moje wspomnienia z wakacji" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową przy Zespole Szkół Publicznych im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.



Laureatami I miejsca w Gminnym Konkursie „Święto drzewa” organizowanym przez SP w Głoskowie Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zostali uczniowie:

Dąbrowski Jan  3h
Surmacz Szymon  3h
Słaby Maksymilian  3b
Guz Michał  2o